04.03.2024
Polonia Cup: UKS Śrem najlepszy w turnieju żaków (2016)
W niedzielę rozegrany został ostatni turniej z cyklu Polonia Cup 2024, tym razem w hali Kobra Arena rywalizował rocznik 2016. Po pełnej emocji rywalizacji złote medale trafiły do UKS Śrem, który w wielkim finale pokonał Polonię Środa Wielkopolska 2:1! W meczu o brązowy medal Canarinhos Skórzewo pokonali Polonię II. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został Wojciech Kupś z drużyny triumfatora.
Faza grupowa:
Grupa A:
Mieszko Gniezno II 1:3 Canarinhos Skórzewo
Polonia Środa Wielkopolska 2:1 Wilki Dąbrówka
Canarinhos Skórzewo 4:0 Wilki Dąbrówka
Mieszko Gniezno II 1:3 Polonia Środa Wielkopolska
Polonia Środa Wielkopolska 0:6 Canarinhos Skórzewo
Wilki Dąbrówka 3:2 Mieszko Gniezno II
Grupa B:
Polonia Środa Wielkopolska II 4:3 Mieszko Gniezno
UKS Śrem 3:2 Canarinhos Skórzewo II
Mieszko Gniezno 3:1 Canarinhos Skórzewo II
Polonia Środa Wielkopolska II 2:1 UKS Śrem
UKS Śrem 3:2 Mieszko Gniezno
Canarinhos Skórzewo II 0:1 Polonia Środa Wielkopolska II
Półfinały o miejsca 5.-8.:
Wilki Dąbrówka 1:3 Canarinhos Skórzewo II
Mieszko Gniezno 3:2 Mieszko Gniezno II
Półfinały o miejsca 1.-4.:
Canarinhos Skórzewo 0:2 UKS Śrem
Polonia Środa Wielkopolska II 2:5 Polonia Środa Wielkopolska
Mecz o 7. miejsce:
Wilki Dąbrówka 3:0 Mieszko Gniezno II
Mecz o 5. miejsce:
Canarinhos Skórzewo II 0:4 Mieszko Gniezno
Mecz o 3. miejsce:
Canarinhos Skórzewo 2:0 Polonia Środa Wielkopolska II
Finał:
UKS Śrem 2:1 Polonia Środa Wielkopolska
Nagrody indywidualne:
Najlepszy bramkarz: Igor Falgier (Polonia Środa Wielkopolska)
Król strzelców: Leon Król (Mieszko Gniezno) - 8 goli
Najlepszy zawodnik: Wojciech Kupś (UKS Śrem)
Kadra Polonii:
Polonia I: 10. Igor Falgier - 5. Antoni Furmanek, 6. Leon Sobczak, 7. Jeremiasz Kubiak, 8. Filip Kostrzewa, 9. Maks Wiatr, 9. Alan Senftleben, Bartosz Szymański.
Polonia II: 7. Hugo Wiłkość, 7. Leon Markiewicz, 8. Oliwier Zieliński, 9. Oliwier Mila, 9. Marcel Stondzik, 14. Tobiasz Wesołowski, 23. Hubert Nowicki.
trenerzy: Mikołaj Tarczyński oraz Marcin Sporakowski.
Najnowsze aktualności
-
16.08.2023
Daleki wyjazd do Luzina
Nie mają zbyt dużo czasu piłkarze Polonii Środa na rozpamiętywanie porażki z Notecią Czarnków. Już w najbliższą sobotę nasz zespół uda się do dalekiego Luzina aby spotkać się z kolejnym z beniaminków. Tym razem rywalem naszego zespołu będzie jeden z najmłodszych zespołów w naszej grupie trzeciej ligi – Wikęd Luzino.
-
16.08.2023
Transmisja z Luzina
Ze spotkania trzeciej kolejki III ligi grupy 2 sezonu 2023/24 w którym piłkarze Polonii Środa zmierzą się w Luzinie z tamtejszym zespołem Wikęd Luzino przeprowadzimy bezpośrednią transmisję na naszym kanale na You Tubie.
Początek transmisji w sobotę 19 sierpnia o godzinie 14:50.
-
16.08.2023
Akademia: Raport z rozgrywek (15.08.2023)
Wczoraj wystartowały rozgrywki ligowe młodzieży. Trzy zespoły Polonii zainaugurowały sezon piłkarski 2023/2024, a dwa z nich odniosły zwycięstwa. Pierwsi do gry przystąpili juniorzy młodsi z rocznika 2008, którzy rywalizują w rozgrywkach rocznika starszego. Poloniści pokonali aż 7:0 Jarotę Jarocin na własnym boisku.
Pierwsze mecze rozegrali też młodzicy. Rocznik 2011 wygrał na wyjeździe 7:1 z LPFA/Wełną Skoki, natomiast rocznik 2012 przegrał 2:4 w wyjazdowej potyczce z UKS AP Reissa Kępno.
-
14.08.2023
Sparingowa porażka w Gnieźnie (2011)
W sobotę na boisku w Gnieźnie zespół młodzików starszych rozegrał cenny mecz kontrolny z miejscowym Mieszkiem Gniezno.
-
14.08.2023
Minimalna porażka w sparingu z Obrą (2012)
W sobotę na boisku piłkarskim w Topoli zespół młodzików młodszych rozegrał mecz kontrolny z rówieśnikami z Obry 1912 Kościan. Emocjonujące i pełne goli widowisko zakończyło się minimalnym zwycięstwem gości.
-
14.08.2023
Zmierzyli się z Talentem Warszawa (2011)
W piątek zespół młodzików młodszych udał się do Jarocina, aby zagrać mecz kontrolny z Talentem Warszawa. Poloniści rozegrali 100 minut podzielone na trzy tercje. Gra zakończyła się zwycięstwem zespołu ze stolicy 7:3.
-
14.08.2023
Pierwsza gra orlików (2013)
W środę w ramach gry kontrolnej nasze zespół orlików starszych Polonii rozegrał mecz z chłopcami rok młodszymi, czyli zespołem orlików młodszych Polonii. Spotkanie rozegrane zostało na boisku trawiastym w Topoli.
-
14.08.2023
Udana inauguracja rezerw
W sobotę 12 sierpnia nowy sezon w piątej lidze rozpoczął zespół rezerw Polonii Środa. Poloniści pod wodzą owego sztabu szkoleniowego w pierwszym spotkaniu mierzyli się na wyjeździe z Lechią Kostrzyn.


























































