19.06.2023
Polonia najlepsza w III lidze okręgowej! (2010)
Dużych emocji dostarczyła ostatnia kolejka III ligi okręgowej młodzików starszych. Polonia wygrała wyjazdowy mecz z Kotwicą II Kórnik 1:0 (1:0) dzięki bramce Bartosza Kurkowiaka z początku spotkania. W związku z tym, że Avia Kamionki swój mecz z LPFA Poznań/Krzykosy bezbramkowo zremisowała to Poloniści wskoczyli na pierwsze miejsce w ligowej tabeli!
Jedna i druga drużyna miały o co grać, ponieważ gospodarze walczyli o miejsce na podium, natomiast Polonia liczyła na zwycięstwo w rozgrywkach, ale musiała wygrać i czekać na wieści z Kamionek.
Od samego początku mecz dostarczył sporo emocji, ponieważ obie ekipy starały się wyjść na prowadzenie. Ta sztuka udała się Polonistom już w 8. minucie spotkania, kiedy skutecznym strzałem z dystansu popisał się Bartosz Kurkowiak. Jak się później okazało była to jedyna bramka w tym spotkaniu. Pomimo że więcej bramek w tym meczu kibice nie zobaczyli to mecz dostarczył sporo emocji.
W drugiej połowie Kotwica Kórnik zmieniając ustawienie z dużym zapałem zabrała się do odrabiania strat. Skutecznie jednak bronili się Poloniści, a szczególnie nasz bramkarz Krzysztof Stefański, który kilkukrotnie popisał się skutecznymi interwencjami. Polonia miała okazje do podwyższenia wyniku jeszcze kilkakrotnie, a najlepsze miał Adam Poloszyk, który dwukrotnie w sytuacji sam na sam z bramkarzem nie zdołał umieścić piłki w siatce. Mecz zakończył się wynikiem jednobramkowym zwycięstwem Polonii.
Na pochwałę zasługuję także drużyna Kotwicy II Kórnik, która postawiła ciężkie warunki Polonistom i także w tym meczu miała swoje okazje do strzelenia bramki.
Polonia III Środa Wlkp wygrywając swój ostatni mecz w tym sezonie wywalczyła sobie awans do II ligi okręgowej. Gratulacje dla młodych piłkarzy, którzy swoim zaangażowaniem i systematycznością osiągnęli swój mały sportowy sukces!
Polonia - młodzik młodszy D1 II (2010)
III liga okręgowa D1 - grupa 5
17 czerwca 2023, godz. 10:00 - Szczodrzykowo
Kotwica II Kórnik 0:1 (0:1) Polonia III Środa Wielkopolska
Bartosz Kurkowiak 8
Polonia: 42. Krzysztof Stefaniak - 3. Franciszek Leżała, 14. Jakub Mikołajczak, 17. Adam Poloszyk, 22. Oleksandr Misiurkevych, 24. Oskar Tkaczyk, 26. Dawid Buczma, 30. Bartosz Kurkowiak, 68. Wojciech Ignaszewski. Grali także: 2. Filip Cichosz, 9. Damian Hypki, 13. Franciszek Kaczmarek, 16. Wiktor Dimitrov, 23. Franciszek Smoliński, 33. Tomasz Pasternak.
trenerzy: Patryk Słomczyński oraz Dominik Rogowski.
Tabela:
| III liga okręgowa D1 - grupa 5 (2010) | ||||
|---|---|---|---|---|
| Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt. | |
| 1. | Polonia III Środa Wlkp. | 10 | 26:15 | 24 |
| 2. | Avia Kamionki | 10 | 42:13 | 23 |
| 3. | LPFA Poznań/Krzykosy | 10 | 19:12 | 17 |
| 4. | Kotwica II Kórnik | 10 | 23:20 | 15 |
| 5. | Warta II Śrem | 10 | 13:31 | 6 |
| 6. | Kłos Zaniemyśl | 10 | 12:44 | 3 |
Najnowsze aktualności
-
25.04.2022
Wysoka wygrana w Ostrowie Wielkopolskim (2007)
W meczu 5. kolejki I ligi wojewódzkiej trampkarzy Polonia Środa pokonała wyjeździe Ostrovię 1909 Ostrów Wielkopolski 4:0 (1:0). Bramki dla podopiecznych trenera Radosława Mnicha strzelali Oskar Walczak, Rafał Kapuściński oraz Jakub Grzegorczyk, a jeden gol padł po samobójczym uderzeniu zawodnika gospodarzy. Dzięki tej wygranej Poloniści awansowali na pozycję lidera w ligowej tabeli!
