OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

30.10.2011

Pogrom żaków

W przed ostatniej kolejce młodzi piłkarze ze Środy, podejmowali na własnym boisku rówieśników z Przemysława Poznań. Przed meczem faworytem tego spotkania były żaki ze Środy.
Jak na faworyta przystało, w dodatku na własnym boisku wychowankowie Polonii pokazali na co ich stać. Przemysław Poznań był od początku meczu sprowadzony do obrony a Nasi piłkarze od 53 sek tego meczu rozpoczęli popis strzelecki. Pierwszą bramkę zdobył A. Rozwora po świetnym podaniu K. Cyka. Na 2:0 podwyższył W. Moroz po pięknym uderzeniu z rzutu wolnego. Trzecia bramka to zasługa K. Cyka który z dośrodkowania z rzutu rożnego potrafił znaleźć się w polu karnym i pokonać bramkarza gości. 4:0 zrobił się już w 8 min kiedy to zamieszanie pod bramką gości wykorzystał A. Kluczyński. W 10 min K. Cyka strzałem głową pokonał bramkarza z Poznania podwyższając na 5:0. Minutę później zamieszanie pod bramką wykorzystał S. Kornaszewski i Polonia prowadziła 6:0. Kolejna bramka to zasługa W.Moroza który silnym strzałem pokonał bramkarza gość. Bohaterem 8 gola dla Polonii był K. Cyka która wychodząc sam na sam z bramkarzem, bez problemu potrafił go pokonać. W 16 min. A. Kluczyński znalazł się tylko przed bramkarzem i mocnym strzałem pokonując go, nie dając żadnych szans do obrony i wynik już był 9:0. W pierwszej połowie, goście zdołali zrobić tylko kilka akcji które zazwyczaj kończyły się skutecznym zatrzymaniem piłki przez Naszych obrońców, jednak w 19 min przedarli się pod bramkę, oddając strzał który przeszedł pod nogami Naszego bramkarza, tym samym goście zmniejszyli przewagę bramkową na 9:1. Długo nie trwała radość gości, bo już kilka sekund po wznowieniu A. Kluczyński zdobył bramkę dla Polonii dając prowadzenie 10:1. W pierwszej połowie jeszcze raz udało się pokonać bramkarza z Przemysława a dokonał tego M. Scholz który wykorzystał błąd obrony.
Druga połowa zaczęła się tak jak pierwsza, już kilka sekund po zmianie stron, z rzutu wolnego bramkę zdobył W. Moroz. W 32 min po faulu Naszego obrońcy w polu karnym, sędzia podyktował rzut karny dla gości którzy wykorzystali tą okazję zmieniając wynik na 12:2. Ponownie ich radość nie trwała długo gdyż w 33 min. K. Kusik po zamieszaniu podbramkowym ulokował piłkę w bramce Przemysława i Polonia prowadziła 13:2. Bardzo dobrą akcje drużyna przyjezdna skonstruowała w 37 min wykańczając bardzo mocnym strzałem, lecz Nasz bramkarz S. Łopatka nie pozwolił aby piłka wpadła do jego bramki i w piękny sposób wybił piłkę za linię końcową. W 38 min A. Kluczyński strzałem po ziemi zdobył w tym meczu swoją 4 bramkę a 14 dla Polonii. W 43 min padła najładniejsza bramka tego spotkania a autorem był A. Rozwora który mocnym strzałem z ostrego kąta nie dał szans bramkarzowi. Ostatnią w tym meczu bramkę dla Polonii zdobył po raz kolejny z rzutu wolnego W.Moroz ustalając wynik na 16:2.
Na pochwałę zasługuje cały zespół który tworzył bardzo ładne akcje zaczynając od bramkarza do napastników.
Już za tydzień ostatni i jednocześnie najważniejszy mecz z Lechią Kostrzyn, który wyłoni drużynę awansującą do grupy mistrzowskiej. Lechia traci do Nas 2 pkt ale gra bardzo dobrze więc Poloniści mogą mieć w Kostrzynie wiele problemów. Miejmy nadzieje że dobrze grający piłkarze ze Środy pokonają drużynę z Kostrzyna i jednocześnie zapewnią sobie drugie miejsce w grupie co premiuje awansem w wcześniej wspomnianej grupy mistrzowskiej. Ten mecz odbędzie się 05.11 o godz 12:30 w Kostrzynie. Zapraszam wszystkich chętnych rodziców/kibiców do wsparcia żaków w tym meczu.        

