25.09.2023
Pokonali Wartę mimo czerwonej kartki! (2010)
W sobotę świetne widowisko zapewnili kibicom trampkarze młodsi, którzy rywalizowali z Wartą Poznań w meczu I ligi wojewódzkiej. Podopieczni Łukasza Żeglenia i Marcina Grabowskiego prowadzili do przerwy 2:0, ale tuż po przerwie jeden z zawodników Polonii otrzymał czerwoną kartkę i zespół grał w osłabieniu. Dzielnie walcząca drużyna obroniła prowadzenie i ostatecznie zwyciężyła Wartę Poznań 2:1! Ponadto bardzo wysokie zwycięstwo odniosła Polonia II, pokonując 16:0 Lotnika 1997 Poznań.
W sobotę popołudnie przyszło nam się mierzyć z liderem rozgrywek, który dotychczas nie doznał goryczy porażki. Naszym celem na mecz był pressing nakierowany w boczny sektor boiska i odbiór piłki w tym sektorze. Na początku meczu parę razy udało się to wykonać. Po jednym z odbiorów Łukasz Miszkiewicz przeprowadził indywidualną akcję prawym skrzydłem, jednak nie udało się zamienić tej dogodnej sytuacji na bramkę. Chwilę później było już 1:0 dla naszego zespołu. Nikodem Odwrot rozprowadził naszą akcję podaniem na lewe skrzydło do Filipa Maćkowiaka, a ten z zimną krwią uderzeniem w długi słupek otworzył wynik meczu. Oba zespoły w dalszym ciągu szukały swoich okazji, ale większość tych akcji kończyła się w okolicach pola karnego. Przed przerwą naszą dobrą grę udokumentowaliśmy bramką na 2:0. Jakub Przybylski wykorzystał podanie od Bartka Nowickiego i w 39. minucie zdobyliśmy bramkę na 2:0.
Druga połowa była zupełnie inna. Już w 46. minucie bezpośrednią czerwoną kartkę otrzymał Maciej Jachnik przez co zespół przez pozostałe 34 minuty musiał grać w osłabieniu. W tej sytuacji głównie broniliśmy się blisko bramki, próbując wyprowadzać kontrataki. W 60. minucie Warta Poznań otrzymała rzut karny, który został zamieniony na bramkę. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Zespół zasługuje na ogromne brawa za grę obronną, determinację oraz poświęcenie.
Polonia 2010: I liga wojewódzka C2 Proton - grupa 1
23 września 2023, godz. 14:00 - Środa Wielkopolska (Nowy Stadion Średzki)
Polonia Środa Wielkopolska 2:1 (2:0) Warta Poznań
Filip Maćkowiak 9, Jakub Przybylski 39 - Oliwier Walkowiak 60 (k)
Polonia: 15. Patryk Krawczewski - 6. Maciej Jachnik, 7. Antoni Zając, 8. Nikodem Odwrot, 9. Michał Lipiński, 10. Borys Kasprzak, 14. Tymoteusz Wesołowski, 15. Sviatoslav Melnykov, 21. Łukasz Miszkiewicz, 22. Filip Maćkowiak, 23. Franciszek Klaczyński. Grali także: 1. Wiktor Nossow - 5. Fabian Nowaczyk, 11. Jan Marcinkowski, 12. Aleksander Niemczewski, 13. Dawid Ebelewicz, 19. Bartosz Nowicki, 27. Jakub Przybylski, 31. Borys Buszewicz.
trenerzy: Łukasz Żegleń oraz Marcin Grabowski.
czerwona kartka: Maciej Jachnik (46. minuta, Polonia, za faul taktyczny)
Drugi mecz w sobotnie popołudnie zawodnicy rozegrali z Lotnikiem 1997 Poznań. Założeniem na ten mecz była szybka gra, tworzenie sobie sytuacji bramkowych poprzez szukanie podań prostopadłych. Od początku meczu narzuciliśmy swoje warunki gry, jednak nie przekładało się to na bramki. Wynik meczu otworzył Ignacy Ucinek po podaniu Bartka Nowickiego. W tym momencie zespół zaczął strzelać kolejne bramki. W tym meczu zawodnicy mieli okazję gry na nowych pozycjach, aby uczyli się gry na nowych pozycjach i pewnych zachowań. Mecz zakończył się wysokim zwycięstwem naszego zespołu 16:0.
