25.09.2023
Pokonali Wartę mimo czerwonej kartki! (2010)
W sobotę świetne widowisko zapewnili kibicom trampkarze młodsi, którzy rywalizowali z Wartą Poznań w meczu I ligi wojewódzkiej. Podopieczni Łukasza Żeglenia i Marcina Grabowskiego prowadzili do przerwy 2:0, ale tuż po przerwie jeden z zawodników Polonii otrzymał czerwoną kartkę i zespół grał w osłabieniu. Dzielnie walcząca drużyna obroniła prowadzenie i ostatecznie zwyciężyła Wartę Poznań 2:1! Ponadto bardzo wysokie zwycięstwo odniosła Polonia II, pokonując 16:0 Lotnika 1997 Poznań.
W sobotę popołudnie przyszło nam się mierzyć z liderem rozgrywek, który dotychczas nie doznał goryczy porażki. Naszym celem na mecz był pressing nakierowany w boczny sektor boiska i odbiór piłki w tym sektorze. Na początku meczu parę razy udało się to wykonać. Po jednym z odbiorów Łukasz Miszkiewicz przeprowadził indywidualną akcję prawym skrzydłem, jednak nie udało się zamienić tej dogodnej sytuacji na bramkę. Chwilę później było już 1:0 dla naszego zespołu. Nikodem Odwrot rozprowadził naszą akcję podaniem na lewe skrzydło do Filipa Maćkowiaka, a ten z zimną krwią uderzeniem w długi słupek otworzył wynik meczu. Oba zespoły w dalszym ciągu szukały swoich okazji, ale większość tych akcji kończyła się w okolicach pola karnego. Przed przerwą naszą dobrą grę udokumentowaliśmy bramką na 2:0. Jakub Przybylski wykorzystał podanie od Bartka Nowickiego i w 39. minucie zdobyliśmy bramkę na 2:0.
Druga połowa była zupełnie inna. Już w 46. minucie bezpośrednią czerwoną kartkę otrzymał Maciej Jachnik przez co zespół przez pozostałe 34 minuty musiał grać w osłabieniu. W tej sytuacji głównie broniliśmy się blisko bramki, próbując wyprowadzać kontrataki. W 60. minucie Warta Poznań otrzymała rzut karny, który został zamieniony na bramkę. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Zespół zasługuje na ogromne brawa za grę obronną, determinację oraz poświęcenie.
Polonia 2010: I liga wojewódzka C2 Proton - grupa 1
23 września 2023, godz. 14:00 - Środa Wielkopolska (Nowy Stadion Średzki)
Polonia Środa Wielkopolska 2:1 (2:0) Warta Poznań
Filip Maćkowiak 9, Jakub Przybylski 39 - Oliwier Walkowiak 60 (k)
Polonia: 15. Patryk Krawczewski - 6. Maciej Jachnik, 7. Antoni Zając, 8. Nikodem Odwrot, 9. Michał Lipiński, 10. Borys Kasprzak, 14. Tymoteusz Wesołowski, 15. Sviatoslav Melnykov, 21. Łukasz Miszkiewicz, 22. Filip Maćkowiak, 23. Franciszek Klaczyński. Grali także: 1. Wiktor Nossow - 5. Fabian Nowaczyk, 11. Jan Marcinkowski, 12. Aleksander Niemczewski, 13. Dawid Ebelewicz, 19. Bartosz Nowicki, 27. Jakub Przybylski, 31. Borys Buszewicz.
trenerzy: Łukasz Żegleń oraz Marcin Grabowski.
czerwona kartka: Maciej Jachnik (46. minuta, Polonia, za faul taktyczny)
Drugi mecz w sobotnie popołudnie zawodnicy rozegrali z Lotnikiem 1997 Poznań. Założeniem na ten mecz była szybka gra, tworzenie sobie sytuacji bramkowych poprzez szukanie podań prostopadłych. Od początku meczu narzuciliśmy swoje warunki gry, jednak nie przekładało się to na bramki. Wynik meczu otworzył Ignacy Ucinek po podaniu Bartka Nowickiego. W tym momencie zespół zaczął strzelać kolejne bramki. W tym meczu zawodnicy mieli okazję gry na nowych pozycjach, aby uczyli się gry na nowych pozycjach i pewnych zachowań. Mecz zakończył się wysokim zwycięstwem naszego zespołu 16:0.
