25.09.2023
Pokonali Wartę mimo czerwonej kartki! (2010)
W sobotę świetne widowisko zapewnili kibicom trampkarze młodsi, którzy rywalizowali z Wartą Poznań w meczu I ligi wojewódzkiej. Podopieczni Łukasza Żeglenia i Marcina Grabowskiego prowadzili do przerwy 2:0, ale tuż po przerwie jeden z zawodników Polonii otrzymał czerwoną kartkę i zespół grał w osłabieniu. Dzielnie walcząca drużyna obroniła prowadzenie i ostatecznie zwyciężyła Wartę Poznań 2:1! Ponadto bardzo wysokie zwycięstwo odniosła Polonia II, pokonując 16:0 Lotnika 1997 Poznań.
W sobotę popołudnie przyszło nam się mierzyć z liderem rozgrywek, który dotychczas nie doznał goryczy porażki. Naszym celem na mecz był pressing nakierowany w boczny sektor boiska i odbiór piłki w tym sektorze. Na początku meczu parę razy udało się to wykonać. Po jednym z odbiorów Łukasz Miszkiewicz przeprowadził indywidualną akcję prawym skrzydłem, jednak nie udało się zamienić tej dogodnej sytuacji na bramkę. Chwilę później było już 1:0 dla naszego zespołu. Nikodem Odwrot rozprowadził naszą akcję podaniem na lewe skrzydło do Filipa Maćkowiaka, a ten z zimną krwią uderzeniem w długi słupek otworzył wynik meczu. Oba zespoły w dalszym ciągu szukały swoich okazji, ale większość tych akcji kończyła się w okolicach pola karnego. Przed przerwą naszą dobrą grę udokumentowaliśmy bramką na 2:0. Jakub Przybylski wykorzystał podanie od Bartka Nowickiego i w 39. minucie zdobyliśmy bramkę na 2:0.
Druga połowa była zupełnie inna. Już w 46. minucie bezpośrednią czerwoną kartkę otrzymał Maciej Jachnik przez co zespół przez pozostałe 34 minuty musiał grać w osłabieniu. W tej sytuacji głównie broniliśmy się blisko bramki, próbując wyprowadzać kontrataki. W 60. minucie Warta Poznań otrzymała rzut karny, który został zamieniony na bramkę. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Zespół zasługuje na ogromne brawa za grę obronną, determinację oraz poświęcenie.
Polonia 2010: I liga wojewódzka C2 Proton - grupa 1
23 września 2023, godz. 14:00 - Środa Wielkopolska (Nowy Stadion Średzki)
Polonia Środa Wielkopolska 2:1 (2:0) Warta Poznań
Filip Maćkowiak 9, Jakub Przybylski 39 - Oliwier Walkowiak 60 (k)
Polonia: 15. Patryk Krawczewski - 6. Maciej Jachnik, 7. Antoni Zając, 8. Nikodem Odwrot, 9. Michał Lipiński, 10. Borys Kasprzak, 14. Tymoteusz Wesołowski, 15. Sviatoslav Melnykov, 21. Łukasz Miszkiewicz, 22. Filip Maćkowiak, 23. Franciszek Klaczyński. Grali także: 1. Wiktor Nossow - 5. Fabian Nowaczyk, 11. Jan Marcinkowski, 12. Aleksander Niemczewski, 13. Dawid Ebelewicz, 19. Bartosz Nowicki, 27. Jakub Przybylski, 31. Borys Buszewicz.
trenerzy: Łukasz Żegleń oraz Marcin Grabowski.
czerwona kartka: Maciej Jachnik (46. minuta, Polonia, za faul taktyczny)
Drugi mecz w sobotnie popołudnie zawodnicy rozegrali z Lotnikiem 1997 Poznań. Założeniem na ten mecz była szybka gra, tworzenie sobie sytuacji bramkowych poprzez szukanie podań prostopadłych. Od początku meczu narzuciliśmy swoje warunki gry, jednak nie przekładało się to na bramki. Wynik meczu otworzył Ignacy Ucinek po podaniu Bartka Nowickiego. W tym momencie zespół zaczął strzelać kolejne bramki. W tym meczu zawodnicy mieli okazję gry na nowych pozycjach, aby uczyli się gry na nowych pozycjach i pewnych zachowań. Mecz zakończył się wysokim zwycięstwem naszego zespołu 16:0.
