18.05.2016
Polonia w półfinalePolonia Środa pokonała w pierwszej rundzie Wielkopolskiego Pucharu Polski Rydzyniaka Rydzyna 3:1 i awansowała do półfinału tych rozgrywek. Bramki dla naszego zespołu zdobyli: Krzysztof Bartoszak w 8 minucie, Krystian Pawlak w 25 minucie i Piotr Fontowicz w 88 minucie.
Spotkanie rozpoczęło się od ataków średzkiego zespołu. Już w 3 minucie bokiem boiska przedarł się Michał Stańczyk jednak jego strzał z boku pola karnego trafił tylko w boczną siatkę rywali. Pięć minut później poloniści egzekwowali rzut rożny. Dośrodkowanie Łukasza Przybyłka dociera na 2 metr do Krzysztofa Bartoszaka który bez większych problemów umieszcza piłkę w bramce. Polonia obejmuje prowadzenie. Jednak nieoczekiwanie w 17 minucie gospodarze doprowadzają do wyrównania. Oko w oko z Adrianem Lisem znalazł się Emilian Prałat i posłał piłkę obok interweniującego średzkiego bramkarza. Rydzyniak uwierzył w korzystny rezultat w tym meczu i zaczął grać nieco odważniej. Jednak kolejne bramki strzelali bardziej doświadczeni piłkarze naszego Klubu. W 25 minucie po podaniu Igora Jurgi w doskonałej sytuacji znalazł się Krystian Pawlak. Napastnik naszego zespołu nie zmarnował tej okazji i mijając bramkarza z Rydzyny posłał piłkę do bramki rywali. Trzy minuty później po uderzeniu Krzysztofa Bartoszaka sprzed pola karnego piłka odbiła się tylko od łupka bramki rywali i opuściła boisko. Jeszcze przed przerwą po uderzeniu z rzutu wolnego z około 11 metrów z boku boiska piłka zatrzymała się na poprzeczce bramki rywali. Chwilę później sędzia Wojciech Jasiak zakończył pierwszą część spotkania.
Po zmianie stron tempo spotkania zdecydowanie spadło. Poloniści starali się kontrolować przebieg wydarzeń na boisku ale nie potrafili poważnie zagrozić bramce rywali. Za to Rydzyniak próbował jeszcze odmienić losy tego spotkania. Warte odnotowania z drugiej części gry są dwa uderzenia z rzutów wolnych Łukasza Przybyłka po których musiał interweniować bramkarz rywali, a także akcja z 88 minuty kiedy to po precyzyjnym strzale Piotra Fontowicza sprzed pola karnego piłka wpada do bramki rywali obok bezradnie interweniującego bramkarza rywali. W tym momencie było 3:1 dla naszego zespołu i losy spotkania zostały przesądzone. Chwilę później sędzia zakończył ten mecz i to poloniści mogli się cieszyć z awansu do półfinału Wielkopolskiego Pucharu Polski.
Warto też podkreślić fantastyczną oprawę jak i samo przyjęcie jakie przygotowali naszym piłkarzom gospodarze. Życzliwi ludzie, świetna atmosfera i profesjonalizm – to wszystko powoduje że mecz ten na pewno pozostanie w naszej pamięci.
Polonia Środa wystąpi w składzie: Lis – P. Przybyłek, Barabasz, Borucki, Buczma, Jurga (50` Lisek), Ł. Przybyłek, Solarek, Stańczyk (57` Fontowicz), Pawlak (89` Błaszak), Bartoszak (70` Olczyk A.).
Rydzyniak wystąpi w składzie: Rudziewicz – Tomczak, Molicki, Rzeźniczak, Kaźmierczak, Prałat, Walczak, Piotrowiak (80` Kosiński), Dembicki (60` Kaźmierczak), Sobecki (80` Skrzypczak), Szczepanowicz (89` Martin).
Najnowsze aktualności
-
04.09.2013
Wygrana w Dopiewie daje fotel lidera
W rozegranym awansem meczu 7. kolejki III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej piłkarze Polonii Środa Wielkopolska wygrali w Dopiewie z GKS-em 3:0 i przynajmniej do soboty będą liderem tabeli.
-
04.09.2013
Relacja LIVE! GKS - Polonia
Już dziś piłkarze Polonii Środa Wielkopolska rozegrają awansem mecz 7. kolejki III ligi. Poloniści spotkają się na boisku w Dopiewie z GKS-em.
-
04.09.2013
Sebastian Stokłosa poprowadzi mecz z GKS-em
Sebastian Stokłosa reprezentujący Kolegium Sędziów w Lesznie poprowadzi dzisiejszy mecz wyjazdowy Polonii Środa Wielkopolska z GKS-em Dopiewo.
-
04.09.2013
Pierwszy sparing żaków
We wtorkowe popołudnie drużyny żaków młodszych (2006r i młodsi) rozegrała mecz kontrolny z drużyną żaków starszych(2005r). Są to dwie najmłodsze drużyny Polonii Środa. Podczas pierwszego meczu młodych adeptów rozegrano 3 tercje po 20 minut. Emocji i radości było co nie miara.
-
03.09.2013
KS Szczytniki kolejnym rywalem Polonii II
KS Szczytniki będzie rywalem zespołu rezerw Polonii w III rundzie rozgrywek o Puchar Polski na szczeblu okręgu poznańskiego.
-
03.09.2013
Poloniści zagrają w Dopiewie
Już w środę piłkarze Polonii Środa Wielkopolska rozegrają awansem mecz 7. kolejki III ligi. Pierwotnie spotkanie z GKS Dopiewo planowane było na najbliższą sobotę, ale ze względu na mecz towarzyski średzian z wicemistrzem Polski KSS Lech Poznań termin spotkania został zmieniony.
-
03.09.2013
Wysoko wygrany sparing przez orlików
W poniedziałek zamiast treningu grupa orlika starszego udała się do Kórnika, gdzie zagrała mecz kontrolny przed ligą, która rusza już w najbliższy weekend.
-
03.09.2013
Polonia TV: Polonia Środa - GOSRiT Luzino
Zapraszamy wszystkich kibiców do obejrzenia skrótu niedzielnego meczu dziewczyn w którym nasze piłkarki pokonały GOSRiT Luzino 7:2. Było to pierwsze spotkanie polonistek w II lidze.





















































