28.02.2015
Polonia uległa SokołowiKolejne spotkanie towarzyskie piłkarze Polonii Środa rozegrali w sobotę 28 lutego na własnym boisku a ich rywalem był lider trzeciej ligi Sokół Kleczew.
Na piątkowej odprawie trener Mariusz Bekas podzielił wszystkich piłkarzy na dwa zespoły. Cześć z nich została wytypowana do rozegrania w sobotę spotkania z Sokołem Kleczew a pozostali mieli zagrać w niedzielę w Poznaniu z tamtejszą Polonią. Dodatkowo trener nie mógł skorzystać z usług kontuzjowanych Pawła Przybyłka, Michała Stańczyka i Adriana Błaszaka.
Spotkanie rozpoczęło się od groźnego ataku średzkiego zespołu. Już w 9 minucie z rzutu wolnego uderzał Łukasz Przybyłek ale na posterunku był strzegący bramki w zespole z Kleczewa, a dobrze znany z występów w średzkiej Polonii Patryk Guzikowski. Dwie minuty później po szybkiej akcji Sokoła całą sytuację przytomną interwencją ratuje Radosław Barabasz. W 22 minucie po podaniu ze środka pola w dobrej sytuacji pod bramką rywala znalazł się Krystian Pawlak ale jego strzał broni bramkarz Sokoła. W 25 minucie po strzale z rzutu wolnego rywali pewną interwencją wykazuje się Adrian Lis. Pięć minut później błąd popełnia jednak średzki bramkarz interweniując ręką po za polem karnym w sytuacji kiedy na bramkę uderzał jeden z zawodników Sokoła. Sędzia dyktuje rzut wolny dla rywali z 17 metrów i pokazuje czerwoną kartkę naszemu bramkarzowi. Jednak po uzgodnieniach trenerów Adrian Lis pozostaje w średzkiej bramce, a gra toczy się dalej normalnie. W 31 minucie w doskonałej sytuacji znalazł się Krzysztof Bartoszak ale ponownie w bramce Sokoła dobrze interweniuje Patryk Guzikowski. Osiem minut później goście obejmują prowadzenie, a strzelcem gola jest Łukasz Cichos. Chwilę później Polonia mogła wyrównać stan meczu ale po idealnym podaniu Łukasza Przybyłka w doskonałej sytuacji pojedynek z bramkarzem Sokoła przegrał Krzysztof Bartoszak. Jeszcze przed przerwą w bardzo dobrej sytuacji znalazł się po podaniu Adriana Olczyka Jakub Solarek ale i tym razem bramkarz Sokoła nie dał się zaskoczyć. Chwilę później sędzia zakończył pierwszą część spotkania.
W przerwie meczu w zespole Polonii dochodzi do dwóch zmian. Boisko opuszczają Adrian Olczyk i Mateusz Pluciński, a w ich miejsce wchodzą Dawid Lisek i Jędrzej Kujawa. W 56 minucie goście wykonywali rzut wolny z około 16 metrów na wprost bramki Adriana Lisa. Do piłki podszedł Jakub Dębowski który pewnym strzałem pokonał naszego bramkarza. Było już więc 0:2 dla Sokoła. Pięć minut później sytuację na zmniejszenie rozmiarów porażki zmarnował Jakub Solarek który przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Sokoła. W 66 minucie ten sam zawodnik był już jednak bezbłędny i Polonia przegrywa 1:2. Wszystko rozpoczął dobrym podaniem Łukasz Przybyłek, w polu karnym piłkę trącił jeszcze Radosław Barabasz, a strzał lewą nogą Jakuba Solarka ląduje pod poprzeczką bramki gości. Poloniści ruszyli do ataków chcąc jak najszybciej doprowadzić do wyrównania. W 76 minucie z rzutu wolnego uderzał Radosław Barabasz, ale piłka poszybowała nad poprzeczką. Trzy minuty później idealne podanie Łukasza Przybyłka do Krzysztofa Bartoszaka ale nasz napastnik nie zdołał opanować piłki będąc już w polu karnym rywali i mając przed sobą tylko ich bramkarza. Niespodziewanie w 82 minucie goście przeprowadzili groźną akcję i wykorzystując błędy naszej defensywy Krystian Sobieraj pokonuje Adriana Lisa i jest 1:3. Minutę później po fantastycznej wrzutce z rzutu rożnego Łukasza Przybyłka całą akcję na długim słupku zamykał Dawid Chąpiński ale jego strzał wślizgiem z lini bramkowej wybijają obrońcy Sokoła. W 84 minucie po szybkiej akcji gości górą w pojedynku sam na sam z Adrianem Lisem był nasz bramkarz i wynik nie uległ zmianie. W samej końcówce spotkania poloniści przeprowadzili jeszcze jedną groźną akcje w której po dośrodkowaniu Marcina Falgiera piłkę do braki rywali skierował Krzysztof Bartoszak. Jednak na doprowadzenie do remisu nie starczyło już czasu. Chwilę później sędzia zakończył spotkanie. Ostatecznie Polonia uległa Sokołowi 2:3.
