OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

19.06.2023

Polonia najlepsza w III lidze okręgowej! (2010)

Dużych emocji dostarczyła ostatnia kolejka III ligi okręgowej młodzików starszych. Polonia wygrała wyjazdowy mecz z Kotwicą II Kórnik 1:0 (1:0) dzięki bramce Bartosza Kurkowiaka z początku spotkania. W związku z tym, że Avia Kamionki swój mecz z LPFA Poznań/Krzykosy bezbramkowo zremisowała to Poloniści wskoczyli na pierwsze miejsce w ligowej tabeli!

Jedna i druga drużyna miały o co grać, ponieważ gospodarze walczyli o miejsce na podium, natomiast Polonia liczyła na zwycięstwo w rozgrywkach, ale musiała wygrać i czekać na wieści z Kamionek.

Od samego początku mecz dostarczył sporo emocji, ponieważ obie ekipy starały się wyjść na prowadzenie. Ta sztuka udała się Polonistom już w 8. minucie spotkania, kiedy skutecznym strzałem z dystansu popisał się Bartosz Kurkowiak. Jak się później okazało była to jedyna bramka w tym spotkaniu. Pomimo że więcej bramek w tym meczu kibice nie zobaczyli to mecz dostarczył sporo emocji.

W drugiej połowie Kotwica Kórnik zmieniając ustawienie z dużym zapałem zabrała się do odrabiania strat. Skutecznie jednak bronili się Poloniści, a szczególnie nasz bramkarz Krzysztof Stefański, który kilkukrotnie popisał się skutecznymi interwencjami. Polonia miała okazje do podwyższenia wyniku jeszcze kilkakrotnie, a najlepsze miał Adam Poloszyk, który dwukrotnie w sytuacji sam na sam z bramkarzem nie zdołał umieścić piłki w siatce. Mecz zakończył się wynikiem jednobramkowym zwycięstwem Polonii.

Na pochwałę zasługuję także drużyna Kotwicy II Kórnik, która postawiła ciężkie warunki Polonistom i także w tym meczu miała swoje okazje do strzelenia bramki.

Polonia III Środa Wlkp wygrywając swój ostatni mecz w tym sezonie wywalczyła sobie awans do II ligi okręgowej. Gratulacje dla młodych piłkarzy, którzy swoim zaangażowaniem i systematycznością osiągnęli swój mały sportowy sukces!

Polonia - młodzik młodszy D1 II (2010)
III liga okręgowa D1 - grupa 5
17 czerwca 2023, godz. 10:00 - Szczodrzykowo
Kotwica II Kórnik 0:1 (0:1) Polonia III Środa Wielkopolska
Bartosz Kurkowiak 8

Polonia: 42. Krzysztof Stefaniak - 3. Franciszek Leżała, 14. Jakub Mikołajczak, 17. Adam Poloszyk, 22. Oleksandr Misiurkevych, 24. Oskar Tkaczyk, 26. Dawid Buczma, 30. Bartosz Kurkowiak, 68. Wojciech Ignaszewski. Grali także: 2. Filip Cichosz, 9. Damian Hypki, 13. Franciszek Kaczmarek, 16. Wiktor Dimitrov, 23. Franciszek Smoliński, 33. Tomasz Pasternak.
trenerzy: Patryk Słomczyński oraz Dominik Rogowski.


Tabela:

III liga okręgowa D1 - grupa 5 (2010)
  Drużyna Mecze Bramki Pkt.
1. Polonia III Środa Wlkp. 10 26:15 24
2. Avia Kamionki 10 42:13 23
3. LPFA Poznań/Krzykosy 10 19:12 17
4. Kotwica II Kórnik 10 23:20 15
5. Warta II Śrem 10 13:31 6
6. Kłos Zaniemyśl 10 12:44 3

 

Najnowsze aktualności

  • 13.08.2022

    Akademia: Składy grup rozgrywek turniejowych

    Wielkopolski Związek Piłki Nożnej opublikował składy grup rozgrywek młodzieżowych, w których rywalizacja toczy się w formie turniejowej bez wyników i tabel. Swoich rywali poznali orlicy, żaki i skrzaty z roczników 2012-2017.

  • 12.08.2022

    Trzy punkty dla Polonii

    W meczu drugiej kolejki III ligi grupy drugiej piłkarze Polonii Środa Wielkopolska podejmowali na własnym boisku beniaminka rozgrywek Unię Solec Kujawski. Dla naszego zespołu była to doskonała okazja do zrehabilitowania się za porażkę z ubiegłego tygodnia w Szczecinie.

  • 12.08.2022

    Udane gry trampkarzy (2008/2009)

    Średzcy trampkarze starsi oraz młodsi rozegrali w środę i czwartek kolejne gry kontrolne przed nowym sezonem. Przedstawiciele rocznika 2008 pewnie wygrali w Gnieźnie z zespołem Mieszka aż 6:1. Rocznik 2009 wziął udział w trójmeczu, w którym zawodnicy pokazali się z dobrej strony, pokonując APN Knurów.

  • 11.08.2022

    Akademia: Zapowiedź weekendu (13-15 sierpnia)

    W długi sierpniowy weekend do gry przystąpią zespoły Polonii Środa Wielkopolska występujące w rozgrywkach Ligi Wojewódzkiej. W sezonie 2022/2023 na tym szczeblu reprezentować nas będą trzy zespoły: juniorzy młodsi B1 (2006/2007), trampkarze starsi (2008) oraz młodzicy młodsi (2011). Wszystkie trzy zespoły pierwsze swoje mecze rozegraja na boiskach rywali.

  • 10.08.2022

    Dwie gry młodzików (2010)

    Zawodnicy rocznika 2010 pod okiem trenerów Łukasza Żeglenia i Radosława Piotrowskiego rozegrali dwa mecze sparingowe z bardzo wymagającymi rywalami, przedstawicielami z sąsiednich lig wojewódzkich. W czwartek zespół rywalizował ze Stalą Niewiadów, a w piątek z Falubazem Zielona Góra.

  • 09.08.2022

    Beniaminek przyjedzie na Stadion Średzki

    Na dobre rozkręcają się już rozgrywki ligowe w zespołach seniorskich Polonii Środa. W ten weekend wszystkie trzy zespoły powalczą już o punkty. Dla pierwszego zespołu będzie to druga kolejka III ligi w której podejmą Unię Solec Kujawski. Z kolei zespół kobiet i rezerw zainaugurują zmagania ligowe. Kobiety udadzą się do Bielawy na mecz z Bielawianką, a drugi zespół Polonii Środa w sobotę podejmie Polanina Strzałkowo w ramach spotkania V ligi grupa 2.

  • 08.08.2022

    Grali najmłodsi (2012-2015)

    Poza reprezentantami piłki jedenastoosobowej swoje pierwsze mecze rozgrywały także najmłodsze grupy naszej akademii. Zawodnicy z roczników 2012, 2013, 2014 oraz 2015 rozegrali gry kontrolne oraz gry wewnętrzne, obfitujące w wiele bramek.

  • 08.08.2022

    Dwa zwycięstwa rezerw

    W sobotę 6 sierpnia drugi zespół Polonii Środa przygotowujący się do startu rozgrywek V ligi rozegrał dwa spotkania towarzyskie. Rywalami polonistów były zespoły Orlika Miłosław i Szturmu Junikowo.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.