OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

06.07.2020

Polonia inwestuje w młodych

Oskar Janoś i Filip Lesiński podpisali trzyletnie kontrakty z naszym klubem. Są to kolejni wychowankowie Akademii Piłkarskiej Polonii Środa którzy dostają szansę gry w pierwszym zespole w III lidze. Nasz klub mocno inwestuje w młodych piłkarzy dając im szansę rozwoju pod swoimi skrzydłami.

Filip Lesiński (rocznik 2000) występuje na pozycji środkowego obrońcy a ostatni sezon spędził na wypożyczeniu w Orkanie Jarosławiec. W tym sezonie ma rywalizować o miejsce w podstawowym składzie na środku obrony z Piotrem Skrobosińskim i Adamem Boruckim.

Oskar Janoś (rocznik 2002) to z kolei środkowy pomocnik. Ma on już za sobą debiut na boiskach trzecioligowych a jego dobra postawa w poprzednim sezonie przekonała sztab szkoleniowy do włączenia go na stałe do kadry pierwszego zespołu.

Cieszymy się że kolejni nasi wychowankowie wchodzą do pierwszego zespołu i trzymamy za nich kciuki.

Najnowsze aktualności

  • 06.06.2022

    AKF Poznań pokonany (2006)

    W spotkaniu 11. kolejki I ligi wojewódzkiej juniorów młodszych Polonia Środa Wielkopolska gładko pokonała AKF Poznań 3:0 (2:0). Bramki na wagę trzech punktów dla podopiecznych trenerów Łukasza Kaczałki i Adriana Błaszaka strzelali Jakub Płonka, Aleksander Wyderkiewicz oraz Jakub Wawroski. Poloniści w tym momencie zajmują piąte miejsce w ligowej tabeli.

  • 06.06.2022

    Porażka mimo dwubramkowego prowadzenia (2005)

    W przedostatniej trzynastej kolejce I ligi wojewódzkiej juniorów młodszych Polonia Środa Wielkopolska przegrała 2:3 z wiceliderem rozgrywek - Sokołem Kleczew. Do przerwy to jednak Poloniści prowadzili 2:0 po bramkach Adriana Olejniczaka i Marcela Wawroskiego. W drugiej połowie goście jednak strzelili trzy bramki i wywieźli ze Środy trzy punkty.

  • 06.06.2022

    Wysoka porażka juniorów (2003/04)

    W meczu 11. kolejki I ligi wojewódzkiej juniorów starszych zespół Polonii Środa Wielkopolska przegrał 0:4 (0:3) z Koziołkiem Poznań. Nasz zespół przez całe spotkanie zmuszony był do obrony i nie radził sobie z dobrze dysponowanymi gospodarzami. Na ogromne pochwały zasłużył Oliwier Browarny, który wielokrotnie świetnie bronił strzały zawodników Koziołka.

  • 06.06.2022

    Akademia: Wyniki meczów (4-5 czerwca)

    Trzy zwycięstwa i trzy porażki - to bilans naszych zespołów w ligach wojewódzkich! Świetne występy mają za sobą także zawodnicy z pozostałych drużyn Polonii, które odniosły w ten weekend wiele zwycięstw. Drużyna żaków starszych zajęła 19. miejsce w międzynarodowym turnieju Steel Cup w Zakopanem! Poloniści spisali się bardzo dobrze, rywalizując jak równy z równym z rywalami z całej Europy! Zwycięzcą turnieju została portugalska Benfica Lizbona.

  • 05.06.2022

    Pięć bramek rezerw

    Za nami już 27 kolejka spotkań Klasy Okręgowej , w której druga drużyna Polonii zmierzyła się z zespołem z Żerkowa. Ostatecznie pewne zwycięstwo odnieśli poloniści ale to goście w 17 minucie, po rzucie rożnym, objęli prowadzenie. Mimo zdecydowanej przewagi naszych zawodników na wyrównującą bramkę musieliśmy czekać do 45 minuty. Wtedy to właśnie K. Pawlak pewnym uderzeniem z 11 metrów pokonał bramkarza przyjezdnych. Jeszcze w doliczonym czasie pierwszej połowy , po składnej akcji całego zespołu,  J. Drame  uderzeniem głową wyprowadził rezerwy na prowadzenie.

  • 04.06.2022

    Sześć bramek Kotwicy

    W kolejnym meczu ligowym piłkarze Polonii Środa podejmowali na własnym boisku wicelidera ligowych rozgrywek Kotwicę Kołobrzeg.

  • 02.06.2022

    Akademia: Harmonogram meczów (4-5 czerwca)

    Pierwszy weekend czerwca to kolejne mecze i turnieje dla młodych zawodników akademii KS Polonia Środa Wielkopolska. Część rozgrywek powoli zmierza ku końcowi i niebawem poznamy rozstrzygnięcia w poszczególnych ligach. Dziś natomiast zespół żaków starszych wyruszył do Zakopanego, gdzie weźmie udział w międzynarodowym turnieju Steel Cup! Grupowymi rywalami Polonistów będą takie zespoły jak Stoke City FC, NK Lokomotiva Zagrzeb, FK AS Trenčín, Barca Academy, czy Jagiellonia Białystok. Trzymamy za Was kciuki!

  • 01.06.2022

    Udany wyjazd do Kalisza (2007)

    W zaległym wyjazdowym meczu 9. kolejki pierwszej ligi wojewódzkiej juniorów trampkarzy starszych Polonia Środa Wielkopolska wygrała 3:0 (1:0) z KKS 1925 Kalisz. Wynik meczu otworzył Kuba Jankowski, a w drugiej połowie dwa gole strzelił Oskar Pawlak. Dzięki temu zwycięstwu Poloniści uciekli KKS-owi na siedem punktów i umocnili się na czwartej pozycji. Do drugiej i trzeciej drużyny tracą po trzy punkty.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.