04.03.2024
Polonia Cup: UKS Śrem najlepszy w turnieju żaków (2016)
W niedzielę rozegrany został ostatni turniej z cyklu Polonia Cup 2024, tym razem w hali Kobra Arena rywalizował rocznik 2016. Po pełnej emocji rywalizacji złote medale trafiły do UKS Śrem, który w wielkim finale pokonał Polonię Środa Wielkopolska 2:1! W meczu o brązowy medal Canarinhos Skórzewo pokonali Polonię II. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został Wojciech Kupś z drużyny triumfatora.
Faza grupowa:
Grupa A:
Mieszko Gniezno II 1:3 Canarinhos Skórzewo
Polonia Środa Wielkopolska 2:1 Wilki Dąbrówka
Canarinhos Skórzewo 4:0 Wilki Dąbrówka
Mieszko Gniezno II 1:3 Polonia Środa Wielkopolska
Polonia Środa Wielkopolska 0:6 Canarinhos Skórzewo
Wilki Dąbrówka 3:2 Mieszko Gniezno II
Grupa B:
Polonia Środa Wielkopolska II 4:3 Mieszko Gniezno
UKS Śrem 3:2 Canarinhos Skórzewo II
Mieszko Gniezno 3:1 Canarinhos Skórzewo II
Polonia Środa Wielkopolska II 2:1 UKS Śrem
UKS Śrem 3:2 Mieszko Gniezno
Canarinhos Skórzewo II 0:1 Polonia Środa Wielkopolska II
Półfinały o miejsca 5.-8.:
Wilki Dąbrówka 1:3 Canarinhos Skórzewo II
Mieszko Gniezno 3:2 Mieszko Gniezno II
Półfinały o miejsca 1.-4.:
Canarinhos Skórzewo 0:2 UKS Śrem
Polonia Środa Wielkopolska II 2:5 Polonia Środa Wielkopolska
Mecz o 7. miejsce:
Wilki Dąbrówka 3:0 Mieszko Gniezno II
Mecz o 5. miejsce:
Canarinhos Skórzewo II 0:4 Mieszko Gniezno
Mecz o 3. miejsce:
Canarinhos Skórzewo 2:0 Polonia Środa Wielkopolska II
Finał:
UKS Śrem 2:1 Polonia Środa Wielkopolska
Nagrody indywidualne:
Najlepszy bramkarz: Igor Falgier (Polonia Środa Wielkopolska)
Król strzelców: Leon Król (Mieszko Gniezno) - 8 goli
Najlepszy zawodnik: Wojciech Kupś (UKS Śrem)
Kadra Polonii:
Polonia I: 10. Igor Falgier - 5. Antoni Furmanek, 6. Leon Sobczak, 7. Jeremiasz Kubiak, 8. Filip Kostrzewa, 9. Maks Wiatr, 9. Alan Senftleben, Bartosz Szymański.
Polonia II: 7. Hugo Wiłkość, 7. Leon Markiewicz, 8. Oliwier Zieliński, 9. Oliwier Mila, 9. Marcel Stondzik, 14. Tobiasz Wesołowski, 23. Hubert Nowicki.
trenerzy: Mikołaj Tarczyński oraz Marcin Sporakowski.
Najnowsze aktualności
-
23.01.2024
Polonia Cup: Błękitni Owińska wygrywają w sobotę (2013)
W sobotę w średzkiej hali Kobra Arena rozegrany został drugi turniej z cyklu Polonia Cup 2024 dla rocznika 2013, tym razem gospodarzem była druga grupa prowadzona przez Macieja Sikorskiego i Macieja Bartkowiaka. Po pełnych emocji zawodach i wyrównanych pojedynkach złote medale trafiły na szyje zawodników AP Błękitni Owińska, którzy w finale pokonali LPFA Gniezno. Brąz wywalczyli chłopacy z LPFA Swarzędz, po zwycięstwie w decydującym meczu z Polonią.
-
23.01.2024
Polonistki z awansem w MMP U-15 w futsalu (Dziewczyny)
W sobotę w Unisławiu zespół juniorek Polonii Środa Wielkopolska wziął udział w turnieju II fazy eliminacji Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 15 w futsalu dziewcząt. Mimo porażek w dwóch pierwszych meczach nasz zespół zdołał się podnieść i wygrał kolejne dwa mecze, pewnie awansując do III fazy eliminacji zajmując 3. miejsce!
-
22.01.2024
Sześć bramek od Zagłębia
W drugim zimowym meczu towarzyskim piłkarze Polonii Środa Wlkp. mierzyli się z drugim zespołem występującego na co dzień w polskiej Ekstraklasie Zagłębia Lubin. Po rundzie jesiennej obecnego sezonu rezerwy Zagłębia zajmują siódmą lokatę w drugiej lidze a więc polonistów czekał wymagający pojedynek.
-
22.01.2024
Trenerzy Polonii zagrali w Juna Cup
Trenerzy Polonii Środa Wielkopolska wzięli udział w halowym turnieju piłkarskim dla trenerów - Juna Cup 2024. Nasz zespół wygrał dwa mecze, dwa razy zremisował i poniósł jedną porażkę. Takie rezultaty dały ekipie naszych trenerów czwarte miejsce!
-
18.01.2024
Dziewczyny na turnieju Skoki Cup (Dziewczyny)
W sobotę zespół dziewcząt wziął udział w halowym turnieju piłkarskim Skoki Cup dla rocznika 2009/2010 organizowanym przez LPFA Skoki oraz KS Wełna Skoki. Polonistki w rywalizacji z chłopcami pokazały się z dobrej strony, ostatecznie zajmując 4. miejsce w "Lidze Europy".
-
18.01.2024
Poloniści w Pucharze Prezesa Wielkopolskiego ZPN (2011)
Zespół młodzików starszych (rocznik 2011) rywalizował w weekend w Pucharze Prezesa Wielkopolskiego ZPN rozgrywanym w Strzałkowie. Była to druga runda rozgrywek - tym razem Poloniści pod opieką trenera Łukasza Żeglenia odnieśli trzy zwycięstwa i dwie porażki.
-
18.01.2024
6. miejsce Polonii w Juna Cup (2010)
Zespół Polonii Środa 2010 II w weekend rywalizował w halowym turnieju Juna Cup w Starych Oborzyskach. Nasz zespół dobrze spisał się w fazie grupowej, ponosząc tylko jedną porażkę. Poloniści zajęli 3. miejsce, przegrywając z drugim GKS-em Krzemieniewo jedynie bilansem bramkowym. W meczu o 5. miejsce podopieczni Patryka Słomczyńskiego przegrali z Heliosem Bucz po serii rzutów karnych.
-
16.01.2024
Żacy na turnieju Luboń Cup (2015)
W sobotę obie grupy zespołu Polonii 2015 (biała oraz czerwona) rywalizowały w turnieju Luboń Cup, mierząc się z następującymi drużynami: Błękitni Owińska I, Błękitni Owińska II, Luboński KS oraz Górnik Kłodawa. Ponadto w niedzielę grupa biała rozegrała grę kontrolną w Środzie Wielkopolskiej przeciwko rówieśnikom z klubu UKS Śrem.



























































