03.07.2024
Polonia 2008: Podsumowanie wiosny 2024
Polonia 2008 w rundzie wiosennej rywalizowała w rozgrywkach ligi profesjonalnej B1, w której mierzyła się z zawodnikami urodzonymi w 2007 roku. Nasz zespół po trudnym początku rozkręcał się z każdym meczem i ostatecznie wywalczył 23 punkty w czternastu meczach i zakończył sezon na dobrym 4. miejscu. Ponadto w I lidze okręgowej rywalizował łączony drugi zespół roczników 2008/2009, który zajął 2. miejsce, odnosząc sześć zwycięstw w ośmiu meczach.
Zawodnicy z rocznika 2008 w minionej rundzie rywalizowali w lidze profesjonalnej B1, a więc w grupie zespołów składających się z zawodników urodzonych w 2007 roku. W lidze profesjonalnej wzięło udział osiem zespołów. Rozgrywki były wymagające pod względem fizycznym dla naszych zawodników. Bardzo cieszy fakt, że nasi zawodnicy nie ustępowali umiejętnościami starszym kolegom. Liga profesjonalna była ciekawa pod względem sportowym, a rozgrywki stały na wysokim poziomie. Ostatecznie Poloniści zajęli 4. miejsce na koniec rywalizacji, co jest bardzo dobrym wynikiem. Podczas rundy wyróżniający się zawodnicy byli przesuwani do zespołu rezerw, w którym mieli szansę debiutować w seniorskiej V lidze.
Aktualna kadra drużyny:
Polonia 2008: Jakub Pawlaczyk, Jakub Sienkiewicz, Mikołaj Świdurski - Aleksander Bajon, Gabriel Baszczyński, Nikodem Bliskowski, Jan Gałka, Juliusz Gawlikowski, Bartosz Idziaszek, Piotr Kamiński, Patryk Karczewski, Jakub Kledecki, Mikołaj Kowalski, Szymon Makowiecki, Jan Marcinkowski, Dawid Mikołajczak, Wiktor Motyl, Alan Nowakowski, Kamil Orwat, Oliwier Pacholski, Serhii Pankratov, Filip Stasiak, Oleksii Steblin, Antoni Storozum, Bartosz Szwałek, Mikołaj Szymański, Adrian Wojciechowski, Szymon Zając, Filip Zawodni.
trenerzy: Przemysław Otuszewski oraz Marcin Duchała.
Liga Profesjonalna B1 - wyniki:
KKS 1925 Kalisz 4:1 Polonia Środa Wielkopolska
Poznańska 13 II Poznań 5:2 Polonia Środa Wielkopolska
Polonia 1912 Leszno 2:2 Polonia Środa Wielkopolska
SKP Słupca 0:2 Polonia Środa Wielkopolska
Polonia Środa Wielkopolska 1:3 AP Reissa Poznań
Unia Swarzędz 4:3 Polonia Środa Wielkopolska
Polonia Środa Wielkopolska 4:1 Noteć Czarnków
Polonia Środa Wielkopolska 4:0 KKS 1925 Kalisz
Polonia Środa Wielkopolska 4:3 Poznańska 13 II Poznań
Polonia Środa Wielkopolska 5:1 Polonia 1912 Leszno
Polonia Środa Wielkopolska 4:1 SKP Słupca
AP Reissa Poznań 0:0 Polonia Środa Wielkopolska
Polonia Środa Wielkopolska 2:3 Unia Swarzędz
Noteć Czarnków 1:4 Polonia Środa Wielkopolska
Liga Profesjonalna B1 (2007) | ||||
---|---|---|---|---|
Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt. | |
1. | Poznańska 13 Poznań | 14 | 80:18 | 36 |
2. | AP Reissa Poznań | 14 | 55:27 | 31 |
3. | Unia Swarzędz | 14 | 41:32 | 28 |
4. | Polonia Środa Wielkopolska | 14 | 38:28 | 23 |
5. | KKS 1925 Kalisz | 14 | 24:38 | 18 |
6. | Polonia 1912 Leszno | 14 | 23:46 | 13 |
7. | Noteć Czarnków | 14 | 13:46 | 10 |
8. | SKP Słupca | 14 | 12:51 | 5 |
I liga okręgowa B2 - wyniki:
Polonia Środa Wielkopolska 6:0 Wiara Lecha Poznań/Robakowo
SP Gol Środa Wielkopolska 5:1 Polonia Środa Wielkopolska
Avia Kamionki 2:8 Polonia Środa Wielkopolska
Polonia Środa Wielkopolska 9:1 Luboński KS Luboń
Wiara Lecha Poznań/Robakowo 1:7 Polonia Środa Wielkopolska
Polonia Środa Wielkopolska 1:5 SP Gol Środa Wielkopolska
Polonia Środa Wielkopolska 7:2 Avia Kamionki
Luboński KS Luboń 2:10 Polonia Środa Wielkopolska
I liga okręgowa B1 - grupa 3 (2008) | ||||
---|---|---|---|---|
Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt. | |
1. | SP Gol Środa Wielkopolska | 8 | 49:7 | 24 |
2. | Polonia Środa Wielkopolska | 8 | 49:18 | 18 |
3. | Avia Kamionki | 8 | 27:28 | 12 |
4. | Wiara Lecha Poznań/Robakowo | 8 | 13:44 | 3 |
5. | Luboński KS Luboń | 8 | 9:50 | 3 |
6. | Stella Luboń | wycofana z rozgrywek |
Najnowsze aktualności
-
24.09.2025
Porażka w Jarocinie (2014)
We wtorek zespół Polonii 2014 rozegrał mecz 1. ligi wojewódzkiej D2 z UKS APR Lampart Jarocin. W pierwszej połowie padło aż sześć bramek - Polonia trzy razy wychodziła na prowadzenie, ale gospodarze za każdym razem wyrównywali. W drugiej części spotkania padł tylko jeden gol i niestety strzelili go gospodarze i mecz zakończył się ich zwycięstwem.
