OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

06.10.2010

Polonia II zwycięża w Pucharze

 W dzisiejsze słoneczne jesienne popołudnie drugi zespół Polonii w meczu pucharowym pokonał sąsiednią drużynę - Kłos Zaniemyśl 3:0(1:0). Bramki zdobyli : Marcin Duchała 31 min 89 min , Krzysztof Nowaczyk 71min.

Polonia wystąpiła w składzie: M. Bekas - P. Mikołajczyk, D. Ludwiczak, M. Michalak, A. Nowicki - A. Markiewicz ( 85 M. Michalak), P. Rydlewski, K, Nowaczyk (75 min M. Owczarzak), M. Malinowski - M. Wiśniewski (65 min M. Matuszyński), M. Duchała 

Obydwie drużyny przystąpiły do tego spotkania z dużym zaangażowaniem. Już w 4 min po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Michalak wyskoczył najwyżej lecz jego strzał głową był niecelny. Minutę później Duchała nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem gości. Kilka minut po tej akcji znów Duchała wyszedł sam na sam, lecz za mocno wypościł sobie piłkę i ubiegł go bramkarz Kłosa. Pierwszą groźną akcję goście przeprowadzili w 14 min po której to nasi obrońcy sfaulowali napastnika Kłosa i zespół ten wykonywał z 18 m rzut wolny. Na szczęście dla naszej drużyny egzekutor strzelił nad bramką. Dziesięć min później znów groźną kontrę przeprowadzili goście po której napastnik Kłosa strzelił z kąta w słupek. W 31 min piłkę na naszej połowie przejął Rydlewski, dokładnie zagrał do Duchały, który znalazł się sam na sam z bramkarzem i lobując go strzelił pierwszą bramkę dla Polonii. Minutę po tym golu minimalnie spudłował napastnik z Zaniemyśla. Dwie min później znów nasi obrońcy dopuścili gości do strzału lecz Bekas nie dał się zaskoczyć. W 39 min Malinowski dogral do Duchały, który minimalnie spudłował w dogodnej sytuacji. W ostatnich pięciu minutach pierwszej połowy goscie byli bliscy wyrównania. Najpierw po kontrze zawodnik Kłosa strzelił po długim słupku i piłka minimalnie minęła słupek a po chwili Bekas wygrał pojedynek sam na sam z napastnikiem Kłosa. Tak więc na przerwę nasz zespól schodził do szatni z jednobrakową przewagą.
 
W drugiej połowie gra toczyła się w środku pola. Goście próbowali stworzyć sobie dogodną sytuacje do strzelenia bramki wyrównującej a nasz zespół groźnie kontował. W 53 min Duchała przedarł się prawą stroną dograł do Malinowskiego, który trafił w słupek. W 65 min trener Nowaczyk zdecydował się na pierwszą zmianę, za Wiśniewskiego wszedł Matuszak. W 66 min ładny strzał na bramkę Bekasa oddali piłkarze Kłosa, lecz piłka poszybowała nad poprzeczką. Po minucie ładną akcję naszego zespołu strzałem na bramkę zakończył Rydleski, lecz piłka minimalnie poleciała nad poprzeczką. W 71 min Rydlewski podał do Duchały, który minął kilku obrońców i dograł do Nowaczyka a ten precyzyjnym uderzeniem nie dał szans bramkarzowi Kłosa i było 2-0. W 75 min za Nowaczyka wszedł Owczarzak. Po minucie napastnik Gości próbował lobować bekasa lecz piłka poleciała nad poprzeczką. Po chwili nasz zawodnik, Owczarzak mocno strzelił na bramkę gości, lecz strzał był minimalnie niecelny. W 85 min za Markiewicza wszedł Mateusz Michalak. Na minutę przed zakończeniem spotkania Rydlewski podał do Duchały a ten strzelając po ziemi w dalszy narożnik bramki ustalił wynik spotkania strzelając 3 bramkę dla Polonii.
 
