25.09.2023
Pokonali Wartę mimo czerwonej kartki! (2010)
W sobotę świetne widowisko zapewnili kibicom trampkarze młodsi, którzy rywalizowali z Wartą Poznań w meczu I ligi wojewódzkiej. Podopieczni Łukasza Żeglenia i Marcina Grabowskiego prowadzili do przerwy 2:0, ale tuż po przerwie jeden z zawodników Polonii otrzymał czerwoną kartkę i zespół grał w osłabieniu. Dzielnie walcząca drużyna obroniła prowadzenie i ostatecznie zwyciężyła Wartę Poznań 2:1! Ponadto bardzo wysokie zwycięstwo odniosła Polonia II, pokonując 16:0 Lotnika 1997 Poznań.
W sobotę popołudnie przyszło nam się mierzyć z liderem rozgrywek, który dotychczas nie doznał goryczy porażki. Naszym celem na mecz był pressing nakierowany w boczny sektor boiska i odbiór piłki w tym sektorze. Na początku meczu parę razy udało się to wykonać. Po jednym z odbiorów Łukasz Miszkiewicz przeprowadził indywidualną akcję prawym skrzydłem, jednak nie udało się zamienić tej dogodnej sytuacji na bramkę. Chwilę później było już 1:0 dla naszego zespołu. Nikodem Odwrot rozprowadził naszą akcję podaniem na lewe skrzydło do Filipa Maćkowiaka, a ten z zimną krwią uderzeniem w długi słupek otworzył wynik meczu. Oba zespoły w dalszym ciągu szukały swoich okazji, ale większość tych akcji kończyła się w okolicach pola karnego. Przed przerwą naszą dobrą grę udokumentowaliśmy bramką na 2:0. Jakub Przybylski wykorzystał podanie od Bartka Nowickiego i w 39. minucie zdobyliśmy bramkę na 2:0.
Druga połowa była zupełnie inna. Już w 46. minucie bezpośrednią czerwoną kartkę otrzymał Maciej Jachnik przez co zespół przez pozostałe 34 minuty musiał grać w osłabieniu. W tej sytuacji głównie broniliśmy się blisko bramki, próbując wyprowadzać kontrataki. W 60. minucie Warta Poznań otrzymała rzut karny, który został zamieniony na bramkę. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Zespół zasługuje na ogromne brawa za grę obronną, determinację oraz poświęcenie.
Polonia 2010: I liga wojewódzka C2 Proton - grupa 1
23 września 2023, godz. 14:00 - Środa Wielkopolska (Nowy Stadion Średzki)
Polonia Środa Wielkopolska 2:1 (2:0) Warta Poznań
Filip Maćkowiak 9, Jakub Przybylski 39 - Oliwier Walkowiak 60 (k)
Polonia: 15. Patryk Krawczewski - 6. Maciej Jachnik, 7. Antoni Zając, 8. Nikodem Odwrot, 9. Michał Lipiński, 10. Borys Kasprzak, 14. Tymoteusz Wesołowski, 15. Sviatoslav Melnykov, 21. Łukasz Miszkiewicz, 22. Filip Maćkowiak, 23. Franciszek Klaczyński. Grali także: 1. Wiktor Nossow - 5. Fabian Nowaczyk, 11. Jan Marcinkowski, 12. Aleksander Niemczewski, 13. Dawid Ebelewicz, 19. Bartosz Nowicki, 27. Jakub Przybylski, 31. Borys Buszewicz.
trenerzy: Łukasz Żegleń oraz Marcin Grabowski.
czerwona kartka: Maciej Jachnik (46. minuta, Polonia, za faul taktyczny)
Drugi mecz w sobotnie popołudnie zawodnicy rozegrali z Lotnikiem 1997 Poznań. Założeniem na ten mecz była szybka gra, tworzenie sobie sytuacji bramkowych poprzez szukanie podań prostopadłych. Od początku meczu narzuciliśmy swoje warunki gry, jednak nie przekładało się to na bramki. Wynik meczu otworzył Ignacy Ucinek po podaniu Bartka Nowickiego. W tym momencie zespół zaczął strzelać kolejne bramki. W tym meczu zawodnicy mieli okazję gry na nowych pozycjach, aby uczyli się gry na nowych pozycjach i pewnych zachowań. Mecz zakończył się wysokim zwycięstwem naszego zespołu 16:0.