Polonia 2010: II liga okręgowa C2 - grupa 7
23 września 2023, godz. 16:30 - Środa WIelkopolska (Nowy Stadion Średzki)
Polonia II Środa Wielkopolska 16:0 (6:0) Lotnik 1997 Poznań
Ignacy Ucinek 13, Patryk Krawczewski 15, 27, Adam Nadobnik 25, 39, 49, Aleksander Niemczewski 36, Borys Buszewicz 46, 73, Sviatoslav Melnykov 47, 64, 66, Stanisław Wieczorek 54, Dawid Ebelewicz 55, Jakub Przybylski 57, Bartosz Nowicki 79
Polonia II: 1. Wiktor Nossow - 12. Aleksander Niemczewski, 13. Dawid Ebelewicz, 15. Sviatoslav Melnykov, 16. Adam Nadobnik, 19. Bartosz Nowicki, 21. Patryk Krawczewski, 24. Stanisław Wieczorek, 26. Ignacy Ucinek, 27. Jakub Przybylski, 31. Borys Buszewicz.
trenerzy: Łukasz Żegleń oraz Marcin Grabowski.
| I liga wojewódzka C2 Proton - grupa 1 (2010) | ||||
|---|---|---|---|---|
| Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt. | |
| 1. | Warta Poznań | 7 | 47:7 | 18 |
| 2. | Polonia Środa Wlkp. | 7 | 26:13 | 18 |
| 3. | Lech Poznań | 7 | 23:20 | 12 |
| 4. | AP Reissa Poznań | 7 | 19:12 | 9 |
| 5. | UKS Śrem | 7 | 15:36 | 9 |
| 6. | KP Piła | 7 | 18:29 | 7 |
| 7. | Suchary Suchy Las | 7 | 11:26 | 6 |
| 8. | Nielba Wągrowiec | 7 | 11:27 | 4 |
| II liga okręgowa C2 - grupa 7 (2010) | ||||
|---|---|---|---|---|
| Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt. | |
| 1. | Polonia II Środa Wlkp. | 5 | 69:2 | 15 |
| 2. | Koziołek Poznań | 6 | 28:23 | 15 |
| 3. | AKF Poznań | 5 | 36:8 | 12 |
| 4. | Polonia III Środa Wlkp. | 6 | 30:32 | 9 |
| 5. | Sparks Poznań | 6 | 10:36 | 6 |
| 6. | Clescevia Kleszczewo | 6 | 14:41 | 3 |
| 7. | Lotnik 1997 Poznań | 6 | 6:51 | 0 |
Najnowsze aktualności
-
13.02.2018
Obóz w Wałbrzychu – dzień czwarty
We wtorek rozpoczął się czwarty dzień obozu polonistów na zimowym zgrupowaniu w Wałbrzychu.
-
13.02.2018
Trampkarze wygrali sparing z Mieszkiem
W niedzielnym meczu sparingowym trampkarze Polonii Środa Wlkp. (rocznik 2003) wygrali na wyjeździe z Mieszkiem Gniezno 5:1.
-
13.02.2018
Debiutancki turniej Skrzatów
W sobotę 10 lutego najmłodsi zawodnicy średzkiej Polonii z grupy skrzatów wzięli udział w miniturnieju piłki nożnej w Poznaniu.
-
13.02.2018
Ostatni turniej Polonia Cup dla gospodarzy
W niedzielę w hali sportowej SP nr 3 odbył się ostatni tegoroczny turniej Polonia Cup, którego gospodarzem był drugi zespół rocznika 2008.
-
13.02.2018
Polonistki wygrały turniej w Ślesinie
W minioną sobotę piłkarki Polonii Środa Wlkp. zagrały w turniejach halowych w Śremie i Ślesinie.
-
13.02.2018
Hotel Almarco na kolejny rok!
Z niekłamaną radością, pragniemy poinformować, że Hotel Almarco zdecydował się na kontynuowanie naszej współpracy. Kolejna umowa została podpisana na okres 12 miesięcy.
-
13.02.2018
Kolejny test mecz na obozie
W środę zawodnicy średzkiej Polonii zagrają drugi mecz sparingowy podczas obozu w Wałbrzychu. Tym razem przeciwnikiem polonistów będzie Lechia Dzierżoniów.
-
12.02.2018
Trzeci dzień obozu okiem kamery
Jesteście ciekawi jak wyglądał trzeci dzień obozu polonistów w Wałbrzychu? Łapcie materiał w którym zobaczycie kto jest najlepszy w Polonii, czyją rodziną jest selekcjoner reprezentacji Panamy, dlaczego trener Korbik wchodził w kadr kamery oraz Karola Szymańskiego w roli goalreadora... :-) Miłego oglądania....
























































