OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

25.09.2023

Pokonali Wartę mimo czerwonej kartki! (2010)

W sobotę świetne widowisko zapewnili kibicom trampkarze młodsi, którzy rywalizowali z Wartą Poznań w meczu I ligi wojewódzkiej. Podopieczni Łukasza Żeglenia i Marcina Grabowskiego prowadzili do przerwy 2:0, ale tuż po przerwie jeden z zawodników Polonii otrzymał czerwoną kartkę i zespół grał w osłabieniu. Dzielnie walcząca drużyna obroniła prowadzenie i ostatecznie zwyciężyła Wartę Poznań 2:1! Ponadto bardzo wysokie zwycięstwo odniosła Polonia II, pokonując 16:0 Lotnika 1997 Poznań.

W sobotę popołudnie przyszło nam się mierzyć z liderem rozgrywek, który dotychczas nie doznał goryczy porażki. Naszym celem na mecz był pressing nakierowany w boczny sektor boiska i odbiór piłki w tym sektorze. Na początku meczu parę razy udało się to wykonać. Po jednym z odbiorów Łukasz Miszkiewicz przeprowadził indywidualną akcję prawym skrzydłem, jednak nie udało się zamienić tej dogodnej sytuacji na bramkę. Chwilę później było już 1:0 dla naszego zespołu. Nikodem Odwrot rozprowadził naszą akcję podaniem na lewe skrzydło do Filipa Maćkowiaka, a ten z zimną krwią uderzeniem w długi słupek otworzył wynik meczu. Oba zespoły w dalszym ciągu szukały swoich okazji, ale większość tych akcji kończyła się w okolicach pola karnego. Przed przerwą naszą dobrą grę udokumentowaliśmy bramką na 2:0. Jakub Przybylski wykorzystał podanie od Bartka Nowickiego i w 39. minucie zdobyliśmy bramkę na 2:0.

Druga połowa była zupełnie inna. Już w 46. minucie bezpośrednią czerwoną kartkę otrzymał Maciej Jachnik przez co zespół przez pozostałe 34 minuty musiał grać w osłabieniu. W tej sytuacji głównie broniliśmy się blisko bramki, próbując wyprowadzać kontrataki. W 60. minucie Warta Poznań otrzymała rzut karny, który został zamieniony na bramkę. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Zespół zasługuje na ogromne brawa za grę obronną, determinację oraz poświęcenie.

Polonia 2010: I liga wojewódzka C2 Proton - grupa 1
23 września 2023, godz. 14:00 - Środa Wielkopolska (Nowy Stadion Średzki)
Polonia Środa Wielkopolska 2:1 (2:0) Warta Poznań
Filip Maćkowiak 9, Jakub Przybylski 39 - Oliwier Walkowiak 60 (k)

Polonia: 15. Patryk Krawczewski - 6. Maciej Jachnik, 7. Antoni Zając, 8. Nikodem Odwrot, 9. Michał Lipiński, 10. Borys Kasprzak, 14. Tymoteusz Wesołowski, 15. Sviatoslav Melnykov, 21. Łukasz Miszkiewicz, 22. Filip Maćkowiak, 23. Franciszek Klaczyński. Grali także: 1. Wiktor Nossow - 5. Fabian Nowaczyk, 11. Jan Marcinkowski, 12. Aleksander Niemczewski, 13. Dawid Ebelewicz, 19. Bartosz Nowicki, 27. Jakub Przybylski, 31. Borys Buszewicz.
trenerzy: Łukasz Żegleń oraz Marcin Grabowski.

czerwona kartka: Maciej Jachnik (46. minuta, Polonia, za faul taktyczny)


Drugi mecz w sobotnie popołudnie zawodnicy rozegrali z Lotnikiem 1997 Poznań. Założeniem na ten mecz była szybka gra, tworzenie sobie sytuacji bramkowych poprzez szukanie podań prostopadłych. Od początku meczu narzuciliśmy swoje warunki gry, jednak nie przekładało się to na bramki. Wynik meczu otworzył Ignacy Ucinek po podaniu Bartka Nowickiego. W tym momencie zespół zaczął strzelać kolejne bramki. W tym meczu zawodnicy mieli okazję gry na nowych pozycjach, aby uczyli się gry na nowych pozycjach i pewnych zachowań. Mecz zakończył się wysokim zwycięstwem naszego zespołu 16:0.

