OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

04.03.2023

Polonia Środa show

W pierwszą sobotę marca rozgrywki w rundzie wiosennej wznowiła trzecia liga grupa druga, a więc do gry wrócili seniorzy Polonii Środa. Na dzień dobry podopieczni Pawła Juszczyka i Marcina Duchały podejmowali na własnym boisku Świt Szczecin. Jesienią w starciu obu ekip górą byli świtowcy którzy zwyciężyli na własnym boisku aż 6:0. Sobotnie spotkanie było doskonałą okazją dla Polonii Środa do rewanżu.

Od samego początku spotkania piłkarze Polonii Środa narzucili rywalowi swój styl gry i zmusili go do obrony samemu przejmując inicjatywę w tym spotkaniu. Już w 13 minucie Bartosz Bartkowiak idealnie dośrodkował piłkę wprost na głowę Jędrzeja Drame a ten  pewnym strzałem skierował ją do bramki rywali. Nie minęło pięć minut a poloniście podwyższyli swoje prowadzenie. Piłkę w środku pola odebrał Aleksander Kluczyński, podał ją do Bartosza Bartkowiaka a ten idealnie zagrał do wychodzącego na czystą pozycję Kacpra Nowaka. Młody pomocnik Polonii Środa wpadł z piłką w pole karne i pewnym strzałem umieścił w bramce rywali. Nie minęło 25 minut tego spotkania a Polonia Środa prowadziła już 3:0. Ponownie piłkę w środku pola odbiera Aleksander Kluczyński po czym zagrywa ją do Bartosza Bartkowiaka. Reszta tej akcji to popis dwójki Nowak – Bartkowiak który kończy się strzałem tego drugiego i podwyższeniem prowadzenie średzkiego zespołu. Jeszcze przed przerwą poloniści zadali czwarty cios rywalowi. Przemysław Frąckowiak dalekim wykopem uruchomił Bartosza Bartkowiaka a ten wpadł z piłką w pole karne rywali i mimo asysty obrońcy „cwanym” strzałem nad rywalami umieścił piłkę w bramce. Czterobramkowym prowadzeniem średzkiej ekipy zakończyła się pierwsza część spotkania.

Po zmianie stron Świt ruszył od odrabiania strat. Ale tego dnia zawodnicy ze Szczecina nie mieli recepty na pokonanie szczelnej i dobrze funkcjonującej defensywy Polonii Środa. Szczególnie aktywny w zespole Świtu był wprowadzony po przerwie Adam Ładziak ale i on nie był w stanie rozmontować średzkiego bloku defensywnego. Za to poloniści czekali na kolejne swoje okazje żeby zadać rywalowi kolejne ciosy. W 76 minucie błąd popełnił obrońca Świtu Jakub Kuzko, piłkę przejął Antoni Prałat, popędził z nią na bramkę rywala i strzałem po ziemi umieścił w bramce rywali. Jeszcze w samej końcówce swoje sytuacje mieli Kevin Durueke i Antoni Prałat ale ostatecznie piłka więcej nie wpadła do bramki. Polonia Środa udanie zainaugurowała rundę wiosenną pokonując Świt Szczecin 5:0 (4:0).

Polonia Środa wystąpiła w składzie: Frąckowiak – Żerkowski, Wujec, Skrobosiński, Walczak, Nowak, Prałat (81` Durueke), Bartkowiak, Giełda, Kluczyński (73` Witkowski), Drame (73` Milachowski).

Świt Szczecin wystąpił w składzie: Szulc – Kuzko, Sydorenko, Białczyk, Goździk, Kapelusz (46` Ładziak), Wojdak (59` Wojtasiak), Kisły, Winkler, Hulisz, Paczuk.

Bramki: Drame 13`, Nowak 18`, Bartkowiak 24`, Bartkowiak 45`, Prałat 76`

Żółte kartki: Drame – Wojdak

Najnowsze aktualności

  • 21.11.2023

    Zakończyli remisem z Sucharami (2010)

    W zaległym meczu I ligi wojewódzkiej C2, kończącym jesienne rozgrywki, Polonia Środa Wielkopolska 2010 zremisowała 2:2 (1:2) z Sucharami Suchy Las. Obie bramki dla naszego zespołu strzelił Nikodem Odwrot. Polonia zakończyła rozgrywki na drugim miejscu, za plecami Warty Poznań.

