30.10.2011
Pogrom żakówW przed ostatniej kolejce młodzi piłkarze ze Środy, podejmowali na własnym boisku rówieśników z Przemysława Poznań. Przed meczem faworytem tego spotkania były żaki ze Środy.
Jak na faworyta przystało, w dodatku na własnym boisku wychowankowie Polonii pokazali na co ich stać. Przemysław Poznań był od początku meczu sprowadzony do obrony a Nasi piłkarze od 53 sek tego meczu rozpoczęli popis strzelecki. Pierwszą bramkę zdobył A. Rozwora po świetnym podaniu K. Cyka. Na 2:0 podwyższył W. Moroz po pięknym uderzeniu z rzutu wolnego. Trzecia bramka to zasługa K. Cyka który z dośrodkowania z rzutu rożnego potrafił znaleźć się w polu karnym i pokonać bramkarza gości. 4:0 zrobił się już w 8 min kiedy to zamieszanie pod bramką gości wykorzystał A. Kluczyński. W 10 min K. Cyka strzałem głową pokonał bramkarza z Poznania podwyższając na 5:0. Minutę później zamieszanie pod bramką wykorzystał S. Kornaszewski i Polonia prowadziła 6:0. Kolejna bramka to zasługa W.Moroza który silnym strzałem pokonał bramkarza gość. Bohaterem 8 gola dla Polonii był K. Cyka która wychodząc sam na sam z bramkarzem, bez problemu potrafił go pokonać. W 16 min. A. Kluczyński znalazł się tylko przed bramkarzem i mocnym strzałem pokonując go, nie dając żadnych szans do obrony i wynik już był 9:0. W pierwszej połowie, goście zdołali zrobić tylko kilka akcji które zazwyczaj kończyły się skutecznym zatrzymaniem piłki przez Naszych obrońców, jednak w 19 min przedarli się pod bramkę, oddając strzał który przeszedł pod nogami Naszego bramkarza, tym samym goście zmniejszyli przewagę bramkową na 9:1. Długo nie trwała radość gości, bo już kilka sekund po wznowieniu A. Kluczyński zdobył bramkę dla Polonii dając prowadzenie 10:1. W pierwszej połowie jeszcze raz udało się pokonać bramkarza z Przemysława a dokonał tego M. Scholz który wykorzystał błąd obrony.
Druga połowa zaczęła się tak jak pierwsza, już kilka sekund po zmianie stron, z rzutu wolnego bramkę zdobył W. Moroz. W 32 min po faulu Naszego obrońcy w polu karnym, sędzia podyktował rzut karny dla gości którzy wykorzystali tą okazję zmieniając wynik na 12:2. Ponownie ich radość nie trwała długo gdyż w 33 min. K. Kusik po zamieszaniu podbramkowym ulokował piłkę w bramce Przemysława i Polonia prowadziła 13:2. Bardzo dobrą akcje drużyna przyjezdna skonstruowała w 37 min wykańczając bardzo mocnym strzałem, lecz Nasz bramkarz S. Łopatka nie pozwolił aby piłka wpadła do jego bramki i w piękny sposób wybił piłkę za linię końcową. W 38 min A. Kluczyński strzałem po ziemi zdobył w tym meczu swoją 4 bramkę a 14 dla Polonii. W 43 min padła najładniejsza bramka tego spotkania a autorem był A. Rozwora który mocnym strzałem z ostrego kąta nie dał szans bramkarzowi. Ostatnią w tym meczu bramkę dla Polonii zdobył po raz kolejny z rzutu wolnego W.Moroz ustalając wynik na 16:2.
Na pochwałę zasługuje cały zespół który tworzył bardzo ładne akcje zaczynając od bramkarza do napastników.
Już za tydzień ostatni i jednocześnie najważniejszy mecz z Lechią Kostrzyn, który wyłoni drużynę awansującą do grupy mistrzowskiej. Lechia traci do Nas 2 pkt ale gra bardzo dobrze więc Poloniści mogą mieć w Kostrzynie wiele problemów. Miejmy nadzieje że dobrze grający piłkarze ze Środy pokonają drużynę z Kostrzyna i jednocześnie zapewnią sobie drugie miejsce w grupie co premiuje awansem w wcześniej wspomnianej grupy mistrzowskiej. Ten mecz odbędzie się 05.11 o godz 12:30 w Kostrzynie. Zapraszam wszystkich chętnych rodziców/kibiców do wsparcia żaków w tym meczu.
