OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

30.10.2011

Pogrom żaków

W przed ostatniej kolejce młodzi piłkarze ze Środy, podejmowali na własnym boisku rówieśników z Przemysława Poznań. Przed meczem faworytem tego spotkania były żaki ze Środy.
Jak na faworyta przystało, w dodatku na własnym boisku wychowankowie Polonii pokazali na co ich stać. Przemysław Poznań był od początku meczu sprowadzony do obrony a Nasi piłkarze od 53 sek tego meczu rozpoczęli popis strzelecki. Pierwszą bramkę zdobył A. Rozwora po świetnym podaniu K. Cyka. Na 2:0 podwyższył W. Moroz po pięknym uderzeniu z rzutu wolnego. Trzecia bramka to zasługa K. Cyka który z dośrodkowania z rzutu rożnego potrafił znaleźć się w polu karnym i pokonać bramkarza gości. 4:0 zrobił się już w 8 min kiedy to zamieszanie pod bramką gości wykorzystał A. Kluczyński. W 10 min K. Cyka strzałem głową pokonał bramkarza z Poznania podwyższając na 5:0. Minutę później zamieszanie pod bramką wykorzystał S. Kornaszewski i Polonia prowadziła 6:0. Kolejna bramka to zasługa W.Moroza który silnym strzałem pokonał bramkarza gość. Bohaterem 8 gola dla Polonii był K. Cyka która wychodząc sam na sam z bramkarzem, bez problemu potrafił go pokonać. W 16 min. A. Kluczyński znalazł się tylko przed bramkarzem i mocnym strzałem pokonując go, nie dając żadnych szans do obrony i wynik już był 9:0. W pierwszej połowie, goście zdołali zrobić tylko kilka akcji które zazwyczaj kończyły się skutecznym zatrzymaniem piłki przez Naszych obrońców, jednak w 19 min przedarli się pod bramkę, oddając strzał który przeszedł pod nogami Naszego bramkarza, tym samym goście zmniejszyli przewagę bramkową na 9:1. Długo nie trwała radość gości, bo już kilka sekund po wznowieniu A. Kluczyński zdobył bramkę dla Polonii dając prowadzenie 10:1. W pierwszej połowie jeszcze raz udało się pokonać bramkarza z Przemysława a dokonał tego M. Scholz który wykorzystał błąd obrony.
Druga połowa zaczęła się tak jak pierwsza, już kilka sekund po zmianie stron, z rzutu wolnego bramkę zdobył W. Moroz. W 32 min po faulu Naszego obrońcy w polu karnym, sędzia podyktował rzut karny dla gości którzy wykorzystali tą okazję zmieniając wynik na 12:2. Ponownie ich radość nie trwała długo gdyż w 33 min. K. Kusik po zamieszaniu podbramkowym ulokował piłkę w bramce Przemysława i Polonia prowadziła 13:2. Bardzo dobrą akcje drużyna przyjezdna skonstruowała w 37 min wykańczając bardzo mocnym strzałem, lecz Nasz bramkarz S. Łopatka nie pozwolił aby piłka wpadła do jego bramki i w piękny sposób wybił piłkę za linię końcową. W 38 min A. Kluczyński strzałem po ziemi zdobył w tym meczu swoją 4 bramkę a 14 dla Polonii. W 43 min padła najładniejsza bramka tego spotkania a autorem był A. Rozwora który mocnym strzałem z ostrego kąta nie dał szans bramkarzowi. Ostatnią w tym meczu bramkę dla Polonii zdobył po raz kolejny z rzutu wolnego W.Moroz ustalając wynik na 16:2.
Na pochwałę zasługuje cały zespół który tworzył bardzo ładne akcje zaczynając od bramkarza do napastników.
Już za tydzień ostatni i jednocześnie najważniejszy mecz z Lechią Kostrzyn, który wyłoni drużynę awansującą do grupy mistrzowskiej. Lechia traci do Nas 2 pkt ale gra bardzo dobrze więc Poloniści mogą mieć w Kostrzynie wiele problemów. Miejmy nadzieje że dobrze grający piłkarze ze Środy pokonają drużynę z Kostrzyna i jednocześnie zapewnią sobie drugie miejsce w grupie co premiuje awansem w wcześniej wspomnianej grupy mistrzowskiej. Ten mecz odbędzie się 05.11 o godz 12:30 w Kostrzynie. Zapraszam wszystkich chętnych rodziców/kibiców do wsparcia żaków w tym meczu.        

