11.05.2014
Polonia II pokonała Concordię Murowana Gośl.W meczu 20. kolejki poznańskiej klasy A rezerwy średzkiej Polonii zwyciężyły na własnym boisku Concordię Murowana Goślina 1:0.
Początek spotkania należał do przyjezdnych którzy oddali kilka niecelnych strzałów na bramkę strzeżoną przez Bartosza Kurasiaka. Później spotkanie się wyrównało, a w ostatnim kwadransie pierwszej części meczu przewagę uzyskali poloniści. Ambitnie grający średzianie coraz częściej zaczęli zagrażać bramce walczącej o awans do klasy okręgowej Concordii i w 44. minucie objęli prowadzenie. Po rozpoczęciu gry od bramki podopieczni Czesława Owczarka lewą stroną boiska szybko przedostali się pod pole karne przyjezdnych, a Przemysław Warot, który znalazł się przed golkiperem umieścił piłkę w siatce. Druga część zawodów należała już do naszej drużyny. Polonia szybko rozpracowywała ataki zespołu z Murowanej Gośliny, a także stwarzała sobie okazje do strzelenia kolejnych goli. Niestety piłka do bramki rywali już nie wpadła, ale i Bartosz Kurasiak zachował czyste konto, dzięki czemu trzy punkty pozostały w Środzie.
Polonia zagrała w składzie: Kurasiak, Filipiak, Grzelak (70’ Kurasiński), Kaźmierski, Leporowski (80’ Stanisławski), A. Olczyk, K. Olczyk (85’ Wartecki), Pawlak, Warot (65’ Malusiak), Frąckowiak, Pawlicki
Najnowsze aktualności
-
30.08.2009
Zestaw wyników IV kolejki
Po kolejnym weekendzie gier w IV lidze grupy północnej, na czele znajduje się nadal Leśnik Margonin. Po wysokim zwycięstwie nad naszą drużyną wyprzedza on Lechie Kostrzyn, która awansowała na drugie miejsce. Na trzeciej pozycji znajduje się Polonia Środa.
-
30.08.2009
Bolesna porażka z Leśnikiem
W sobotnie popołudnie średzcy piłkarze wybrali się na mecz do Margonina , na spotkanie z miejscowym Leśnikiem , liderem IV ligi gr. północnej
-
28.08.2009
Z Margonina na żywo
W sobotę 29 sierpnia Polonia rozegra na wyjeżdzie bardzo ciekawy mecz z Leśnikiem Bro-Margo Margonin . Mecz rozpocznie się o 17.00 i kilka minut
-
26.08.2009
Wyjazdowe spotkania juniorów
W najbliższy weekend juniorzy naszego klubu wybierają się odpowiednio do Śremu i Kępna, aby rozegrać swoje kolejne mecze w rozgrywkach Wiekopolskiej Ligi Juniorów.
-
27.08.2009
Emocje w Margoninie- kto liderem po IV kolejce?
Po następnej serii spotkań, tylko jedna drużyna może dysponować kompletem punktów. Czy tym zespołem będzie Polonia Środa Wielkopolska? Wszystko wyjaśni się w sobotę przed 19.00.

























