Polonia 2010: II liga okręgowa C2 - grupa 7
23 września 2023, godz. 16:30 - Środa WIelkopolska (Nowy Stadion Średzki)
Polonia II Środa Wielkopolska 16:0 (6:0) Lotnik 1997 Poznań
Ignacy Ucinek 13, Patryk Krawczewski 15, 27, Adam Nadobnik 25, 39, 49, Aleksander Niemczewski 36, Borys Buszewicz 46, 73, Sviatoslav Melnykov 47, 64, 66, Stanisław Wieczorek 54, Dawid Ebelewicz 55, Jakub Przybylski 57, Bartosz Nowicki 79

Polonia II: 1. Wiktor Nossow - 12. Aleksander Niemczewski, 13. Dawid Ebelewicz, 15. Sviatoslav Melnykov, 16. Adam Nadobnik, 19. Bartosz Nowicki, 21. Patryk Krawczewski, 24. Stanisław Wieczorek, 26. Ignacy Ucinek, 27. Jakub Przybylski, 31. Borys Buszewicz.
trenerzy: Łukasz Żegleń oraz Marcin Grabowski.



I liga wojewódzka C2 Proton - grupa 1 (2010)
  Drużyna Mecze Bramki Pkt.
1. Warta Poznań 7 47:7 18
2. Polonia Środa Wlkp. 7 26:13 18
3. Lech Poznań 7 23:20 12
4. AP Reissa Poznań 7 19:12 9
5. UKS Śrem 7 15:36 9
6. KP Piła 7 18:29 7
7. Suchary Suchy Las 7 11:26 6
8. Nielba Wągrowiec 7 11:27 4


II liga okręgowa C2 - grupa 7 (2010)
  Drużyna Mecze Bramki Pkt.
1. Polonia II Środa Wlkp. 5 69:2 15
2. Koziołek Poznań 6 28:23 15
3. AKF Poznań 5 36:8 12
4. Polonia III Środa Wlkp. 6 30:32 9
5. Sparks Poznań 6 10:36 6
6. Clescevia Kleszczewo 6 14:41 3
7. Lotnik 1997 Poznań 6 6:51 0

 

Najnowsze aktualności

  • 31.10.2018

    Koniec pięknej przygody

    W kolejnej rundzie Pucharu Polski piłkarze Polonii Środa podejmowali na własnym boisku pierwszoligową Odrą Opole.

  • 30.10.2018

    Nova Polska w złotym pakiecie!

    Naszym nowym Partnerem została Fabryka Mebli Tapicerowanych Nova Polska.

  • 29.10.2018

    Historia pisze się na naszych oczach

    Już w środę 31 października na Stadionie Średzkim dojdzie do spotkania piłkarskiego jakiego w prawie stuletniej historii naszego Klubu jeszcze nie było. Tego dnia piłkarze Polonii Środa zagrają w 1/16 finału Pucharu Polski. Rywalem podopiecznych Krzysztofa Kapuścińskiego będzie Odra Opole.

  • 29.10.2018

    Trzy bramki z Kłosem (2007)

    W swoim kolejnym spotkaniu ligowym drugi zespół Polonii Środa z rocznika 2007 rywalizował z Kłosem Zaniemyśl. Zawodnicy Polonii przystąpili do spotkania z Kłosem niezwykle zdeterminowani i głodni zwycięstwa.

  • 29.10.2018

    Zacięte spotkanie trampkarzy (2005)

    W niedzielne popołudnie zespół trampkarzy Polonii Środa podejmował na własnym boisku zespół z Murowanej Gośliny. Mecz zapowiadał się wyrównanie ponieważ w tabeli ligowej mieliśmy tylko 3 pkt przewagi nad gośćmi. Mając taką wiedzę mobilizacja w naszych szeregach wzrosła podwójnie.

  • 29.10.2018

    Odprawili Poznaniaka (2008)

    W sobotę 27.10 o godzinie 10:00 na orliku przy ulicy Witosa drużyna orlika starszego 2008 rozegrała mecz mistrzowski, a przeciwnikiem był Poznaniak Poznań.

  • 29.10.2018

    Trzy punkty z Jarotą (2004)

    W sobotnie przedpołudnie grupa trampkarzy starszych udała się do Jarocina by rozegrać mecz z tamtejszym Jarotą w ramach 12 kolejki I ligi wojewódzkiej. Na ten mecz trener średzkiej drużyny nie mógł niestety skorzystać ze wszystkich zawodników, gdyż kontuzje oraz choroby wykluczyły aż 4 zawodników i tylko w 14 osób, poloniści wystąpili przeciwko gospodarzom.

  • 29.10.2018

    Derby na remis

    Swój kolejny mecz rezerwy Polonii Środa rozgrywały w roli gościa na ciężkim terenie z Orkanem Jarosławiec.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.