Polonia wystąpiła w składzie:
S. Łopatka, T. Norkiewicz, F. Półrolniczak, A. Kluczyński, W. Moroz, W. Król, K. Cyka, A. Rozwora

K. Kusik, J. Maćkowiak, M. Scholz, J. Kasprzyk ,K. Królikiewicz, M. Dubiński, M. Hulewicz, S. Kornaszewski, A. Krotofil, F. Wieland, M. Dolata

Zdjęcia z tego meczu autorstwa Radosława Kluczyńskiego można obejrzeć klikając tutaj.

 

Najnowsze aktualności

  • 13.09.2023

    Transmisja meczu z Cartusią

    Oczywiście ze spotkania ósmej kolejki III ligi grupy 2 sezonu 2023/24 w którym piłkarze Polonii Środa zmierzą się z zespołem Cartusi Kartuzy  przeprowadzimy bezpośrednią transmisję na naszym kanale na You Tubie.

    Początek transmisji o godzinie 15:45.

  • 12.09.2023

    Poloniści głodni zwycięstwa

    Słoneczna sobota 16 września zbliża się wielkimi krokami, a z nią nadchodzi moment na kolejne emocjonujące starcie naszej drużyny na własnym stadionie przy Sportowej 12. Tym razem poloniści podejmować będą Cartusię Kartuzy. To będzie prawdziwe piłkarskie widowisko, którego nie można przegapić!

  • 12.09.2023

    Skrzaty grały we Wrześni (2017/2018)

    W sobotę grupa skrzatów G1 wzięła udział w turnieju ligowym Wielkopolskiego ZPN, którego gospodarzem była Victoria Września.

  • 12.09.2023

    Turniej żaków w Strzałkowie (2016)

    W niedzielę zespół żaków młodszych Polonii rozegrał pierwszy w sezonie 2023/2024 turniej ligowy rozgrywek Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej w Strzałkowie.

  • 12.09.2023

    Żacy zagrali z orlikami (2015)

    W sobotę obie grupy rocznika 2015 i orlicy z rocznika 2014 rozegrały między sobą gry kontrolne. Była to świetna okazja, aby młodsi chłopcy mogli zmierzyć się z kolegami posiadającymi lepsze warunki fizyczne.

  • 12.09.2023

    Turniej ligowy orlików w Śremie (2013)

    W sobotnie upalne popołudnie zespół orlików starszych E1 Polonii (2013 II) rozegrał na boiskach stadionu w Śremie mecze w ramach turnieju ligowego Wielkopolskiego ZPN. Gospodarzem rozgrywek był UKS Śrem, a do rywalizacji przystąpiły jeszcze Warta Śrem, Avia Kamionki oraz nasz zespół.

  • 12.09.2023

    Z Jedynką na remis (2013)

    W sobotę kolejny mecz w rozgrywkach I ligi okręgowej D2 rozegrali orlicy starsi z rocznika 2013. W wyjazdowym spotkaniu zremisowali 4:4 (2:2) z Jedynką Luboń. Dla Polonistów trzy bramki strzelił Paweł Szumski, a jedna Jakub Przybyłek. Po czterech spotkaniach nasz zespół zajmuje trzecie miejsce w ligowej tabeli.

  • 12.09.2023

    Remisowe derby (2012)

    W sobotni poranek młodzicy młodsi Polonii Środa Wielkopolska rozegrali kolejny mecz ligowy w ramach II ligi okręgowej. Rywalem naszej drużyny był zespół Kłosa Zaniemyśl. Ciekawy dla widzów pojedynek po kilku zwrotach akcji zakończył się ostatecznie remisem 3:3. Dla Polonii dwa gole zdobył Timur Tsarenko, a jedną bramkę strzelił Gabriel Banaszak.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.