  • 20.11.2023

    CLJ U-15: Zwycięstwo na zakończenie (2009)

    W niedzielę w ostatniej kolejce Centralnej Ligi Juniorów U-15 Polonia odniosła swoje pierwsze zwycięstwo! Podopieczni Jakuba Budycha i Mateusza Zawalskiego na wyjeździe pokonali 2:1 (1:0) Pogoń Szczecin 2010. Tym zwycięstwem nasz zespół pożegnał się z CLJ, którą zakończył na 7. miejscu. Bramki na wagę trzech punktów strzelili Franciszek Błaszyk oraz Antoni Staszak.

  • 20.11.2023

    Akademia: Raport z rozgrywek (18/19.11.2023)

    Komplet punktów zainkasowali młodzicy młodsi (2012) po wyjazdowym zwycięstwie 3:1 z Zawiszą Dolsk. Remisami zakończyły się oba domowe mecze Polonii. Trampkarze młodsi zremisowali na zakończenie rozgrywek z Sucharami Suchy Las 2:2, zaś mecz młodzików starszych z Zawiszą Dolsk zakończył się remisem 4:4.

    Zespół trampkarzy starszych 2009 w sobotę wziął udział w eliminacjach halowych Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Złotowie. Polonia wygrała wszystkie swoje mecze i zakwalifikowała się do dalszego etapu! W niedzielę w ostatniej kolejce Centralnej Ligi Juniorów U-15 Polonia odniosła swoje pierwsze zwycięstwo! Podopieczni Jakuba Budycha i Mateusza Zawalskiego na wyjeździe pokonali 2:1 Pogoń Szczecin 2010. Tym zwycięstwem nasz zespół pożegnał się z CLJ, którą zakończył na 7. miejscu. Bramki na wagę trzech punktów strzelili dzisiaj Franciszek Błaszyk oraz Antoni Staszak.

  • 19.11.2023

    Remis w śniegu

    W niedzielny poranek drugi zespół Polonii Środa Wielkopolska rozegrał ostatnie domowe spotkanie w rundzie jesiennej. Rywalem polonistów był LKS Ślesin a spotkanie odbywało się w typowo zimowej scenerii przy intensywnie padającym śniegu.

  • 18.11.2023

    Lider pokonany

    W sobotę 18 listopada piłkarze Polonii Środa Wielkopolska podejmowali na własnym boisku lidera trzecioligowych rozgrywek i jedyny do tej pory nie pokonany klub w naszej grupie trzeciej ligi – Świt Skolwin.

  • 17.11.2023

    Transmisja meczu ze Świtem

    W sobotę 18 listopada podejmujemy na własnym boisku lidera trzecioligowych rozgrywek Świt Skolwin Szczecin. Z tego spotkania  przeprowadzimy bezpośrednią transmisję na naszym kanale na You Tubie.

    Początek transmisji o godzinie 12:45.

  • 16.11.2023

    Akademia: Zapowiedź weekendu (18/19.11.2023)

    W weekend rozegranych zostanie ostatnich pięć meczów akademii w rundzie jesiennej sezonu 2023/2024.

    W sobotę na gminnych boiskach w Topoli i Zielnikach zostaną rozegrane dwa spotkania. W zaległym meczu ligi wojewódzkiej Polonia 2010 zmierzy się z Sucharami Suchy Las o godzinie 10:00. O 13:00 Polonia 2011 zagra z MKS Trzemeszno. Dziewczyny oraz zespół młodzików młodszych 2012 zagrają na wyjazdach.

    W niedzielę ostatni mecz w Centralnej Lidze Juniorów U-15 zagra Polonia 2009. W Szczecinie podopieczni Jakuba Budycha i Mateusza Zawalskiego stawią czoła Pogoni Szczecin 2010. Stawką meczu jest 7. miejsce w tabeli końcowej.

  • 14.11.2023

    Czwarte miejsce w Ustroniu Morskim (2008)

    W dniach 10-12 listopada zespół juniorów Polonii Środa Wielkopolska (rocznik 2008) przebywał w Ustroniu Morskim, gdzie wziął udział w turnieju piłkarskim DoitPlay. Wzięło w nim udział sześć zespołów, które rywalizowały w systemie każdy z każdym. Najlepszym zespołem był ukraiński Szachtar Donieck, który przez cały turniej nie stracił żadnej bramki, natomiast Poloniści zajęli czwarte miejsce.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.