04.03.2024
Polonia Cup: UKS Śrem najlepszy w turnieju żaków (2016)
W niedzielę rozegrany został ostatni turniej z cyklu Polonia Cup 2024, tym razem w hali Kobra Arena rywalizował rocznik 2016. Po pełnej emocji rywalizacji złote medale trafiły do UKS Śrem, który w wielkim finale pokonał Polonię Środa Wielkopolska 2:1! W meczu o brązowy medal Canarinhos Skórzewo pokonali Polonię II. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został Wojciech Kupś z drużyny triumfatora.
Faza grupowa:
Grupa A:
Mieszko Gniezno II 1:3 Canarinhos Skórzewo
Polonia Środa Wielkopolska 2:1 Wilki Dąbrówka
Canarinhos Skórzewo 4:0 Wilki Dąbrówka
Mieszko Gniezno II 1:3 Polonia Środa Wielkopolska
Polonia Środa Wielkopolska 0:6 Canarinhos Skórzewo
Wilki Dąbrówka 3:2 Mieszko Gniezno II
Grupa B:
Polonia Środa Wielkopolska II 4:3 Mieszko Gniezno
UKS Śrem 3:2 Canarinhos Skórzewo II
Mieszko Gniezno 3:1 Canarinhos Skórzewo II
Polonia Środa Wielkopolska II 2:1 UKS Śrem
UKS Śrem 3:2 Mieszko Gniezno
Canarinhos Skórzewo II 0:1 Polonia Środa Wielkopolska II
Półfinały o miejsca 5.-8.:
Wilki Dąbrówka 1:3 Canarinhos Skórzewo II
Mieszko Gniezno 3:2 Mieszko Gniezno II
Półfinały o miejsca 1.-4.:
Canarinhos Skórzewo 0:2 UKS Śrem
Polonia Środa Wielkopolska II 2:5 Polonia Środa Wielkopolska
Mecz o 7. miejsce:
Wilki Dąbrówka 3:0 Mieszko Gniezno II
Mecz o 5. miejsce:
Canarinhos Skórzewo II 0:4 Mieszko Gniezno
Mecz o 3. miejsce:
Canarinhos Skórzewo 2:0 Polonia Środa Wielkopolska II
Finał:
UKS Śrem 2:1 Polonia Środa Wielkopolska
Nagrody indywidualne:
Najlepszy bramkarz: Igor Falgier (Polonia Środa Wielkopolska)
Król strzelców: Leon Król (Mieszko Gniezno) - 8 goli
Najlepszy zawodnik: Wojciech Kupś (UKS Śrem)
Kadra Polonii:
Polonia I: 10. Igor Falgier - 5. Antoni Furmanek, 6. Leon Sobczak, 7. Jeremiasz Kubiak, 8. Filip Kostrzewa, 9. Maks Wiatr, 9. Alan Senftleben, Bartosz Szymański.
Polonia II: 7. Hugo Wiłkość, 7. Leon Markiewicz, 8. Oliwier Zieliński, 9. Oliwier Mila, 9. Marcel Stondzik, 14. Tobiasz Wesołowski, 23. Hubert Nowicki.
trenerzy: Mikołaj Tarczyński oraz Marcin Sporakowski.
Najnowsze aktualności
-
28.06.2023
Zakończyli sezon grą z rodzicami (2010)
W sobotę zespół młodzików starszych zakończył sezon 2022/2023. Zawodnicy drużyny, która wywalczyła awans do II ligi okręgowej w ramach zakończenia zagrali mecz przeciwko swoim rodzicom, a po jego zakończeniu wspólnie podsumowali miniony sezon.
-
28.06.2023
Polonia zagrała w Memoriale Ciszewicza (2010)
Na zakończenie piłkarskiego sezonu zespół młodzików starszych udał się do Dolska, aby wziąć udział w IV Memoriale Ryszarda Ciszewicza. Trenerzy wystawili dwa zespoły, które w fazie grupowej zajęły trzecie miejsce i trafiły do Ligi Europy. Poloniści wygrali swoje mecze półfinałowe i w finale zmierzyli się w bratobójczym pojedynku, rozstrzygniętym dopiero w serii rzutów karnych.
-
28.06.2023
Orlicy zakończyli sezon (2012)
W piątek 23 czerwca sezon zakończyli orlicy starsi z drugiej grupy treningowej. Młodzi Poloniści w ramach podsumowania i zakończenia sezonu 2022/2023 udali się do parku trampolin Jump w Środzie Wielkopolskiej przy ul. Berwińskiego. Po krótkiej rozmowie i podsumowaniu zawodnicy spędzili czas na wspólnych zabawach i ewolucjach na trampolinach oraz mogli sprawdzić swój refleks na znajdujących się w budynku urządzeniach.
-
27.06.2023
Podsumowanie sezonu akademii
Drużyny akademii Polonii Środa Wielkopolska zakończyły bogaty w sukcesy sezon piłkarski 2022/2023. Nasze zespoły brały udział w 12 rozgrywkach ligowych w kategoriach junior trampkarz i młodzik.
Wszystkie zespoły rywalizujące w ligach wojewódzkich oraz trampkarze starsi w Centralnej Lidze Juniorów wywalczyły utrzymanie w rozgrywkach. Ponadto Polonia III 2010 awansowała do II ligi okręgowej.
Wkrótce opublikujemy szczegółowe podsumowania każdej grupy treningowej.
-
27.06.2023
Orlicy podsumowali sezon (2013)
W ubiegłym tygodniu trenerzy Maciej Sikorski i Maciej Bartkowiak wraz z zespołem orlików młodszych (rocznik 2013) podsumowali mijający sezon piłkarski 2022/2023 w salce VIP średzkiego Centrum Sportu i Rekreacji.
-
27.06.2023
Mecz dzieci z rodzicami (2013)
W miniony czwartek zawodnicy z zespołu orlików młodszych (rocznik 2013) rozegrali na orliku przy ulicy Lipowej mecz - dzieci kontra rodzice w ramach zakończenia piłkarskiego sezonu 2022/2023!
-
26.06.2023
Wysoka porażka w ostatniej kolejce (2011)
Nie udał się ostatni mecz Polonistom z rocznika 2011, którzy przegrali aż 1:10 (0:2) z triumfatorem rozgrywek, niepokonaną Unią Swarzędz. Jedyną bramkę dla naszej drużyny strzelił Jan Marciniak. Niestety podopieczni Kamila Kudły i Kornela Ladrowskiego nie utrzymali miejsca na podium i zakończyli sezon na czwartym miejscu.
-
26.06.2023
Domowa porażka ze Zjednoczonymi (2011)
W meczu ostatniej 14. kolejki II ligi okręgowej młodzików młodszych Polonia Środa Wielkopolska przegrała na Nowym Stadionie Średzkim 0:4 (0:2) ze Zjednoczonymi Września.


























