Polonia wystąpiła w składzie:
S. Łopatka, T. Norkiewicz, F. Półrolniczak, A. Kluczyński, W. Moroz, W. Król, K. Cyka, A. Rozwora
K. Kusik, J. Maćkowiak, M. Scholz, J. Kasprzyk ,K. Królikiewicz, M. Dubiński, M. Hulewicz, S. Kornaszewski, A. Krotofil, F. Wieland, M. Dolata
Zdjęcia z tego meczu autorstwa Radosława Kluczyńskiego można obejrzeć klikając tutaj.
Najnowsze aktualności
-
27.10.2023
Obóz zimowy - Licheń Stary 2024!
OBÓZ ZIMOWY 2024
Zachęcamy zawodników akademii do udziału w obozie zimowym, który zaplanowano w terminie 19-24 lutego 2024 w Hotel Atut**** w Licheniu Starym! Szczegóły na plakacie, zapraszamy!
-
27.10.2023
Akademia: Zapowiedź weekendu (28/29.10.2023)
Wczorajszym wygranym 4:2 meczem trampkarzy młodszych Polonii ze Sparks Poznań rozpoczął się ostatni piłkarski weekend w październiku. Nasze zespoły małymi krokami zbliżają się ku końcowy rundy jesiennej. Jeszcze dziś na średzkim stadionie swój mecz rozegrają juniorzy z rocznika 2008, którzy o godzinie 18:30 podejmą Ostrovię 1909 Ostrów Wielkopolski (2007).
W sobotę na stadionie CSiR o godz. 12:00 odbędzie się mecz Centralnej Ligi Juniorów: Polonia Środa - Pogoń Szczecin. Pozostałe weekendowe mecze akademii zostaną rozegrane na gminnych boiskach w Topoli i Zielnikach.
-
27.10.2023
Transmisja meczu z Zawiszą
Oczywiście ze spotkania czternastej kolejki III ligi grupy 2 sezonu 2023/24 w którym piłkarze Polonii Środa zmierzą się z Zawiszą Bydgoszcz przeprowadzimy bezpośrednią transmisję na naszym kanale na You Tubie.
Początek transmisji w sobotę 28 października o godzinie 14:45.
-
25.10.2023
Turniej ligowy w Gnieźnie (2017)
W niedzielę zespół skrzatów rozegrał ostatni zaplanowany na jesień turniej ligowy Wielkopolskiego ZPN, tym razem w Gnieźnie. Mimo trudnych warunków atmosferycznych zawodnicy wykazali się dużym zaangażowaniem. W turnieju wzięły udział zespoły Sparty Sklejki Orzechowo, Mieszka Gniezno, Warty Pyzdry oraz Polonii.
-
25.10.2023
Turniej ligowy we Wrześni (2016)
W sobotę zespół żaków młodszych (rocznik 2016) rozegrał we Wrześni ostatni już jesienny turniej ligowy Wielkopolskiego ZPN. Rywalami Polonistów były zespoły Victorii Września, Zjednoczonych Września oraz Polanina Strzałkowo.
-
25.10.2023
Gry żaków z Wartą Śrem (2015)
W niedzielę obie grupy żaków starszych miały okazje rozegrać gry kontrolne z rówieśnikami ze Śremu, ich przeciwnikiem była Warta Śrem.
-
25.10.2023
Sparowali z Meblorzem (2013)
W sobotę zespół orlików starszych 2013 II rozegrał wyjazdowy mecz kontrolny z rówieśnikami reprezentującymi Meblorza Swarzędz.
-
25.10.2023
7. miejsce w SBG Cup (2013)
Zespół orlików starszych Polonii Środa Wielkopolska (rocznik 2013) w miniony weekend wziął udział w silnie obsadzonym turnieju SBG Cup w Jarocinie. Nasz zespół zakwalifikował się do najlepszej ósemki, ale w drabince finałowej zabrakło nieco szczęścia i ostatecznie Polonia została sklasyfikowana na siódmym miejscu.




























