Polonia 2010: II liga okręgowa C2 - grupa 7
23 września 2023, godz. 16:30 - Środa WIelkopolska (Nowy Stadion Średzki)
Polonia II Środa Wielkopolska 16:0 (6:0) Lotnik 1997 Poznań
Ignacy Ucinek 13, Patryk Krawczewski 15, 27, Adam Nadobnik 25, 39, 49, Aleksander Niemczewski 36, Borys Buszewicz 46, 73, Sviatoslav Melnykov 47, 64, 66, Stanisław Wieczorek 54, Dawid Ebelewicz 55, Jakub Przybylski 57, Bartosz Nowicki 79
Polonia II: 1. Wiktor Nossow - 12. Aleksander Niemczewski, 13. Dawid Ebelewicz, 15. Sviatoslav Melnykov, 16. Adam Nadobnik, 19. Bartosz Nowicki, 21. Patryk Krawczewski, 24. Stanisław Wieczorek, 26. Ignacy Ucinek, 27. Jakub Przybylski, 31. Borys Buszewicz.
trenerzy: Łukasz Żegleń oraz Marcin Grabowski.
| I liga wojewódzka C2 Proton - grupa 1 (2010) | ||||
|---|---|---|---|---|
| Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt. | |
| 1. | Warta Poznań | 7 | 47:7 | 18 |
| 2. | Polonia Środa Wlkp. | 7 | 26:13 | 18 |
| 3. | Lech Poznań | 7 | 23:20 | 12 |
| 4. | AP Reissa Poznań | 7 | 19:12 | 9 |
| 5. | UKS Śrem | 7 | 15:36 | 9 |
| 6. | KP Piła | 7 | 18:29 | 7 |
| 7. | Suchary Suchy Las | 7 | 11:26 | 6 |
| 8. | Nielba Wągrowiec | 7 | 11:27 | 4 |
| II liga okręgowa C2 - grupa 7 (2010) | ||||
|---|---|---|---|---|
| Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt. | |
| 1. | Polonia II Środa Wlkp. | 5 | 69:2 | 15 |
| 2. | Koziołek Poznań | 6 | 28:23 | 15 |
| 3. | AKF Poznań | 5 | 36:8 | 12 |
| 4. | Polonia III Środa Wlkp. | 6 | 30:32 | 9 |
| 5. | Sparks Poznań | 6 | 10:36 | 6 |
| 6. | Clescevia Kleszczewo | 6 | 14:41 | 3 |
| 7. | Lotnik 1997 Poznań | 6 | 6:51 | 0 |
Najnowsze aktualności
-
23.07.2018
Jantex #Gramy Dalej
Ferma Drobiu Jantex zdecydowała się przedłużyć umowę Partnerską z naszym klubem na kolejny sezon!
-
23.07.2018
Prezentacja drużyny już niebawem - będziesz?
Podczas, gdy nasi piłkarze ciężko trenują, by już w pierwszym meczu sezonu pokazać pełnię swoich umiejętności, my chcielibyśmy zaprosić Was na prezentację naszej drużyny i sztabu szkoleniowego.
-
21.07.2018
Pięć bramek z Wartą
W kolejnym meczu towarzyskim piłkarze Polonii Środa przygotowujący się do rozgrywek ligowych sezonu 2018/19 podejmowali na własnym boisku Wartę Międzychód. W składzie rywali średzcy kibice mogli zobaczyć między innymi znanych z występów w Polonii Piotra Fontowicza i Gerarda Pińczuka.
-
18.07.2018
Pewna wygrana z Obrą
W kolejnym meczu towarzyskim piłkarze Polonii Środa na boisku w Zielnikach zmierzyli się z Obrą Kościan.
-
16.07.2018
Budmark #GramyDalej
Przedsiębiorstwo ogólnobudowlane Budmark zostaje z nami na kolejny rok!
-
14.07.2018
Działo się w meczach Polonii
W sobotę 14 lipca piłkarze Polonii Środa przygotowujący się do rozgrywek ligowych sezonu 2018/19 rozegrali kolejne dwa mecze towarzyskie. Rywalami podopiecznych Krzysztofa Kapuścińskiego i Marcina Woźniaka byli tym razem Victoria Września i Rozwój Katowice. Trenerzy podzielili wszystkich zawodników na dwa składy. Jeden zagrał z Victorią a drugi z Rozwojem.
-
13.07.2018
Kolejni piłkarze przedłużają kontrakty
Pomału krystalizuje się kadra piłkarzy która będzie w sezonie 2018/19 reprezentować barwy trzecioligowej Polonii Środa. Wczoraj bowiem kolejnych trzech piłkarzy przedłużyło kontrakty z naszym Klubem. Nowe umowy podpisali Krystian Pawlak, Adam Borucki i Damian Buczma.
-
13.07.2018
Piłkarska sobota przed Nami
Już w najbliższą sobotę nasi zawodnicy rozegrają dwa kolejne mecze sparingowe w ramach przygotowań do rozgrywek III ligi.























































