19.09.2011
Polonia Kępno pokonanaW sobotnie popołudnie juniorzy starsi udali się na kolejny mecz do Kępna , aby tam zmierzyć się z miejscową Polonią. Do tej pory zajmowała ona wyższe miejsce w tabeli od naszej drużyny , co zapowiadało trudną przeprawę dla Polonistów. Tak też było, zwłaszcza że mecz był rozgrywany na bardzo małym i w dodatku sztucznym boisku , przy wysokiej temperaturze. Mimo to nasi juniorzy spisali się bardzo dobrze , bo po dwóch trafieniach B. Paczkowskiego pokonali gospodarzy i z kompletem punktów wrócili do Środy, choć do ostatniej minuty ważyły się losy meczu i musieli być bardzo skoncentrowani . Ich rywale bowiem wszystkimi możliwymi sposobami dążyli do zmiany niekorzystnego dla nich wyniku ale na szczęście ta sztuka im się nie udała. Tylko jeden raz, w pierwszej połowie – po pierwszej bramce dla Polonii - zaskoczyli naszą obronę i doprowadzili do remisu . Więcej bramkowych sytuacji już nie mieli. Za to naszej drużynie w drugiej połowie udało się jeszcze raz umieścić piłkę w bramce rywali i utrzymać ten korzystny wynik do końca meczu. To zwycięstwo zostało okupione kontuzją M. Kowalewskiego już w 25 min. meczu , co dodatkowo utrudniło grę naszej drużynie. Jednak i w tej sytuacji juniorzy stanęli na wysokości zadania , choć w jej szeregach występuje wielu zawodników o 2-3 lata młodszych. Ich kolejnym rywalem w niedzielę 25 września będzie Górnik Konin i miejmy nadzieję , że i po tym meczu humory będą im dopisywać.
W Kępnie zagrali :
D. STANISŁAWSKI , A. PAWLAK, T. KOSTECKI, J. KUSIK, P. WAROT, A. BŁASZAK, M. KOWALEWSKI, D. BAZIÓR, K. MIKOŁAJCZAK, B. CECHMANN, B. PACZKOWSKI.
Na zmianę weszli :
K. KUDŁA , K. PAWŁOWSKI, G. FILIPIAK, B. STROJNOWSKI, M. WICHŁACZ.
Najnowsze aktualności
-
04.09.2022
Bez punktów w starciu z Pogonią
W meczu szóstej kolejki trzeciej ligi piłkarze Polonii Środa podejmowali na własnym boisku Pogoń Nowe Skalmierzyce. Spotkanie to zamykało szóstą kolejkę III ligi grupy drugiej a dla obu zespołów zwycięstwo było szansą na umocnienie swojej pozycji w górnej części ligowej tabeli.
-
02.09.2022
Akademia: Harmonogram meczów (3-4 września)
W sobotę i niedzielę kolejne mecze ligowe średzkich zespołów młodzieżowych! Na boiskach w Środzie Wielkopolskiej nie zabraknie emocji. W sobotę na płycie głównej swój mecz rozegrają trampkarze starsi, którzy o godzinie 12:00 podejmą Rawię Rawicz. W niedzielę natomiast na Rolibudzie o godzinie 11:00 zmagania ligowe w I lidze okręgowej zainaugurują trampkarze młodsi, a o 14:00 na CTP 1 swoje spotkanie rozegrają młodzicy starsi. Pełny harmonogram poniżej.
-
02.09.2022
Zwycięstwo z Orlikiem Miłosław (2009)
W ostatniej już grze kontrolnej w ramach przygotowań do sezonu 2022/2023 trampkarze młodsi Polonii pokonali 4:0 (2:0) rówieśników z Orlika Miłosław. Bramki dla średzkiej drużyny strzelali Stanisław Solarski - dwie, Miłosz Gauza oraz Jakub Janiszewski z rzutu wolnego. Warto odnotować, iż w celach wychowawczo-dydaktycznych mecz sędziowało trzech zawodników Polonii - Antoni Staszak, Stanisław Wieliński i Jakub Sawuć. Chłopacy podeszli do zadania bardzo profesjonalnie - przygotowali kartki, chorągiewki, a nawet... zadbali o łączność pomiędzy sobą! Trójka arbitrów przez cały mecz była w stałym kontakcie na słuchawkach.
-
02.09.2022
Gry kontrolne orlików (2012)
Drużyny orlików starszych (rocznik 2012) rozegrały w weekend gry kontrolne. Grupa pierwsza zmierzyła się w grze wewnątrz naszego klubu z rok młodszym kolegami. Zawodnicy z grupy drugiej wzięli udział w trójmeczu z Wartą Śrem oraz Kłosem Zaniemyśl.
-
01.09.2022
W niedzielę z Pogonią
Nie maja zbyt wiele czasu piłkarze Polonii Środa na odpoczynek po pucharowym pojedynku z Motorem Lublin. Już w niedzielę nasz zespół rozegra spotkanie szóstej kolejki III ligi grupy 2 w którym podejmować będzie Pogoń Nowe Skalmierzyce.
-
01.09.2022
Zwycięstwo w Sątopach (2010)
W meczu 1. kolejki II ligi okręgowej młodzików starszych Polonia II Środa Wielkopolska pokonała na wyjeździe GSP Sątopy 6:2 (4:1). Bramki dla podopiecznych Łukasza Żeglenia i Radosława Piotrowskiego strzelali Alicja Bolewicz - dwie, Jakub Przybylski, Fabian Nowaczyk, Marcel Kaleta oraz Adam Kłopocki.
-
31.08.2022
Koniec pucharowej przygody
W 1/32 finału Fortuna Pucharu Polski piłkarze Polonii Środa podejmowali na własnym boisku drugoligowy Motor Lublin. Stawką tego spotkania był awans do 1/16 finału tych rozgrywek.
-
31.08.2022
Ligowe zwycięstwo z SKP Słupca (2008)
W zaległym meczu 1. kolejki ligi wojewódzkiej Polonia Środa Wielkopolska pokonała na Stadionie Lekkoatletycznym zespół SKP MOS Słupca 4:2 (0:1). Goście wysoko postawili poprzeczkę i do przerwy prowadzili jedną bramką. Ostatecznie jednak Poloniści zdołali wygrać, a po dwa gole zdobyli Paweł Sarna oraz Mikołaj Kowalski.

























