Polonia Środa wystąpiła w składzie: Lis – Warot (65` Chąpiński), Barabasz, Pluciński (46` Lisek), Buczma, Przybyłek Ł., Jurga, Bartoszak, Solarek (68` Falgier), Olczyk A. (46` Kujawa), Pawlak (58` Matysiak).
Sokół Kleczew wystąpił w składzie: Zawodnik testowany (60` Kwiatkowski) - Śmiałek, Pingot, Jędras (60` Modelski), Goiński, Modelski (46` Kowalczuk), Zawodnik testowany (46` Antas), Bajerski (70` Sobieraj), Dębowski (65` Zawodnik Testowany), Zawodnik testowany (46` Patrzykąt), Cichos (65` Zawodnik testowany).
Najnowsze aktualności
-
21.03.2023
Daleki wyjazd do Wolina
W sobotę 25 marca piłkarze Polonii Środa rozegrają kolejne spotkanie ligowe. Będzie to mecz 21. kolejki obecnego sezonu a rywalem naszego zespołu będzie beniaminek rozgrywek ligowych Vineta Wolin. Spotkanie odbędzie się w Wolinie i będzie to drugi w historii wyjazd naszego zespołu do tego miasta. Podczas pierwszego który miał miejsce w sezonie 2015/16 poloniści zwyciężyli 1:0 i wrócili do domu z kompletem punktów.
-
21.03.2023
Orliki na Bułgarskiej (2012)
W ostatnią niedzielę podopieczni trenera Bartka Bejmy i Miłosza Chojnackiego udali się na Bułgarską, aby zagrać mecz kontrolny z Lechem Poznań. Mecz rozgrywany był w systemie 7x7 w wymiarze czasowym 4x20min.
-
21.03.2023
Towarzyskie granie żaków (2015)
Ubiegły weekend dla żaków urodzonych w roku 2015 był okazją do sprawdzenia się w wyjazdowej rywalizacji z zawodnikami Jaroty Jarocin oraz LZS Cielcza. Mecze odbywały się na boiskach typu orlik w Jarocinie oraz w Cielczy.
-
21.03.2023
Podział punktów na inaugurację (2009)
W rozegranym w niedzielę meczu 1 kolejki Ligi Wojewódzkiej grupy 1, trampkarze młodsi Polonii Środa Wielkopolska (rocznik 2009) zremisowali 3:3 z zespołem KP Piła. Bramki dla Polonii strzelali: Kamil Jankowiak - dwie oraz Antoni Staszak.
-
21.03.2023
Zwycięstwo w Licheniu Starym (2013)
Kolejny bardzo pracowity weekend mają za sobą Orliki Młodsze rocznika 2013. Tym razem w weekend 17-19 marca podopieczni Trenerów Radosława Falgiera i Łukasza Żeglenia rywalizowali w ogólnopolskim turnieju Winter Cup w Licheniu Starym organizowanym przez Pro Turnieje.
-
21.03.2023
Pięć bramek juniorów (2006)
W sobotni poranek swój inauguracyjny mecz rundy wiosennej rozegrał zespół juniorów młodszych. W ramach rozgrywek Ligi wojewódzkiej Poloniści podejmowali na własnym boisku beniaminka ligi – GKS Trzcinica.
-
21.03.2023
Towarzysko ze Stalą (2010)
W sobotni poranek młodzi Poloniści gościli na własnym boisku zespół z Pleszewa. Była to pierwsza gra pomiędzy tymi drużynami.
-
20.03.2023
Polonia Cup 2023 (2013)
W niedzielę 19.03.2023 na hali Szkoły Podstawowej numer 3 w Środzie Wielkopolskiej odbył się halowy turniej piłkarski z cyklu Polonia Cup w roczniku 2013. W zawodach które rozpoczęły się o godzinie 9 i trwały aż do godziny 15 najlepsza okazała się Reprezentacja Zespołu Wielkopolska Komorniki. Miejsce drugie zajął zespół Pogoni Nowe Skalmierzyce a trzecie miejsce zespół Korony Zakrzewo.


























