W ostatecznym rozrachunku PO bramkach Duchały i Nowaczyka Polonia zasłużenie pokonała rywali z Zaniemyśla 3-0 i mając wolny los w kolejnej fazie awansowała do 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu Okręgu.
Gratulujemy zawodnikom i życzymy powodzenia w dalszych rozgrywkach.        

Najnowsze aktualności

  • 19.10.2025

    Porażka rezerw

    W niedzielne przedpołudnie zespół rezerw Polonii Środa podejmował na własnym boisku LKS Ślesin. Pierwotnie mecz miał się odbyć na boisku w Ślesinie ale na prośbę zespołu gości został przeniesiony do  Środy Wlkp.

  • 17.10.2025

    Akademia: Zapowiedź (18/19.10.2025)

    Kalendarz meczów ligowych drużyn akademii w dniach 18/19 października 2025.

  • 15.10.2025

    Transmisja z Tłuchowa

    W trzynastej kolejce sezonu 2025/26 piłkarze Polonii Środa zmierzą się w Tłuchowie z zespołem miejscowej Tłuchowi. Nasza klubowa telewizja także z tego meczu przeprowadzi bezpośrednią transmisję na którą już teraz zapraszamy.

    Startujemy w sobotę 18 października o godzinie 13:50

    Transmisja oczywiście z komentarzem

    Realizacja transmisji:

    PoloniaTV

    Łukasz Szarzyński

  • 15.10.2025

    Pierwsza w historii wyprawa do Tłuchowa

    W trzynastej kolejce rozgrywek trzeciej ligi piłkarze Polonii Środa udadzą się do Tłuchowa na pojedynek z absolutnym beniaminkiem na tym poziomie rozgrywkowym miejscową Tłuchowią. Dla lidera rozgrywek ligowych będzie to kolejne ważne spotkanie. Po pierwsze wygrana utrzyma Polonię Środa na fotelu lidera, a po drugie kolejne trzy punkty podtrzymają i przedłużą passę wygranych w lidze meczów z rzędu która obecnie wynosi pięć spotkań.

  • 13.10.2025

    Akademia: Rozgrywki bezwynikowe WZPN (11/12.10.2025)

    Raport z rozgrywek bezwynikowych WZPN drużyn akademii w dniach 11/12 października 2025.

  • 13.10.2025

    Porażka z Medykiem w końcówce (Dziewczyny)

    Bardzo bliskie urwania punktów Medykowi II Konin były trampkarki Polonii Środa. Nasz zespół prowadził po trafieniu Julii Moczyńskiej, ale piłkarki z Konina szybko wyrównały. Remis utrzymywał się niemal do końca meczu, ale w 77. minucie rywali zdobyły gola na wagę trzech punktów. W 3. lidze okręgowej młodzików D1 nasze dziewczyny przegrały 0:6 z Polonią II Poznań.

  • 13.10.2025

    Porażka z niebieskim Lechem (2014)

    Polonia 2014 w sobotę po ciekawym spotkaniu przegrała 1:3 (1:1) z wiceliderem rozgrywek 1. ligi wojewódzkiej D2 - Lechem Poznań Niebieskimi. Jedynego gola dla naszej drużyny zdobył Aleksander Szymoniak. Drugi zespół dwukrotnie w ostatnich dniach rywalizował z Lechem Poznań/Łubowo. Na własnym boisku Poloniści przegrali 5:7, by w rewanżu wygrać aż 10:3.

  • 13.10.2025

    Dwa zwycięstwa młodzików (2013)

    Nareszcie oba zespoły rocznika 2013 mogły zaliczyć weekend do udanych po komplecie zwycięstw. Pierwsza drużyna w Błażejewku wygrała 4:0 (1:0) ważne w kontekście walki o utrzymanie spotkanie z AP Obroniki. Do bramki rywali trafiali Sebastian Ciszewicz, Leon Jacków, Kacper Fiołka oraz Jakub Przybyłek. Drugi zespół na wyjeździe wygrał 3:1 (2:0) z Victorią Września po dwóch golach Michała Jakubiaka i jednym Wojciecha Lepczyńskiego.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.