21.05.2025
Polonia 2012 w finałach turnieju Mała Piłkarska Kadra Czeka!
We wtorek zespoły Polonii 2011 oraz Polonii 2012 udały się do Rokietnicy, gdzie reprezentowały powiat średzki w wojewódzkich finałach turnieju LZS - Piłkarska Kadra Czeka. Rocznik 2012 spisał się doskonale i wywalczył awans do turnieju finałowego, który zostanie rozegrany w dniach 7-10 lipca w Nidzicy (warmińsko-mazurskie). W turnieju dla rocznika 2010 nasz powiat reprezentowała Polonia 2011, która odniosła jedno zwycięstwo i jedną porażkę, co nie dało kwalifikacji do finału.
Turniej LZS - Mała Piłkarska Kadra Czeka (rocznik 2012 i młodsi)
20 maja 2025 - Rokietnica
Faza grupowa:
Środa Wielkopolska 2:1 Ostrów Wielkopolski
Środa Wielkopolska 1:1 Rokietnica
Środa Wielkopolska 3:2 Pleszew
Finał:
Środa Wielkopolska 2:1 Chodzież
Polonia: Filip Błociszewski - Marcin Bartkowiak, Kiril Bezsmertnyi, Szymon Kempski, Oskar Limański, Piotr Nowaczyk, Adam Walczak, Tymoteusz Włodarczak. Trener: Bartosz Tomaszewski.
Turniej LZS - Piłkarska Kadra Czeka (rocznik 2010 i młodsi)
20 maja 2025 - Rokietnica
Faza grupowa:
Środa Wielkopolska 1:3 Chodzież
Jan Jankowiak
Środa Wielkopolska 2:1 Pleszew
Jan Jankowiak, Giovani Henriquez-Gajda
Polonia: Jan Staniaszek - Jakub Ciesielski, Ksawery Duchała, Giovani Henriquez-Gajda, Jan Jankowiak, Adam Jankowski, Kuba Kucharski, Marcel Łuczak, Jan Marciniak, Natan Nowaczyk, Igor Nowak, Kacper Pauter, Adam Peiner, Mateusz Szklarski, Ignacy Ucinek, Jeremiasz Wesołowski. Trenerzy: Mateusz Zawalski oraz Adrian Wojtysiak.
Najnowsze aktualności
-
13.08.2022
Akademia: Składy grup rozgrywek turniejowych
Wielkopolski Związek Piłki Nożnej opublikował składy grup rozgrywek młodzieżowych, w których rywalizacja toczy się w formie turniejowej bez wyników i tabel. Swoich rywali poznali orlicy, żaki i skrzaty z roczników 2012-2017.
-
12.08.2022
Trzy punkty dla Polonii
W meczu drugiej kolejki III ligi grupy drugiej piłkarze Polonii Środa Wielkopolska podejmowali na własnym boisku beniaminka rozgrywek Unię Solec Kujawski. Dla naszego zespołu była to doskonała okazja do zrehabilitowania się za porażkę z ubiegłego tygodnia w Szczecinie.
-
12.08.2022
Udane gry trampkarzy (2008/2009)
Średzcy trampkarze starsi oraz młodsi rozegrali w środę i czwartek kolejne gry kontrolne przed nowym sezonem. Przedstawiciele rocznika 2008 pewnie wygrali w Gnieźnie z zespołem Mieszka aż 6:1. Rocznik 2009 wziął udział w trójmeczu, w którym zawodnicy pokazali się z dobrej strony, pokonując APN Knurów.
-
11.08.2022
Akademia: Zapowiedź weekendu (13-15 sierpnia)
W długi sierpniowy weekend do gry przystąpią zespoły Polonii Środa Wielkopolska występujące w rozgrywkach Ligi Wojewódzkiej. W sezonie 2022/2023 na tym szczeblu reprezentować nas będą trzy zespoły: juniorzy młodsi B1 (2006/2007), trampkarze starsi (2008) oraz młodzicy młodsi (2011). Wszystkie trzy zespoły pierwsze swoje mecze rozegraja na boiskach rywali.
-
10.08.2022
Dwie gry młodzików (2010)
Zawodnicy rocznika 2010 pod okiem trenerów Łukasza Żeglenia i Radosława Piotrowskiego rozegrali dwa mecze sparingowe z bardzo wymagającymi rywalami, przedstawicielami z sąsiednich lig wojewódzkich. W czwartek zespół rywalizował ze Stalą Niewiadów, a w piątek z Falubazem Zielona Góra.
-
09.08.2022
Beniaminek przyjedzie na Stadion Średzki
Na dobre rozkręcają się już rozgrywki ligowe w zespołach seniorskich Polonii Środa. W ten weekend wszystkie trzy zespoły powalczą już o punkty. Dla pierwszego zespołu będzie to druga kolejka III ligi w której podejmą Unię Solec Kujawski. Z kolei zespół kobiet i rezerw zainaugurują zmagania ligowe. Kobiety udadzą się do Bielawy na mecz z Bielawianką, a drugi zespół Polonii Środa w sobotę podejmie Polanina Strzałkowo w ramach spotkania V ligi grupa 2.
-
08.08.2022
Grali najmłodsi (2012-2015)
Poza reprezentantami piłki jedenastoosobowej swoje pierwsze mecze rozgrywały także najmłodsze grupy naszej akademii. Zawodnicy z roczników 2012, 2013, 2014 oraz 2015 rozegrali gry kontrolne oraz gry wewnętrzne, obfitujące w wiele bramek.
-
08.08.2022
Dwa zwycięstwa rezerw
W sobotę 6 sierpnia drugi zespół Polonii Środa przygotowujący się do startu rozgrywek V ligi rozegrał dwa spotkania towarzyskie. Rywalami polonistów były zespoły Orlika Miłosław i Szturmu Junikowo.
























































