04.09.2009
Polonia lepsza od Poznaniaka!!!Swój pierwszy mecz w tym sezonie drużyna trampkarzy I rozgegrała z Poznaniakiem Poznań. Nasi młodzi piłkarze pewnie i zasłużenie pokonali poznańską drużynę 4:1.
Polonia wystąpiła w składzie:
Bartosz Bartkowiak (Bartosz Kurasiak)- Karol Witucki Jan Janasik (Mateusz Nyczak) Patryk Kudła Jędrzej Loga- Bartek Nowak Maciej Polody (Marcin Malusiak) Grzegorz Filipiak Jan Filipiak (Artur Kaczmarek)- Adrian Olczyk (Michał Szkudlarek) Krystian Olczyk.
Wygrana średzkich zawodników ani przez chwilę nie była zagrożona. Już w drugiej minucie na listę strzelców wpisał się B. Nowak, który bardzo "przytomnym" strzałem wykończył akcję kolegów. Niestety już w piątej minucie, w niegrożnej sytuacji w naszym polu karnym (przy bardzo silnym wietrze) nasz obrońća tak nieszczęśliwie wybijał piłkę, że skierował ją do własnej bramki.
Na szczęście nie zdeprymowało to naszych chłopaków, którzy szybko zabrali się do pracy. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Z minuty na minutę osiągali coraz większą przewagę, którą udokumentowali po kwadransie gry. Celnym strzałem wykazał się M. Polody i było 2:1. Młodzi poloniści nie zadowolili się tym prowadzeniem- dalej starali się długo utrzymywać przy piłce na połowie rywala. W dodatku nieliczne akcje pod naszą bramką rozbijała obrona albo bardzo pewnie interweniujący B. Borowiak.
Jeszcze przed przerwą, po dobrej akcji z prawej strony, A. Olczyk ładnie ograł kryjącego go obrońcę i pięknym technicznym strzałem po raz trzeci pokonał bramkarza Poznaniaka.
Po przerwie obraz gry się nie zmienił, ale skuteczność naszych zawodników nie była już tak dobra. Swoją przewagę poloniści udokumentowali (tylko) jeszcze raz. M. Polody doskonałym, mierzonym strzałem podwyższył i ustalił wynik spotkania na 4:1.
Trzeba zaznaczyć, że cała drużyna spisała się dobrze. Zmiennicy, którzy zastąpili swoich kolegów stanęli na wysokości zadania i po wejściu na plac gry drużyna zyskała jeszcze na wartości. . Bardzo pewnie i z wyczuciem radził sobie w bramce B. Kurasiak. Nie do przejścia była obrona kierowana przez K. Wituckiego, a G. Filipiak, M. Malusiak i M. Polody starali się kierować całą ofensywą. Obronę ciągle nękali bracia Olczyk oraz M. Szkudlarek. Wyróżnili się również boki pomocy: J. Filipiak i B. Nowak oraz A. Kaczmarek. Z roli bocznych obrońców dobrze się wywiązali J. Loga, J. Janasik oraz P. Kudła i M. Nyczak.
Mimo pewnego zwycięstwa drużyna popełniła kilka błędów, które trzeba będzie wyeliminować na przyszłość- jest to ważne aby chłopacy robili postęp i z meczu na mecz prezentowali się jeszcze lepiej. Następnym przeciwnikiem będzie Warta Poznań. Tak więc wszystkich kibiców chcących zobaczyć w akcji przyszłych zawodników mogących wzmocnić nasz pierwszy zespół zapraszamy w środę na godz. 17.00 na obiekty przy ulicy sportowej.
Naszym trampkarzom gratulujemy i życzymy powodzenia w przyszłych grach z niełatwymi przeciwnikami.
Najnowsze aktualności
-
18.11.2013
Zdjęcia meczu Szlachetna Paczka - Polonia Środa
Zapraszamy wszystkich kibiców do obejrzenia zdjęć z niedzielnego spotkania halowego Polonii Środa z Szlachetna Paczką. Galerię jak zawsze przygotował nasz klubowy fotograf Czesław Kościelski.
-
18.11.2013
3 miejsce żaków młodszych w Śremie
W niedzielę 17.11.2013r drużyna żaków 2006 wzięła udział w turnieju halowym który odbył się w Śremie. Udział w nim wzięło 10 dobrych drużyn: Polonia Środa, UKS Orlik Poznań I i II, FC Poznaniak Aurea Poznań, Football Academy Leszno, Błękitni Owińska, KS Koziołek Poznań, Chrobry Gniezno oraz gospodarz turnieju UKS Śrem I i II.
-
17.11.2013
Polonia TV: Elana Toruń - Polonia Środa
Zapraszamy wszystkich kibiców do obejrzenia skrótu sobotniego meczu III ligi w którym piłkarze Polonii Środa pewnie pokonali na wyjeździe Elanę Toruń 2:0.
-
17.11.2013
Wygrana juniorów z Nielbą
Ostatni mecz rundy jesiennej juniorzy młodsi Polonii Środa Wlkp. rozegrali na własnym stadionie z drużyną wicelidera naszej grupy Nielbą Wągrowiec. Był to mecz walki przez całe 80 min, gdzie żadna z drużyn nie oddawała pola gry.
-
17.11.2013
Szlachetny mecz
Dzisiaj w hali Gimnazjum nr 1 odbył się szlachetny mecz w którym spotkały się drużyny Szlachetnej Paczki i naszej Polonii.
-
16.11.2013
Wyniki 17. kolejki III ligi
Dzisiaj rozegrano wszystkie spotkania 17. kolejki III ligi. Mimo remisu Sokół Kleczew zwiększył przewagę nad Lechem II Poznań, który niespodziewanie przegrał swój mecz z Cuiavią Inowrocław.
-
16.11.2013
Zwycięstwo w Toruniu
W ostatnim meczu rundy jesiennej piłkarze Polonii Środa Wielkopolska pokonali w Toruniu miejscową Elanę 2:0.
-
16.11.2013
Relacja na żywo z Torunia
Zapraszamy wszystkich kibiców na relację na żywo z dzisiejszego meczu 17. kolejki III ligi w którym średzka Polonia podejmowana będzie w Toruniu przez miejscową Elanę.























































