OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

24.04.2010

Pokonali Plewiska 3:0

 W sobotę o godzinie 13:00 średzka Polonia zmierzyła się w meczu na szczycie czwartej ligi z zespołem Gromu Ciepłownik Plewiska który przed tym spotkaniem zajmował trzecią lokatę w ligowej tabeli. Po bardzo dobrym spotkaniu nasza drużyna pokonała swych rywali 3:0 (2:0)

Polonia wystąpiła w tym spotkaniu w składzie:  Szkudlarek – Siwek, Nawrot, Maleszka – Przybyłek Ł., Rybarczyk, Mrowiński (60` Hirsch), Błędkowski (68` Przybyłek P.), Grześkowiak –Krajewski (73` Godziszewski), Koshakov (53` Duchała).

Od samego początku przewagę w tym meczu posiadali podopieczni Mariusza Bekasa. Jednak drużyna przyjezdna nastawiła się na grę z kontry i ciężko było się przebić przez szczelną defensywę Gromu. W 12 minucie do odbitej przez obrońców z Plewisk piłki na 20 metrze dopadał Łukasz Przybyłek i mocnym strzałem pokonuje bramkarza drużyny przeciwnej. Radość w średzkim zespole i na trybunach ogromna. Szybko zdobyta bramka po nikąd ustawia mecz. Grom musi się trochę odkryć a Polonia może groźnie kontratakować. W 28 minucie  szybka akcja gości. Z boku boiska piłkę dośrodkowuje pomocnik przyjezdnych ta dociera w polu karnym do Adriana Napierały ale jego strzał głową mija lewy słupek bramki strzeżonej przez Adriana Szkudlarka. Goście starają się doprowadzić do wyrównania ale bardzo dobrze z ich atakami radzi sobie defensywa Polonii. W 34 minucie przepiękne prostopadłe podanie od Ariela Mrowińskiego dociera do Kamila Krajewskiego. Nasz napastnik przyjmuje piłkę na klatkę piersiową wpada w pole karne i mocnym strzałem po długim słupku nie daje żadnych szans bramkarzowi gości. Polonia Środa prowadzi 2:0. Od tego momentu nasi zawodnicy zaczęli grać jeszcze spokojniej w pełni kontrolując przebieg wydarzeń na boisku a rywale jakby stracili wiarę w wywiezienie korzystnego wyniku ze Środy nie atakowali już tak zaciekle. W 37 minucie Łukasz Przybyłek po serii udanych zwodów przedarł się lewą strona boiska i wyłożył piłkę na 15 metr do Dmytro Koshakova. Jednak strzał naszego napastnika był minimalnie niecelny i cały czas Polonia prowadziła różnica dwóch bramek. Jeszcze tuż przed końcem pierwszej połowy piłkę z lewej strony boiska na prawą przerzucił Ariel Mrowiński jednak Krzysztof Błędkowski nie zdołał do niej dopaść i umieścić w bramce. Chwilę później sędzia zakończył pierwszą część spotkania. Tak więc do przerwy nasz zespół prowadził 2:0.

Po zmianie stron inicjatywa ponownie należała do średzkiego zespołu. W 49 minucie z rzutu wolnego z około 18 metrów uderza Łukasz Przybyłek. Jednak piłka po jego strzale odbija się od poprzeczki bramki rywali i wychodzi poza boisko. Dwie minuty później prawą stroną boiska z piłką popędził Ariel Mrowiński. Będąc przy linii końcowej doskonale podał na 5 metr do Dmytro Koshakova jednak średzki napastnik przeniósł piłkę nad poprzeczką bramki. W 53 minucie dochodzi do pierwszej zmiany w naszym zespole. Boisko opuszcza Koshakov a w jego miejsce na placu gry pojawia się Marcin Duchała. Piętnaście minut później kolejna zmiana w naszym zespole. Plac gry opuszcza Krzysztof Błędkowski a w jego miejsce na murawie pojawia się Paweł Przybyłek. W 70 minucie Marcin Duchała zdecydował się na silny strzał z około 25 metrów. Jednak piłka po jego uderzeniu minęła w bezpiecznej odległości lewy słupek bramki drużyny Gromu Plewiska. Trzy minuty później ostatnia zmiana w zespole Polonii Środa. Boisko opuszcza Kamil Krajewski a w jego miejsce wchodzi Bartosz Godziszewski. W 77 minucie dwójkowa akcja wychowanków Polonii Środa braci Przybyłków. Paweł Przybyłek wykłada wspaniale piłkę na 17 metr do swojego brata Łukasza, ten strzela i piłka ląduje w bramce rywali. To druga bramka naszego pomocnika w tym meczu, a Polonia Środa prowadzi 3:0. Kibice świętują na trybunach bo już wiedzą że w tym trudnym meczu nikt nie zabierze ich zespołowi trzech punktów. W 87 minucie zakotłowało się w polu karnym naszego zespołu. Po strzale jednego z zawodników Gromu Plewiska  piłkę z linii bramkowej wybija Marcin Siwek, goście ponownie ją wrzucają w nasze pole karne ale tam szybszy od rywala jest Tomasz Nawrot który zażegnuje niebezpieczeństwo. Do końca meczu już nic się nie zmieniło i ostatecznie Polonia Środa pewnie pokonała Grom Plewiska 3:0.W sobotę o godzinie 13:00 średzka Polonia zmierzyła się w meczu na szczycie czwartej ligi z zespołem Gromu Ciepłownik Plewiska który przed tym spotkaniem zajmował trzecią lokatę w ligowej tabeli. Po bardzo dobrym spotkaniu nasza drużyna pokonała swych rywali 3:0 (2:0)