-
25.04.2022
Kolejna porażka juniorów (2006)
W meczu piątej serii gier I ligi wojewódzkiej juniorów B2 zespół Polonii przegrał na swoim boisku 2:3 (1:2) z Kanią Gostyń. Goście w 21. minucie objęli prowadzenie, którego nie oddali już do końca spotkania. Bramki dla Polonii strzelali Aleksander Wyderkiewicz oraz Jakub Wawroski. Po tej porażce Kania wyprzedziła w tabeli nasz zespół, który zajmuje aktualnie siódmą pozycję.
-
25.04.2022
Cenne zwycięstwo z Obrą (2005)
W meczu siódmej kolejki I ligi wojewódzkiej juniorów młodszych Polonia Środa Wielkopolska wygrała 5:3 (2:0) z Obrą 1912 Kościan. Bramki na wagę bardzo ważnych trzech punktów strzelali Mikołaj Pacyna - dwie, Maksymilian Łoniewski - dwie, a także Marcel Wawroski. W ligowej tabeli Poloniści przesunęli się na szóste miejsce.
-
25.04.2022
Wywalczyli punkt w ośmiu! (2003/2004)
W niedzielę zobaczyliśmy ośmiu wspaniałych - ambitnych i walecznych zawodników w koszulkach Polonii Środa Wielkopolska! Właśnie tylu naszych piłkarzy dzielnie stawiało opór jedenastce gospodarzy, doskonale broniąc własnej bramki i wykorzystując nadarzające się okazje. Wydawałoby się, że Poloniści nie będą mieć większych szans w takim starciu, jednak do triumfu zabrakło dokładnie tylu czasu, ile doliczył sędzia - 3 minuty.
-
25.04.2022
Sześć bramek w Rybniku
Cóż to był za mecz w wykonaniu zespołu seniorek Polonii Środa. Pojechałyśmy do Rybnika po pełną pulę punktową i to zadanie udało się nam zrealizować w 100%. Spodziewałyśmy się bardzo trudnego meczu i pomimo wyniku, który może lekko mylić w swoich przeczuciach się nie pomyliłyśmy. Grę prowadziły gospodynie i to one miały więcej z gry ofensywnej ale nasza determinacja w obronie i ambicja w ataku spowodowały, że w sam mecz i w całe spotkanie jak się później okazało lepiej weszłyśmy my. Byłyśmy bardzo skuteczne co ostatnimi czasy dużo lepiej funkcjonuje w naszym zespole. Procentowo mamy może mniejsze posiadanie piłki ale skuteczność mamy niemal 100%.
-
25.04.2022
Trzy punkty z Liderem
W 21 kolejce spotkań drużyna rezerw Polonii Środa zmierzyła się na wyjeździe z Liderem Swarzędz. Gospodarze tego meczu znakomicie prezentują się tej wiosny, bowiem na 5 meczy tylko jeden zremisowali i aż 4 wygrali. Zapowiadało to niezwykle trudne 90 minut dla naszych piłkarzy , którzy znowu nie mogli zagrać w optymalnym składzie ze względu na choroby i kontuzje. Po ostatnim gwizdku sędziego możemy stwierdzić, że faktycznie byliśmy świadkami bardzo intensywnego i emocjonującego widowiska, które na pewno musiało się podobać zgromadzonym kibicom.
-
25.04.2022
Akademia: Podsumowanie weekendu 23-24 kwietnia
Kolejny piłkarski weekend za zawodnikami naszej akademii. Mecze dostarczyły wielu emocji zarówno kibicom jak i zawodnikom. W ligach wojewódzkich Poloniści odnieśli dwa zwycięstwa, trzykrotnie remisowali i dwukrotnie przegrali. Natomiast w niedzielnych eliminacjach Mistrzostw Polski Młodziczek nasze piłkarki okazały się bezkonkurencyjne i bez straty bramki wygrały wszystkie trzy spotkania!
-
23.04.2022
Bez punktów w Szczecinie
W meczu 25. kolejki III ligi grupy 2 piłkarze Polonii Środa udali się do Szczecina na pojedynek z miejscowym Świtem Skolwin. Spotkania obu zespołów zawsze obfitowały w sporo ciekawych akcji i bramek i podobnego meczu spodziewano się i tym razem.























