Polonia wystąpiła w składzie:
S. Łopatka, T. Norkiewicz, F. Półrolniczak, A. Kluczyński, W. Moroz, W. Król, K. Cyka, A. Rozwora

K. Kusik, J. Maćkowiak, M. Scholz, J. Kasprzyk ,K. Królikiewicz, M. Dubiński, M. Hulewicz, S. Kornaszewski, A. Krotofil, F. Wieland, M. Dolata

Zdjęcia z tego meczu autorstwa Radosława Kluczyńskiego można obejrzeć klikając tutaj.

 

Najnowsze aktualności

  • 16.09.2024

    Wygrali z Mieszkiem (2010)

    Polonia 2010 w sobotę pokonała Mieszko Gniezno w wyjazdowym meczu 1. ligi wojewódzkiej C1. Nasz zespół dość szybko objął prowadzenie, które utrzymał do końca spotkania, chociaż gospodarze nie odpuszczali i w pewnym momencie zmniejszyli nawet straty z trzech bramek do jednej. Poloniści nie dali sobie jednak wyrwać punktów i ostatecznie wygrali przewagą dwóch goli.

  • 16.09.2024

    Kolejne wysokie zwycięstwo (2009)

    Polonia 2009 nie zwalnia tempa w 1. lidze wojewódzkiej B2, odnosząc kolejne wysokie zwycięstwo. Tym razem na płycie głównej Stadionu Średzkiego nasz zespół wygrał aż 8:0 (4:0) z SMS AP Reissa Ślesin. Poloniści w pięciu rozegranych spotkaniach odnieśli pięć zwycięstw i prowadzą w ligowej tabeli.

  • 16.09.2024

    Gol w końcówce dał trzy punkty (2008)

    Emocjonujące widowisko zapewnili kibicom zawodnicy Polonii 2008. Nasz zespół dopiero w końcówce spotkania wydarł trzy punkty drużynie UKS AP Reissa/Szkoła Gortata Poznań, a gola na wagę trzech punktów zdobył w 74. minucie Gabriel Baszczyński. W piątek z kolei drugi mecz rozegrał łączony zespół Polonii 2008/2009 II w 1. lidze okręgowej. Tym razem Poloniści ulegli Lechicie Kłecko 3:5 (2:2).

  • 16.09.2024

    Zwycięstwo w Kostrzynie

    W szóstej kolejce V ligi grupy 2 poloniści reprezentujący drugi zespół seniorów pojechali na wyjazd do Kostrzyna na pojedynek z tamtejszą Lechią.

  • 16.09.2024

    Podział punktów w Plewiskach

    W niedzielę 15 września trzeci zespół Polonii Środa zagrał na wyjeździe z Orłami Plewiska. Spotkanie od samego początku było bardzo wyrównane jednak więcej sytuacji stworzyli sobie gospodarze, którzy kilkukrotnie sprawdzali formę Jakuba Sienkiewicza. W 30 minucie po interwencji bramkarza Plewiska wyszły na prowadzenie dobijając piłkę z bliskiej odległości. Od tego momentu zarysowała się przewaga gospodarzy. W 45 minucie po jednym z nielicznych rzutów rożnych piłkę do bramki rywala w zamieszaniu podbramkowym umieścił Marcin Parus i poloniści schodzili na przerwę remisując 1-1.

  • 16.09.2024

    Wielkie emocje w starciu kobiet

    W niedzielne popołudnie piłkarki Polonii Środa rozegrały piątą kolejkę Orlen I ligi kobiet. Tym razem polonistki podejmowały lidera ligowej tabeli Uniwersytet Jagielloński Kraków.

  • 16.09.2024

    Akademia: Raport z rozgrywek (14/15.09.2024)

    W miniony weekend zespoły akademii rozgrały osiem z jedenastu zaplanowanych spotkań. Mimo trudnych warunków na boiskach część z nich udało sie rozegrać. Doskonałą formę potwierdzają nasi reprezentanci naszej Szkoły Mistrzostwa Sportowego, czyli roczniki 2008-2010. Bliska wywiezienia punktu z Konina była Polonia 2011, ale trzy minuty przed końcem rywale przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

  • 15.09.2024

    Bez punktów w Kartuzach

    W kolejnym spotkaniu ligowym  sezonu 2024/25 piłkarze Polonii Środa Wielkopolska mierzyli się z Cartusią Kartuzy. Dotychczasowy bilans pojedynków obu ekip był niekorzystny dla średzkiego zespołu więc poloniści koniecznie chcieli zacząć go odwracać.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.