OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

04.03.2024

Polonia Cup: UKS Śrem najlepszy w turnieju żaków (2016)

W niedzielę rozegrany został ostatni turniej z cyklu Polonia Cup 2024, tym razem w hali Kobra Arena rywalizował rocznik 2016. Po pełnej emocji rywalizacji złote medale trafiły do UKS Śrem, który w wielkim finale pokonał Polonię Środa Wielkopolska 2:1! W meczu o brązowy medal Canarinhos Skórzewo pokonali Polonię II. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został Wojciech Kupś z drużyny triumfatora.

Faza grupowa:

Grupa A:

Mieszko Gniezno II 1:3 Canarinhos Skórzewo
Polonia Środa Wielkopolska 2:1 Wilki Dąbrówka
Canarinhos Skórzewo 4:0 Wilki Dąbrówka
Mieszko Gniezno II 1:3 Polonia Środa Wielkopolska
Polonia Środa Wielkopolska 0:6 Canarinhos Skórzewo
Wilki Dąbrówka 3:2 Mieszko Gniezno II

Grupa B:

Polonia Środa Wielkopolska II 4:3 Mieszko Gniezno
UKS Śrem 3:2 Canarinhos Skórzewo II
Mieszko Gniezno 3:1 Canarinhos Skórzewo II
Polonia Środa Wielkopolska II 2:1 UKS Śrem
UKS Śrem 3:2 Mieszko Gniezno
Canarinhos Skórzewo II 0:1 Polonia Środa Wielkopolska II

Półfinały o miejsca 5.-8.:

Wilki Dąbrówka 1:3 Canarinhos Skórzewo II
Mieszko Gniezno 3:2 Mieszko Gniezno II

Półfinały o miejsca 1.-4.:

Canarinhos Skórzewo 0:2 UKS Śrem
Polonia Środa Wielkopolska II 2:5 Polonia Środa Wielkopolska

Mecz o 7. miejsce:

Wilki Dąbrówka 3:0 Mieszko Gniezno II

Mecz o 5. miejsce:

Canarinhos Skórzewo II 0:4 Mieszko Gniezno

Mecz o 3. miejsce:

Canarinhos Skórzewo 2:0 Polonia Środa Wielkopolska II

Finał:

UKS Śrem 2:1 Polonia Środa Wielkopolska


Nagrody indywidualne:

Najlepszy bramkarz: Igor Falgier (Polonia Środa Wielkopolska)
Król strzelców: Leon Król (Mieszko Gniezno) - 8 goli
Najlepszy zawodnik: Wojciech Kupś (UKS Śrem)


Kadra Polonii:

Polonia I: 10. Igor Falgier - 5. Antoni Furmanek, 6. Leon Sobczak, 7. Jeremiasz Kubiak, 8. Filip Kostrzewa, 9. Maks Wiatr, 9. Alan Senftleben, Bartosz Szymański.
Polonia II: 7. Hugo Wiłkość, 7. Leon Markiewicz, 8. Oliwier Zieliński, 9. Oliwier Mila, 9. Marcel Stondzik, 14. Tobiasz Wesołowski, 23. Hubert Nowicki.
trenerzy: Mikołaj Tarczyński oraz Marcin Sporakowski.

Najnowsze aktualności

  • 18.04.2023

    2. miejsce w Okna Tradycja Cup (2013)

    W weekend drużyna orlików młodszych (rocznik 2013) wzięła udział w turnieju piłkarskim Okna Tradycja Cup w Nowym Sączu. Nasz zespół do ostatniego meczu walczył o triumf w turnieju, ale ostatecznie musiał zadowolić się zajęciem drugiego miejsca w silnie obsadzonych zawodach. Wyróżnienie indywidualne otrzymał Karol Maleszka, który znalazł się w TOP3 najlepszych zawodników turnieju!

  • 18.04.2023

    Towarzysko ze skrzatami PS Gniezno (2016)

    W sobotnie południe na średzkim orliku spotkały się zespoły skrzatów z akademii Polonii Środa Wielkopolska oraz Piłkarskiej Szkółki Gniezno. Gospodarze bardzo licznie przywitali gości z Gniezna. Pomimo niesprzyjającej aury gra rodzice zobaczyli świetne widowisko.

  • 18.04.2023

    Zagrali towarzysko z GAS Krobia (2015)

    W sobotę 15 kwietnia żaki z rocznika 2015 podejmowały na własnym terenie drużynę GAS Krobia. Mecze odbywały się na dwóch boiskach jednocześnie.

  • 18.04.2023

    Ligowy turniej w Śremie (2013)

    W niedzielny poranek zespół orlików E2 Polonii Środa Wielkopolska (rocznik 2013 - grupa żółta) rozegrał mecze w ramach turnieju Wielkopolskiego ZPN. Gospodarzem rozgrywek był zespół Warty Śrem. Na boiska wybiegły zespoły: Polonii rocznika 2013 oraz Polonii rocznika 2014, Warty Śrem, Orlika Miłosław, a także Sparty Sklejki Orzechowo.

  • 18.04.2023

    Zatrzymać Bałtyk

    Tym razem w niedzielę kolejne spotkanie ligowe rozegrają piłkarze Polonii Środa a ich rywalem będzie znajdujący się w strefie spadkowej Bałtyk Gdynia. Będzie to doskonała okazja dla średzkiego zespołu żeby zainkasować komplet punktów ale trzeba pamiętać że w ostatnich czterech meczach ligowych Bałtyk zanotował trzy wgrane i poniósł tylko jedną porażkę.

  • 18.04.2023

    Turniej ligowy w Kamionkach (2012)

    W sobotę drużyna orlików (rocznik 2012) wzięła udział w turnieju ligowym Wielkopolskiego ZPN w Kamionkach. Młodzi Poloniści rywalizowali z rówieśnikami lokalnych klubów - Avii Kamionki, Kłosa Zaniemyśl, Kotwicy Kórnik oraz Warty Śrem.

  • 17.04.2023

    Premierowe zwycięstwo młodziczek (2010)

    W sobotę swój drugi mecz w lidze młodzików młodszych rozegrały młodziczki Polonii. Zawodniczki pokonały na boisku w Topoli kolegów z Orlika Miłosław 4:3 (3:2). Goście trzykrotnie wyrównywali, ale w ostatnich minutach Polonistki zadały decydujący cios. Gole dla średzkiej drużyny zdobyły Julia Wawroska - dwa, Wiktoria Piotrowska oraz Lena Błaszak.

  • 17.04.2023

    Pechowa porażka z Avią (2011)

    W sobotę mecz 4. kolejki I ligi okręgowej rozegrał zespół młodzików młodszych (rocznik 2011). Poloniści po wyrównanym i ciekawym pojedynku ostatecznie przegrali 0:1 (0:0), tracąc gola w doliczonym czasie gry z rzutu karnego.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.