-
22.09.2025
Transmisja zmagań pucharowych
Zapraszamy Was na transmisję ze spotkania STS Puchar Polski z Olimpią Grudziądz.
Transmisja oczywiście z komentarzem
Początek transmisji we wtorek 23 września o godzinie 18:50
Realizacja transmisji:
TV Com & Polonia TV
Łukasz Szarzyński
-
22.09.2025
Akademia: Rozgrywki bezwynikowe WZPN (20/21.09.2025)
Raport z rozgrywek bezwynikowych WZPN drużyn akademii w dniach 20/21 września 2025.
-
22.09.2025
Gol Błotnej na wagę punktu (Dziewczyny)
Kolejne cenne doświadczenia zbierały w weekend nasze grupy żeńskie. Trampkarki rywalizowały w rozgrywkach młodzików, gdzie wywalczyły kolejny punkt dzięki bramce Wiktorii Błotnej. Nasz zespół zremisował 1:1 (0:1) z UKS APR Lampart Poznań/Dębiec. W niedzielę z kolei Polonistki rywalizowały w lidze juniorek, przegrywając u siebie 0:8 (0:3) z Ostrovią 1909 Ostrów Wielkopolski.
-
22.09.2025
Młodzicy bez punktów (2014)
Miniony weekend nie okazał się szczęśliwy dla młodzików z rocznika 2014. Pierwszy zespół przegrał wyjazdowy mecz z Unią Swarzędz 2:8, a bramki dla naszej drużyny strzelili Bruno Gruszczyński oraz Aleksander Szymoniak. Polonia 2014 II rywalizowała u siebie z Avią Kamionki i przegrała 3:4 (1:1), a gola na wagę trzech punktów goście strzelili w piątej minucie doliczonego czasu gry. Gole dla Polonii strzelili Antoni Wicher, Vincenty Wysakowski oraz Leon Błaszczyk.
-
22.09.2025
Porażki młodzików (2013)
Nie był to udany weekend dla naszych młodzików, którzy przegrali oba mecze ligowe. Pierwszy zespół na wyjeździe przegrał 2:7 (1:2) z Lechem Poznań, a bramki strzelali Leon Jacków i Jakub Przybyłek. Drugi zespół przegrał u siebie 0:7 (0:4) z Talentem Poznań.
-
22.09.2025
Domowe zwycięstwo z SMS APR Ślesin (2012)
Polonia 2012 odniosła drugie z kolei zwycięstwo, tym razem pokonując na własnym boisku drużynę SMS APR Lampart Ślesin. Gole na wagę trzech punktów strzelali Witold Chojnacki oraz Jeremi Sójka. Poloniści zajmują 7. miejsce w tabeli rozgrywek. Druga drużyna grająca w 2. lidze okręgowej C2 po ciekawym meczu zremisowała z liderem tabeli - Jedynką Luboń. Nasz zespół trzy razy obejmował prowadzenie, ale gospodarze trzy razy byli w stanie wyrównać. Bramki strzelali Karol Marciniak - dwie oraz Adam Przybylski.
-
22.09.2025
Czwartoligowe zwycięstwo przed czasem (Juniorki)
Juniorki Polonii w miniony weekend nie rywalizowały w Centralnej Lidze Juniorek U-16, za to miały okazję spróbować swoich sił w 4. lidze seniorek. Polonistki już do przerwy prowadziły 12:0, a zawody zostały zakończone w 66. minucie przy wyniku 16:0 z powodu zdekompletowania zespołu gości. Warto dodać, że średnia wieku wyjściowej "11" naszego zespołu wynosiła 14,5 roku! Gole strzelały: Olivia Nitka - cztery, Sandra Matuszek - trzy, Nikola Jeziorska - dwa, Martyna Szymańska, Zofia Ambroży, Julia Ambroży, Oliwia Włodarska, Julia Wawroska oraz Aleksandra Noculak, a raz padła bramka samobójcza.