Polonia 2010: II liga okręgowa C2 - grupa 7
23 września 2023, godz. 16:30 - Środa WIelkopolska (Nowy Stadion Średzki)
Polonia II Środa Wielkopolska 16:0 (6:0) Lotnik 1997 Poznań
Ignacy Ucinek 13, Patryk Krawczewski 15, 27, Adam Nadobnik 25, 39, 49, Aleksander Niemczewski 36, Borys Buszewicz 46, 73, Sviatoslav Melnykov 47, 64, 66, Stanisław Wieczorek 54, Dawid Ebelewicz 55, Jakub Przybylski 57, Bartosz Nowicki 79
Polonia II: 1. Wiktor Nossow - 12. Aleksander Niemczewski, 13. Dawid Ebelewicz, 15. Sviatoslav Melnykov, 16. Adam Nadobnik, 19. Bartosz Nowicki, 21. Patryk Krawczewski, 24. Stanisław Wieczorek, 26. Ignacy Ucinek, 27. Jakub Przybylski, 31. Borys Buszewicz.
trenerzy: Łukasz Żegleń oraz Marcin Grabowski.
| I liga wojewódzka C2 Proton - grupa 1 (2010) | ||||
|---|---|---|---|---|
| Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt. | |
| 1. | Warta Poznań | 7 | 47:7 | 18 |
| 2. | Polonia Środa Wlkp. | 7 | 26:13 | 18 |
| 3. | Lech Poznań | 7 | 23:20 | 12 |
| 4. | AP Reissa Poznań | 7 | 19:12 | 9 |
| 5. | UKS Śrem | 7 | 15:36 | 9 |
| 6. | KP Piła | 7 | 18:29 | 7 |
| 7. | Suchary Suchy Las | 7 | 11:26 | 6 |
| 8. | Nielba Wągrowiec | 7 | 11:27 | 4 |
| II liga okręgowa C2 - grupa 7 (2010) | ||||
|---|---|---|---|---|
| Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt. | |
| 1. | Polonia II Środa Wlkp. | 5 | 69:2 | 15 |
| 2. | Koziołek Poznań | 6 | 28:23 | 15 |
| 3. | AKF Poznań | 5 | 36:8 | 12 |
| 4. | Polonia III Środa Wlkp. | 6 | 30:32 | 9 |
| 5. | Sparks Poznań | 6 | 10:36 | 6 |
| 6. | Clescevia Kleszczewo | 6 | 14:41 | 3 |
| 7. | Lotnik 1997 Poznań | 6 | 6:51 | 0 |
Najnowsze aktualności
-
10.06.2018
Przegrana trampkarzy z UKSem
W niedzielę 10. czerwca trampkarze starsi rozegrali na własnym boisku ostatni mecz ligowy. Ich rywalem był zespół UKS Śrem, z którym w pierwszym meczu tej wiosny przegraliśmy 0:4.
-
10.06.2018
Dziewczyny w barażach o 1 ligę!
Meczem z Lubuszaninem Drezdenko piłkarki Polonii Środa Wielkopolska chciały przypieczętować awans do baraży o 1 ligę.
-
09.06.2018
Grad goli w meczu Orlika Młodszego II (2008)
W sobotnie przedpołudnie ostatni mecz domowy w tego sezonu rozegrała druga drużyna orlików młodszych. Przeciwnikiem młodych polonistów był zespół Lasu Puszczykowo.
-
08.06.2018
Na remis z Wartą Śrem (2007)
W piątek 8 czerwca drużyna rocznika 2007 prowadzona przez trenera Huberta Błocha rozegrała swój dziewiąty mecz ligowy w rundzie wiosennej. Tym razem do Środy Wielkopolskiej zawitała drużyna Warta II Śrem
-
07.06.2018
Porażka juniorów starszych
W czwartek 7 czerwca juniorzy starsi zmierzyli się na wyjeździe z Huraganem Pobiedziska.
-
07.06.2018
Bałtyk w Środzie
W 32 kolejce zmagań ligowych piłkarze Polonii Środa będą podejmować na własnym boisku zajmujący trzecie miejsce w ligowej tabeli Bałtyk Gdynia
-
06.06.2018
Wysoka wygrana z Lechem (2008 Orlik Młodszy)
W środę 6 czerwca swój ostatni mecz Ligowy w roli gospodarza rozegrali Orlicy Młodsi z rocznika 2008. Naszym przeciwnikiem była drużyna Lecha Poznań.
-
09.06.2018
Bałtyk pokonany
W 32 kolejce zmagań ligowych piłkarze Polonii Środa będą podejmowali na własnym boisku zajmujący trzecie miejsce w ligowej tabeli Bałtyk Gdynia. Nasi rywale do meczu przystąpili po zeszłotygodniowej utracie szans na awans do 2. Ligi, a kolei nasi zawodnicy opromienieni obroną Wojewódzkiego Pucharu Polski.























































