OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

04.03.2024

Polonia Cup: UKS Śrem najlepszy w turnieju żaków (2016)

W niedzielę rozegrany został ostatni turniej z cyklu Polonia Cup 2024, tym razem w hali Kobra Arena rywalizował rocznik 2016. Po pełnej emocji rywalizacji złote medale trafiły do UKS Śrem, który w wielkim finale pokonał Polonię Środa Wielkopolska 2:1! W meczu o brązowy medal Canarinhos Skórzewo pokonali Polonię II. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został Wojciech Kupś z drużyny triumfatora.

Faza grupowa:

Grupa A:

Mieszko Gniezno II 1:3 Canarinhos Skórzewo
Polonia Środa Wielkopolska 2:1 Wilki Dąbrówka
Canarinhos Skórzewo 4:0 Wilki Dąbrówka
Mieszko Gniezno II 1:3 Polonia Środa Wielkopolska
Polonia Środa Wielkopolska 0:6 Canarinhos Skórzewo
Wilki Dąbrówka 3:2 Mieszko Gniezno II

Grupa B:

Polonia Środa Wielkopolska II 4:3 Mieszko Gniezno
UKS Śrem 3:2 Canarinhos Skórzewo II
Mieszko Gniezno 3:1 Canarinhos Skórzewo II
Polonia Środa Wielkopolska II 2:1 UKS Śrem
UKS Śrem 3:2 Mieszko Gniezno
Canarinhos Skórzewo II 0:1 Polonia Środa Wielkopolska II

Półfinały o miejsca 5.-8.:

Wilki Dąbrówka 1:3 Canarinhos Skórzewo II
Mieszko Gniezno 3:2 Mieszko Gniezno II

Półfinały o miejsca 1.-4.:

Canarinhos Skórzewo 0:2 UKS Śrem
Polonia Środa Wielkopolska II 2:5 Polonia Środa Wielkopolska

Mecz o 7. miejsce:

Wilki Dąbrówka 3:0 Mieszko Gniezno II

Mecz o 5. miejsce:

Canarinhos Skórzewo II 0:4 Mieszko Gniezno

Mecz o 3. miejsce:

Canarinhos Skórzewo 2:0 Polonia Środa Wielkopolska II

Finał:

UKS Śrem 2:1 Polonia Środa Wielkopolska


Nagrody indywidualne:

Najlepszy bramkarz: Igor Falgier (Polonia Środa Wielkopolska)
Król strzelców: Leon Król (Mieszko Gniezno) - 8 goli
Najlepszy zawodnik: Wojciech Kupś (UKS Śrem)


Kadra Polonii:

Polonia I: 10. Igor Falgier - 5. Antoni Furmanek, 6. Leon Sobczak, 7. Jeremiasz Kubiak, 8. Filip Kostrzewa, 9. Maks Wiatr, 9. Alan Senftleben, Bartosz Szymański.
Polonia II: 7. Hugo Wiłkość, 7. Leon Markiewicz, 8. Oliwier Zieliński, 9. Oliwier Mila, 9. Marcel Stondzik, 14. Tobiasz Wesołowski, 23. Hubert Nowicki.
trenerzy: Mikołaj Tarczyński oraz Marcin Sporakowski.

Najnowsze aktualności

  • 12.09.2023

    Poloniści głodni zwycięstwa

    Słoneczna sobota 16 września zbliża się wielkimi krokami, a z nią nadchodzi moment na kolejne emocjonujące starcie naszej drużyny na własnym stadionie przy Sportowej 12. Tym razem poloniści podejmować będą Cartusię Kartuzy. To będzie prawdziwe piłkarskie widowisko, którego nie można przegapić!

  • 12.09.2023

    Skrzaty grały we Wrześni (2017/2018)

    W sobotę grupa skrzatów G1 wzięła udział w turnieju ligowym Wielkopolskiego ZPN, którego gospodarzem była Victoria Września.

  • 12.09.2023

    Turniej żaków w Strzałkowie (2016)

    W niedzielę zespół żaków młodszych Polonii rozegrał pierwszy w sezonie 2023/2024 turniej ligowy rozgrywek Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej w Strzałkowie.

  • 12.09.2023

    Żacy zagrali z orlikami (2015)

    W sobotę obie grupy rocznika 2015 i orlicy z rocznika 2014 rozegrały między sobą gry kontrolne. Była to świetna okazja, aby młodsi chłopcy mogli zmierzyć się z kolegami posiadającymi lepsze warunki fizyczne.

  • 12.09.2023

    Turniej ligowy orlików w Śremie (2013)

    W sobotnie upalne popołudnie zespół orlików starszych E1 Polonii (2013 II) rozegrał na boiskach stadionu w Śremie mecze w ramach turnieju ligowego Wielkopolskiego ZPN. Gospodarzem rozgrywek był UKS Śrem, a do rywalizacji przystąpiły jeszcze Warta Śrem, Avia Kamionki oraz nasz zespół.

  • 12.09.2023

    Z Jedynką na remis (2013)

    W sobotę kolejny mecz w rozgrywkach I ligi okręgowej D2 rozegrali orlicy starsi z rocznika 2013. W wyjazdowym spotkaniu zremisowali 4:4 (2:2) z Jedynką Luboń. Dla Polonistów trzy bramki strzelił Paweł Szumski, a jedna Jakub Przybyłek. Po czterech spotkaniach nasz zespół zajmuje trzecie miejsce w ligowej tabeli.

  • 12.09.2023

    Remisowe derby (2012)

    W sobotni poranek młodzicy młodsi Polonii Środa Wielkopolska rozegrali kolejny mecz ligowy w ramach II ligi okręgowej. Rywalem naszej drużyny był zespół Kłosa Zaniemyśl. Ciekawy dla widzów pojedynek po kilku zwrotach akcji zakończył się ostatecznie remisem 3:3. Dla Polonii dwa gole zdobył Timur Tsarenko, a jedną bramkę strzelił Gabriel Banaszak.

  • 12.09.2023

    Domowa porażka z Lesznem (2012)

    W meczu 5. kolejki I ligi wojewódzkiej młodzików młodszych D2 zespół Polonii Środa Wielkopolska przegrał na własnym boisku 2:5 (1:3) z Polonią 1912 Leszno. Bramki dla średzkiej drużyny strzelili Piotr Nowaczyk oraz Jeremi Sójka. Podopieczni Bartosza Tomaszewskiego i Miłosza Chojnackiego zajmują obecnie piąte miejsce w ligowej tabeli.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.