07.02.2013
Polonia trenowała po raz ostatni w tym tygodniuPiłkarze Polonii Środa Wielkopolska zakończyli dziś kolejny, piąty tydzień treningów. Średzianie rozegrają jeszcze spotkanie kontrolne z Płomykiem Jarota II Jarocin.
Poloniści intensywnie trenowali od poniedziałku do czwartku na boisku ze sztuczną nawierzchnią oraz hali Liceum Ogólnokształcącego. Dziś trener zespołu Czesław Owczarek przeprowadził z zawodnikami zajęcia taktyczne oraz ćwiczył rozgrywanie stałych fragmentów gry.
- Dzisiaj była jednostka taka typowo techniczno-taktyczna, przygotowująca już pod mecz kontrolny. Mamy jak wiadomo za sobą tydzień solidnej pracy. Na pewno te zajęcia z piłką bardziej cieszą piłkarzy. Przećwiczyliśmy stałe fragmenty gry, także na ten etap już w lutym coś mamy opracowane będziemy to doskonalić i spróbujemy wykorzystać w meczu kontrolnym -powiedział po treningu trener Czesław Owczarek.
Po pokonaniu Polonii II Środa 3:0 i Warty Międzychód 3:1 w najbliższą sobotę średzianie rozegrają trzeci mecz kontrolny. Na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Jarocinie przeciwnikiem polonistów będzie Płomyk Jarota II Jarocin. Początek tego spotkania o godzinie 14:00.
Wszystkie zdjęcia z czwartkowego treningu Polonii, autorstwa Czesława Kościelskiego obejrzeć można tutaj.
Najnowsze aktualności
-
12.03.2024
Porażka młodzików z Canarinhos (2011)
W sobotnie południe kolejny mecz sparingowy rozegrali młodzicy starsi Polonii (rocznik 2011). Przeciwnikiem był zespół Canarinhos Skórzewo. Choć spotkanie długimi momentami było bardzo wyrównane, to zdecydowanie skuteczniejsi byli goście, którzy wygrali 5:2.
-
12.03.2024
Porażka na inaugurację (2009)
Zespół trampkarzy starszych Polonii Środa Wielkopolska (rocznik 2009) w piątek rozegrał inauguracyjny mecz Ligi Profesjonalnej C1. Młodzi Poloniści po emocjonującym spotkaniu przegrali 1:3 (1:1) z zespołem Warty Poznań 2010. Jedyną bramkę dla podopiecznym Jakuba Budycha i Mateusza Zawalskiego strzelił z rzutu karnego Benjamin Wałuszko.
-
12.03.2024
Akademia: Podział lig bezwynikowych - wiosna 2024
Wielkopolski Związek Piłki Nożnej opublikował podział grup rozgrywek bezwynikowych w kategoriach orlik, żak oraz skrzat. Zawody rozgrywane są w formie turniejowej i nie są w nich prowadzone tabele. Polonię reprezentować będzie siedem drużyn.
-
11.03.2024
Transmisja z Kleczewa
Oczywiście ze spotkania 1/16 finału Wielkopolskiego Pucharu Polski w którym piłkarze Polonii Środa zmierzą się z Sokołem Kleczew przeprowadzmy bezpośrednią transmisję na naszym kanale na You Tubie.
Początek naszej transmisji w środę 13 marca o godzinie 15:15.
-
11.03.2024
Startują rozgrywki pucharowe
W najbliższą środę piłkarze Polonii Środa Wielkopolska rozpoczną zmagania w tegorocznym Wielkopolskim Pucharze Polski. W meczu pierwszej rundy (1/16 finału) poloniści staną przed nie lada wyzwaniem gdyż zmierzą się z innym trzecioligowcem Sokołem Kleczew i to na jego boisku.
-
10.03.2024
3. miejsce w turnieju DoItPlay (2008)
Zespół juniorów młodszych Polonii Środa Wielkopolska (rocznik 2008) wziął udział w weekendowym turnieju DoItPlay w Ustroniu Morskim. Poloniści do ostatniej minuty walczyli o drugie miejsce, ale remis wystarczył do zajęcia trzeciego miejsca. Jedyną drużyną, która potrafiła pokonać Polonię, była Wisła Płock. W pozostałych meczach nasz zespół wywalczył 15 punktów.
-
10.03.2024
Piorunujące 45 minut Polonii
Tym razem w niedzielę kolejne spotkanie ligowe rozegrali piłkarze Polonii Środa Wielkopolska. Podopieczni Pawła Kutyni podejmowali na własnym boisku beniaminka Wikęd Luzino.
-
09.03.2024
Lider zostaje w Rzeszowie
W sobotę 9 marca piłkarki Polonii Środa Wielkopolska podejmowały na własnym boisku Resovię Rzeszów. Praktycznie wszystkie oczy kibiców Orlen I ligi kobiet zwrócone były na Środę Wielkopolską bo było to spotkanie lidera z wiceliderem i walka o pierwsze miejsce w ligowej tabeli.

























































