10.06.2012
Polonia II Środa - Orkan Jarosławiec 1:1W dzisiejszym meczu ostatniej, 26. kolejki rozgrywki o mistrzostwo klasy A rezerwy Polonii Środa w derbowym pojedynku zremisowały z Orkanem Jarosławiec 1:1.
Od początku spotkania przewagę osiągnęli poloniści, którzy często atakowali bramkę Orkanu. Już w piątej minucie Damian Buczma mógł wyprowadzić średzian na prowadzenie, ale jego strzał z problemami obronił bramkarz, a następnie przy dobitce również popisał się skuteczną interwencją. W 12. minucie nad poprzeczką uderzał Adrian Błaszak. Trzy minuty później pierwszy strzał w meczu, niecelny z rzutu wolnego oddali goście z Jarosławca. Po chwili minimalnie obok słupka po podaniu Dominika Muchy uderzał Piotr Leporowski. Z biegiem czasu Polonia osiągała coraz bardziej wyraźną przewagę, ale Dominik Mucha, Adrian Błaszak i Piotr Leporowski nie potrafili pokonać golkipera gości. W 25. minucie przyjezdni stworzyli sobie pierwszą groźną sytuacje do zdobycia gole, jednak futbolówka po strzale jednego z graczy poszybowała nad poprzeczką. Trzy minuty później po uderzeniu Piotra Leporowskiego piłka odbiła się od bramkarza, a następnie słupka i wyszła poza boisko. W 39. minucie swoich sił po strzale z dalszej odległości próbował Dominik Baziór, ale dobrze interweniował bramkarz. Sześćdziesiąt sekund później ponownie po strzale Piotra Leporowskiego golkiper sparował piłkę na słupek. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Warto jednak zaznaczyć że w tej części gry Orkan nie oddał celnego strzału.
Drugie 45. minut to również duża przewaga Polonii. Średzianie ruszyli do natychmiastowych ataków i w ciągu kilku minut stworzyli sobie kilka sytuacji. Najpierw Dominik Mucha zmusił bramkarza do interwencji, następnie Dominik Baziór uderzał obok słupka, po chwili strzał Piotra Leporowskiego na róg sparował bramkarz, a kilka chwil później piłkę głową skierował wprost w golkipera Łukasz Ratajczak. W 60. minucie groźnie zaatakowali przyjezdni oddając na szczęście niecelny strzał. Sto dwadzieścia sekund później już się nie pomylili i po prawie 35 metrowym biegu z piłkę jeden z zawodników pokonał Przemysława Pietrzaka. Było to pierwsze celne uderzenie gości w meczu. Podrażnieni takim obrotem sytuacji średzianie szybko wyrównali gdy piłka po strzale z dalszej odległości Mateusza Chudego zatrzepotała w siatce. W 76. minucie Przemysław Pietrzak zagrał futbolówkę do Dominika Muchy a ten wyprzedził obrońcę i uprzedził bramkarza, ale trafił w słupek. Chwilę później po strzale Piotra Leporowskiego golkiper wybił piłkę na róg. W końcówce spotkania jeszcze Mateusz Chudy oraz Łukasz Ratajczak uderzali w stronę bramki gości, ale bezskutecznie. Spotkanie które powinno zakończyć się wysokim zwycięstwem Polonii skończyło się podziałem punktów. Średzianie zakończyli tym samym rozgrywki i zakończyli sezon na szóstym miejscu.
Polonia II: Pietrzak – A. Pawlak, Ratajczak, Kostecki, Warot, Kusik (64’ Chudy), Leporowski, Baziór (76’ Błachowicz), Mucha (85’ Czech), Buczma, Błaszak
Najnowsze aktualności
-
08.08.2012
Ruszyła sprzedaż karnetów
We wtorek 7 sierpnia rozpoczęłą się sprzedaż karnetów na mecze Polonii Środa Wielkopolska w rundzie jesiennej sezonu 2012/2013.
-
08.08.2012
Kto wygra mecz? Ostrovia czy Polonia?
Zapraszamy wszystkich kibiców do udziału w sondzie dotyczącej sobotniego meczu inauguracyjnego III ligi pomiędzy Ostrovią 1909 Ostrów Wielkopolski, a średzką Polonią.
-
08.08.2012
Ostrovia Ostrów - Polonia Środa, sobota - 17:00
Już w sobotę o godzinie 17:00 rozgrywki ligowe zainaugurują piłkarze Polonii Środa. Nasza drużyna w pierwszym meczu wyjedzie do Ostrowa Wielkopolskiego by tam spotkać się z beniaminkiem rozgrywek Ostrovią 1909.
-
08.08.2012
Spotkanie Klubu Partnera Piłka i Biznes
We wtorek, 7 sierpnia w sali balowej hotelu Almarco odbyło się tradycyjne, przedsezonowe spotkanie członków Klubu Partnera Piłka i Biznes.
-
08.08.2012
Polonia TV: Rafał Ratajczak przed sezonem
Zapraszamy do wysłuchania wywiadu z Prezesem Klubu Rafałem Ratajczakiem, który przygotowała nasza telewizja internetowa Polonia TV.
-
08.08.2012
Cztery dni do meczu w Ostrowie
Już tylko cztery dni pozostały do inauguracyjnego meczu III ligi w którym piłkarze Polonii Środa spotkają się w Ostrowie Wielkopolskim z beniaminkiem rozgrywek Ostrovią 1909.
-
07.08.2012
Pięciu zawodników przesuniętych do rezerw
Dominik Baziór, Damian Buczma, Adrian Markiewicz, Marek Matysiak i Arkadiusz Pawlak zostali przesunięci z pierwszego zespołu Polonii Środa do drużyny rezerw. Decyzja spowodowana jest zbyt dużą ilością zawodników trenujących pod okiem trenera Mariana Kurowskiego.
-
07.08.2012
2786 kilometrów do przejechania
Prezentujemy wszystkim kibicom średzkiej Polonii odległości w kilometrach jakie piłkarze będą musieli przemierzyć by rozegrać swoje mecze w 3 lidze kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Najdłuższa droga polonistów czeka wyjeździe do Świecia, natomiast najbliższa do Swarzędza.























































