OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

19.09.2011

Polonia Kępno pokonana

W sobotnie popołudnie juniorzy starsi udali się na kolejny mecz  do Kępna , aby tam zmierzyć się z miejscową Polonią. Do tej pory zajmowała ona wyższe miejsce w tabeli od naszej drużyny , co zapowiadało trudną przeprawę dla Polonistów. Tak też było, zwłaszcza że mecz był rozgrywany na bardzo małym i w dodatku sztucznym boisku , przy wysokiej temperaturze. Mimo to nasi juniorzy spisali się bardzo dobrze , bo po dwóch trafieniach B. Paczkowskiego pokonali gospodarzy i z kompletem punktów wrócili do Środy, choć do ostatniej minuty  ważyły się losy meczu  i musieli być bardzo skoncentrowani .  Ich rywale bowiem  wszystkimi możliwymi sposobami dążyli do zmiany niekorzystnego dla nich wyniku ale na szczęście  ta sztuka im się nie udała. Tylko jeden  raz, w pierwszej połowie – po pierwszej bramce dla Polonii -  zaskoczyli naszą obronę i doprowadzili  do remisu . Więcej bramkowych sytuacji już nie mieli. Za to naszej drużynie  w drugiej połowie udało się jeszcze raz umieścić piłkę w bramce rywali  i utrzymać ten korzystny wynik do końca meczu. To zwycięstwo zostało okupione kontuzją M. Kowalewskiego już w 25 min. meczu , co dodatkowo utrudniło grę naszej drużynie. Jednak i w tej sytuacji juniorzy stanęli  na wysokości zadania , choć w jej szeregach występuje wielu zawodników o  2-3 lata młodszych. Ich kolejnym rywalem  w niedzielę 25 września będzie Górnik Konin i miejmy nadzieję , że i po tym meczu  humory będą im dopisywać.

W Kępnie zagrali :

D. STANISŁAWSKI , A. PAWLAK, T. KOSTECKI, J. KUSIK, P. WAROT, A. BŁASZAK, M. KOWALEWSKI, D. BAZIÓR, K. MIKOŁAJCZAK, B. CECHMANN, B. PACZKOWSKI.

Na zmianę weszli :

K. KUDŁA , K. PAWŁOWSKI, G. FILIPIAK, B. STROJNOWSKI, M. WICHŁACZ.

Najnowsze aktualności

  • 17.06.2022

    Porażka na zakończenie

    W ostatnim meczu ligowym sezonu 2021/22 piłkarze Polonii Środa podejmowali na własnym boisku drugi zespół Polonii Środa.

  • 17.06.2022

    Trzy punkty z Clescevią

    W środę 15 czerwca rezerwy Polonii podejmowały rywali z Kleszczewa. Był to już ostatni mecz rozgrywany w tym sezonie na własnym boisku, toteż nasi zawodnicy chcieli się pokazać z jak najlepszej strony. W pierwszej połowie ta sztuka im się w pełni udała , bo swoją dominację udokumentowali trzema bramkami. Najpierw w 24 minucie idealnym strzałem pod poprzeczkę popisał się H. Kaźmierczak, , a autorem kolejnych dwóch bramek był J. Drame. Obie zdobył głową po idealnych dośrodkowaniach F. Łasochy – pierwszą z nich w 27 minucie , a drugą w 30 minucie. Oczywiście okazji do zdobycia bramki było dużo więcej ale niestety nie udało ich się zamienić na bramki. Za to rywale przy dużym szczęściu w 43 minucie pokonali naszego bramkarza, co pozwoliło im zejść na przerwę w trochę lepszych humorach.

  • 15.06.2022

    Akademia: Harmonogram meczów (16-20 czerwca)

    Prezentujemy harmonogram na przedostatni już piłkarski weekend w sezonie 2021/2022. Najważniejszym wydarzeniem będzie wojewódzki baraż trampkarzy młodszych o awans do Centralnej Ligi Juniorów U-15. Pierwszy mecz zostanie rozegrany w czwartek o godzinie 18:00 na boisku głównym Stadionu Średzkiego. Rewanż zostanie rozegrany w sobotę.

  • 14.06.2022

    Na zakończenie sezonu z Pogonią

    W piątek 17 czerwca zakończą rozgrywki trzecioligowe piłkarze Polonii Środa. W ostatnim meczu sezonu 2021/22 poloniści podejmą na własnym boisku drugi zespół Ekstraklasowej Pogoni Szczecin, a spotkanie odbędzie się na stadionie w Środzie Wlkp. podczas tego meczu po raz ostatni w barwach Polonii Środa zagra aż ośmiu graczy więc będzie to dla kibiców doskonała okazja aby ich pożegnać.

  • 14.06.2022

    Zwycięstwo w SBG Cup! (2013)

    W dniach 10-12 czerwca zespół rocznika 2013 wziął udział w turnieju SBG Cup w Jarocinie. Poloniści najpierw wygrali wszystkie mecze w grupie eliminacyjnej, a potem bez problemów doszli do finału, eliminując Czarnych Dobrzyca oraz AP Reissa Leszno. W finale podopieczni trenerów Piotra Kleczewskiego i Dominika Rogowskiego wygrali 7:2 z Wartą Poznań! Ponadto Szymon Plewiński został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju!

  • 14.06.2022

    2. miejsce w turnieju o Złoty Strug! (2012)

    W rozgrywanym w Swarzędzu turnieju o Złoty Strug im. Józefa Bociana zespół Polonii Środa Wielkopolska zajął drugie miejsce, ulegając w finale 1:2 Lechowi Poznań! Podopieczni trenerów Radosława Falgiera i Pawła Hoffmanna wygrali wszystkie mecze w fazie grupowej, w ćwierćfinale wygrali 5:0 z Meblorzem Swarzędz, a w półfinale po rzutach karnych wyeliminowali AP Reissa Poznań. Antoni Skowroński został wybrany najlepszym bramkarzem turnieju, a najlepszym zawodnikiem naszego zespołu wybrano Franciszka Ratajczaka!

  • 14.06.2022

    Polonia z nowym zarządem

    W poniedziałek popołudniu w Restauracji "U Moniki" odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo Wyborcze KS Polonia Środa Wielkopolska.

  • 14.06.2022

    Trampkarze w barażach o CLJ! (2008)

    W ostatniej kolejce I ligi wojewódzkiej trampkarzy młodszych Polonia Środa Wielkopolska pokonała na własnym boisku GKS Grębanin 6:2 (3:0). Bramki dla podopiecznych Przemysława Otuszewskiego i Bartosza Bejmy strzelali Mikołaj Kowalski - dwie, Mikołaj Szymański - dwie, Wiktor Motyl oraz Paweł Sarna. Zwycięstwo zapewniło naszej drużynie zwycięstwo w rozgrywkach grupy II i awans do barażów o udział w Centralnej Lidze Juniorów U-15. W pierwszym etapie baraży rywalem Polonii będzie UKS AP Reissa Poznań.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.