  

Najnowsze aktualności

  • 11.01.2023

    Piłkarze Polonii Środa po badaniach

    Początek roku to zawsze czas różnego rodzaju testów i badań. Od sprawdzenia szybkości i mocy piłkarze Polonii Środa rozpoczęli kolejny dzień przygotowań do rundy wiosennej, który zakończą meczem kontrolnym z Mieszkiem Gniezno.

  • 11.01.2023

    Terminarz CLJ U-15 (2008)

    Polski Związek Piłki Nożnej opublikował terminarz Centralnej Ligi Juniorów do lat 15. Zespół Polonii Środa Wielkopolska będzie rywalizował w grupie B. Poloniści zainaugurują rozgrywki w weekend 4/5 marca meczem na własnym boisku z Orlenem Gdańsk, natomiast tydzień później udadzą się do Gdańska na mecz z Lechią. Liga zakończy się w weekend 3/4 czerwca.

  • 10.01.2023

    Plan sparingów młodzików starszych (2010)

    2 stycznia zespół młodzików starszych (rocznik 2010) wrócił do treningów po przerwie świąteczno-noworocznej. Trenerzy Łukasz Żegleń i Radosław Piotrowski przedstawili plan przygotowań do rundy wiosennej, w której ich podopieczni będą jako beniaminek rywalizować z lidze wojewódzkiej.

  • 10.01.2023

    Plan sparingów trampkarzy młodszych (2009)

    Zespół trampkarzy młodszych spotkaniem organizacyjnym połączonym z zajęciami teoretycznymi rozpoczął przygotowania do rundy wiosennej sezonu 2022/2023. Poloniści będą rywalizować w grupie północnej ligi wojewódzkiej. Podopieczni trenerów Miłosza Twardowskiego i Marcina Parusa już w niedzielę rozegrają pierwszą grę kontrolną z Ostrovią 1909 Ostrów Wielkopolski.

  • 10.01.2023

    Plan sparingów trampkarzy starszych (2008)

    Przygotowująca się do rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów U-15 drużyna trampkarzy starszych (rocznik 2008) rozegra co najmniej dziewięć gier kontrolnych podczas okresu przygotowawczego. Ponadto w dniach 5-10 lutego podopieczni trenerów Przemysława Otuszewskiego i Wojciecha Gąsiorowskiego będą przygotowywać się podczas obozu w Bydgoszczy. Rozgrywki CLJ U-15 wystartują 4 marca.

  • 10.01.2023

    Plan sparingów juniorów młodszych (2006)

    Drużyna juniorów młodszych Polonii Środa Wielkopolska (rocznik 2006/2007) rozpoczęła przygotowania do rundy wiosennej. Trenerzy Łukasz Kaczałka i Adrian Błaszak zaplanowali co najmniej sześć gier kontrolnych, ale ich liczba jeszcze może się zwiększyć. Ponadto w drugim tygodniu ferii zawodnicy wyjadą na obóz przygotowawczy do Bydgoszczy, gdzie rozegrają trzy mecze sparingowe.

  • 10.01.2023

    Prałat i Gniewowski w Polonii Środa

    W poniedziałek 9 stycznia przygotowania do rundy wiosennej rozpoczęli piłkarze Polonii Środa. Na pierwszym treningu pojawiła się dwójka nowych zawodników którzy dołączyli do naszego zespołu zimą. Mowa tu o ofensywnym pomocniku Antonim Prałacie który przychodzi do Polonii Środa na zasadzie wypożyczenia z Chojniczanki Chojnice i Tobiaszu Gniewowskim który przychodzi z Poznańskiej 13 Poznań.

  • 09.01.2023

    Gra kontrolna młodzików (2010/2011)

    Zespoły młodzików starszych i młodzików młodszych rozegrały wewnętrzną grę kontrolną w Święto Trzech Króli. Na boisku w Topoli padło siedem bramek. Po zawodnikach obu drużyn było widać głód gry po przerwie świątecznej.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.