Polonia 2010: II liga okręgowa C2 - grupa 7
23 września 2023, godz. 16:30 - Środa WIelkopolska (Nowy Stadion Średzki)
Polonia II Środa Wielkopolska 16:0 (6:0) Lotnik 1997 Poznań
Ignacy Ucinek 13, Patryk Krawczewski 15, 27, Adam Nadobnik 25, 39, 49, Aleksander Niemczewski 36, Borys Buszewicz 46, 73, Sviatoslav Melnykov 47, 64, 66, Stanisław Wieczorek 54, Dawid Ebelewicz 55, Jakub Przybylski 57, Bartosz Nowicki 79
Polonia II: 1. Wiktor Nossow - 12. Aleksander Niemczewski, 13. Dawid Ebelewicz, 15. Sviatoslav Melnykov, 16. Adam Nadobnik, 19. Bartosz Nowicki, 21. Patryk Krawczewski, 24. Stanisław Wieczorek, 26. Ignacy Ucinek, 27. Jakub Przybylski, 31. Borys Buszewicz.
trenerzy: Łukasz Żegleń oraz Marcin Grabowski.
| I liga wojewódzka C2 Proton - grupa 1 (2010) | ||||
|---|---|---|---|---|
| Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt. | |
| 1. | Warta Poznań | 7 | 47:7 | 18 |
| 2. | Polonia Środa Wlkp. | 7 | 26:13 | 18 |
| 3. | Lech Poznań | 7 | 23:20 | 12 |
| 4. | AP Reissa Poznań | 7 | 19:12 | 9 |
| 5. | UKS Śrem | 7 | 15:36 | 9 |
| 6. | KP Piła | 7 | 18:29 | 7 |
| 7. | Suchary Suchy Las | 7 | 11:26 | 6 |
| 8. | Nielba Wągrowiec | 7 | 11:27 | 4 |
| II liga okręgowa C2 - grupa 7 (2010) | ||||
|---|---|---|---|---|
| Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt. | |
| 1. | Polonia II Środa Wlkp. | 5 | 69:2 | 15 |
| 2. | Koziołek Poznań | 6 | 28:23 | 15 |
| 3. | AKF Poznań | 5 | 36:8 | 12 |
| 4. | Polonia III Środa Wlkp. | 6 | 30:32 | 9 |
| 5. | Sparks Poznań | 6 | 10:36 | 6 |
| 6. | Clescevia Kleszczewo | 6 | 14:41 | 3 |
| 7. | Lotnik 1997 Poznań | 6 | 6:51 | 0 |
Najnowsze aktualności
-
30.04.2018
Beata Nowak w Reprezentacji Polski
Fantastyczna wiadomość dotarła dziś do naszego Klubu. Zawodniczka żeńskiego zespołu seniorek Polonii Środa – Beata Nowak – została powołana do reprezentacji Polski U16. Duma nas rozpiera że kolejny raz piłkarka naszego Klubu zagra w koszulce z orzełkiem na piersi.
-
30.04.2018
Grad bramek (2006)
W sobotę 28.04.2018 o godz. 11.00. na boisku w Grodzisku Wlkp. pierwsza drużyna młodzika młodszego rozegrała kolejne spotkanie o mistrzostwo Ligi Młodzika D2 z zespołem Dyskobolia Grodzisk Wlkp. Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem Polonii Środa 4-0. Bramki zdobyli: Rauhut Szymon - 1, Wawroski Jakub - 1, Oboda Oskar - 1, Kruk Kacper - 1.
-
30.04.2018
Wysoka porażka w meczu na szczycie (2004)
W niedzielę 29 kwietnia w Poznaniu trampkarze młodsi naszego klubu rozegrali mecz rewanżowy z liderem grupy – Wartą Poznań.
-
30.04.2018
Bez bramek z Kanią (2003)
W sobotę 28 kwietnia trampkarze starsi podejmowali na własnym boisku trzecią drużynę swojej grupy – Kanię Gostyń.
-
28.04.2018
Sześć bramek w meczu z Wdą
W kolejnym meczu ligowym piłkarze Polonii Środa podejmowali na własnym boisku Wdę Świecie. Po dwóch z rzędu ligowych porażkach podopieczni Tomasza Dłużyka bardzo chcieli odnieść wreszcie zwycięstwo.
-
27.04.2018
Remis w Stęszewie (2000)
Bez swoich dwóch podstawowych ofensywnych zawodników juniorzy starsi Polonii zagrali na wyjeździe 25 kwietnia z Lipnem Stęszew.
-
27.04.2018
Grają poloniści
W najbliższy weekend kolejne mecze ligowe zagrają zespoły młodzieżowe Polonii Środa. W sumie odbędzie się czternaście spotkań i dwa turnieje ligowe. Sześć spotkań zostanie rozegranych na obiektach w Środzie Wlkp., a osiem spotkań i dwa turnieje odbędą się na boiskach rywali.
-
26.04.2018
Wda przepłynie przez Środę
Po zdobyciu okręgowego Pucharu Polski przed piłkarzami Polonii Środa kolejne spotkanie ligowe. Tym razem podopieczni Tomasza Dłużyka zagrają na własnym boisku, a ich rywalem będzie Wda Świecie.






















































