19.06.2023
Polonia najlepsza w III lidze okręgowej! (2010)
Dużych emocji dostarczyła ostatnia kolejka III ligi okręgowej młodzików starszych. Polonia wygrała wyjazdowy mecz z Kotwicą II Kórnik 1:0 (1:0) dzięki bramce Bartosza Kurkowiaka z początku spotkania. W związku z tym, że Avia Kamionki swój mecz z LPFA Poznań/Krzykosy bezbramkowo zremisowała to Poloniści wskoczyli na pierwsze miejsce w ligowej tabeli!
Jedna i druga drużyna miały o co grać, ponieważ gospodarze walczyli o miejsce na podium, natomiast Polonia liczyła na zwycięstwo w rozgrywkach, ale musiała wygrać i czekać na wieści z Kamionek.
Od samego początku mecz dostarczył sporo emocji, ponieważ obie ekipy starały się wyjść na prowadzenie. Ta sztuka udała się Polonistom już w 8. minucie spotkania, kiedy skutecznym strzałem z dystansu popisał się Bartosz Kurkowiak. Jak się później okazało była to jedyna bramka w tym spotkaniu. Pomimo że więcej bramek w tym meczu kibice nie zobaczyli to mecz dostarczył sporo emocji.
W drugiej połowie Kotwica Kórnik zmieniając ustawienie z dużym zapałem zabrała się do odrabiania strat. Skutecznie jednak bronili się Poloniści, a szczególnie nasz bramkarz Krzysztof Stefański, który kilkukrotnie popisał się skutecznymi interwencjami. Polonia miała okazje do podwyższenia wyniku jeszcze kilkakrotnie, a najlepsze miał Adam Poloszyk, który dwukrotnie w sytuacji sam na sam z bramkarzem nie zdołał umieścić piłki w siatce. Mecz zakończył się wynikiem jednobramkowym zwycięstwem Polonii.
Na pochwałę zasługuję także drużyna Kotwicy II Kórnik, która postawiła ciężkie warunki Polonistom i także w tym meczu miała swoje okazje do strzelenia bramki.
Polonia III Środa Wlkp wygrywając swój ostatni mecz w tym sezonie wywalczyła sobie awans do II ligi okręgowej. Gratulacje dla młodych piłkarzy, którzy swoim zaangażowaniem i systematycznością osiągnęli swój mały sportowy sukces!
Polonia - młodzik młodszy D1 II (2010)
III liga okręgowa D1 - grupa 5
17 czerwca 2023, godz. 10:00 - Szczodrzykowo
Kotwica II Kórnik 0:1 (0:1) Polonia III Środa Wielkopolska
Bartosz Kurkowiak 8
Polonia: 42. Krzysztof Stefaniak - 3. Franciszek Leżała, 14. Jakub Mikołajczak, 17. Adam Poloszyk, 22. Oleksandr Misiurkevych, 24. Oskar Tkaczyk, 26. Dawid Buczma, 30. Bartosz Kurkowiak, 68. Wojciech Ignaszewski. Grali także: 2. Filip Cichosz, 9. Damian Hypki, 13. Franciszek Kaczmarek, 16. Wiktor Dimitrov, 23. Franciszek Smoliński, 33. Tomasz Pasternak.
trenerzy: Patryk Słomczyński oraz Dominik Rogowski.
Tabela:
| III liga okręgowa D1 - grupa 5 (2010) | ||||
|---|---|---|---|---|
| Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt. | |
| 1. | Polonia III Środa Wlkp. | 10 | 26:15 | 24 |
| 2. | Avia Kamionki | 10 | 42:13 | 23 |
| 3. | LPFA Poznań/Krzykosy | 10 | 19:12 | 17 |
| 4. | Kotwica II Kórnik | 10 | 23:20 | 15 |
| 5. | Warta II Śrem | 10 | 13:31 | 6 |
| 6. | Kłos Zaniemyśl | 10 | 12:44 | 3 |
Najnowsze aktualności
-
18.08.2022
Gry kontrolne orlików (2013)
W ubiegłym tygodniu intensywnie trenowali orlicy z rocznika 2013. Zespoły rozegrały łącznie trzy gry kontrolne z Talentem Warszawa, Arką Gdynia oraz 1920 Mosina.
-
18.08.2022
Piłkarska sobota na Stadionie Średzkim
W sobotę swoje mecze ligowe rozegrają zarówno pierwszy zespół Polonii Środa który będzie podejmować beniaminka rozgrywek – Vinetę Wolin jak i pierwszoligowy zespół kobiet który podejmie na własnym boisku Resovię Rzeszów. Tym razem bez spotkania ligowego jest drugi zespół Polonii Środa. A jest to spowodowane przeniesieniem meczu ligowego z GKS Dopiewo na środę 21 września. W zamian za to młodzi poloniści z drugiego zespołu mają rozegrać grę wewnętrzną.
-
18.08.2022
Zwycięstwo w Nowych Skalmierzycach (2006)
W meczu 1. kolejki nowego sezonu występujący w lidze wojewódzkiej juniorzy młodsi B1 z rocznika 2006/2007 zainaugurowali rozgrywki w meczu wyjazdowym z zespołem AP Nowe Skalmierzyce. Nasz zespół wygrał 6:1 (4:0), a bramki strzelali: Kacper Manicki - dwie, Jakub Wawroski, Oskar Pawlak, Jakub Płonka oraz Maksymilian Łoniewski.
-
18.08.2022
Bez punktów w Kleczewie
W środę 17 sierpnia piłkarze Polonii Środa rozegrali kolejną ligową kolejkę. Tym razem nasz zespól udał się do Kleczewa na pojedynek z tamtejszym Sokołem. Było to 21 ligowe spotkanie obu ekip na poziomie trzeciej ligi a sam mecz zwiastował spore emocje.
-
17.08.2022
Inauguracyjne zwycięstwo w Kaliszu (2008)
W meczu drugiej kolejki I ligi wojewódzkiej trampkarzy starszych Polonia Środa Wielkopolska wygrała 5:1 (1:1) z KKS-em Kalisz. Choć Kaliszanie wyszli na prowadzenie w 15. minucie meczu to Poloniści odwrócili losy meczu. Bramki dla średzkiego zespołu strzelali Jakub Michalak, Filip Stasiak oraz Paweł Sarna - trzy.
-
15.08.2022
Polonistki liderkami I ligi
W pierwszej kolejce ligowych zmagań sezonu 2022/23 piłkarki Polonii Środa mierzyły się w Bielawie z beniaminkiem – tamtejszym zespołem Bielawianki. Po świetnym meczu polonistki wygrały 5:0 i objęły fotel lidera rozgrywek.
-
13.08.2022
Ligowy klasyk w Kleczewie
Rumieńców nabierają rozgrywki trzecioligowe w grupie drugiej sezonu 2022/23 a zespoły w nich biorące udział nie mają zbyt wiele czasu na odpoczynek. W najbliższą środę 17 sierpnia odbędzie się kolejna kolejka ligowa. Piłkarzy Polonii Środa czeka tym razem wyjazd do Kleczewa na spotkanie z tamtejszym Sokołem.
-
13.08.2022
Nieudana inauguracja rezerw
W sobotę swoją inaugurację miały rozgrywki V ligi w których udział bierze drugi zespół Polonii Środa. W swoim pierwszym meczu poloniści podejmowali na własnym boisku Polanina Strzałkowo.
























































