30.10.2011
Pogrom żakówW przed ostatniej kolejce młodzi piłkarze ze Środy, podejmowali na własnym boisku rówieśników z Przemysława Poznań. Przed meczem faworytem tego spotkania były żaki ze Środy.
Jak na faworyta przystało, w dodatku na własnym boisku wychowankowie Polonii pokazali na co ich stać. Przemysław Poznań był od początku meczu sprowadzony do obrony a Nasi piłkarze od 53 sek tego meczu rozpoczęli popis strzelecki. Pierwszą bramkę zdobył A. Rozwora po świetnym podaniu K. Cyka. Na 2:0 podwyższył W. Moroz po pięknym uderzeniu z rzutu wolnego. Trzecia bramka to zasługa K. Cyka który z dośrodkowania z rzutu rożnego potrafił znaleźć się w polu karnym i pokonać bramkarza gości. 4:0 zrobił się już w 8 min kiedy to zamieszanie pod bramką gości wykorzystał A. Kluczyński. W 10 min K. Cyka strzałem głową pokonał bramkarza z Poznania podwyższając na 5:0. Minutę później zamieszanie pod bramką wykorzystał S. Kornaszewski i Polonia prowadziła 6:0. Kolejna bramka to zasługa W.Moroza który silnym strzałem pokonał bramkarza gość. Bohaterem 8 gola dla Polonii był K. Cyka która wychodząc sam na sam z bramkarzem, bez problemu potrafił go pokonać. W 16 min. A. Kluczyński znalazł się tylko przed bramkarzem i mocnym strzałem pokonując go, nie dając żadnych szans do obrony i wynik już był 9:0. W pierwszej połowie, goście zdołali zrobić tylko kilka akcji które zazwyczaj kończyły się skutecznym zatrzymaniem piłki przez Naszych obrońców, jednak w 19 min przedarli się pod bramkę, oddając strzał który przeszedł pod nogami Naszego bramkarza, tym samym goście zmniejszyli przewagę bramkową na 9:1. Długo nie trwała radość gości, bo już kilka sekund po wznowieniu A. Kluczyński zdobył bramkę dla Polonii dając prowadzenie 10:1. W pierwszej połowie jeszcze raz udało się pokonać bramkarza z Przemysława a dokonał tego M. Scholz który wykorzystał błąd obrony.
Druga połowa zaczęła się tak jak pierwsza, już kilka sekund po zmianie stron, z rzutu wolnego bramkę zdobył W. Moroz. W 32 min po faulu Naszego obrońcy w polu karnym, sędzia podyktował rzut karny dla gości którzy wykorzystali tą okazję zmieniając wynik na 12:2. Ponownie ich radość nie trwała długo gdyż w 33 min. K. Kusik po zamieszaniu podbramkowym ulokował piłkę w bramce Przemysława i Polonia prowadziła 13:2. Bardzo dobrą akcje drużyna przyjezdna skonstruowała w 37 min wykańczając bardzo mocnym strzałem, lecz Nasz bramkarz S. Łopatka nie pozwolił aby piłka wpadła do jego bramki i w piękny sposób wybił piłkę za linię końcową. W 38 min A. Kluczyński strzałem po ziemi zdobył w tym meczu swoją 4 bramkę a 14 dla Polonii. W 43 min padła najładniejsza bramka tego spotkania a autorem był A. Rozwora który mocnym strzałem z ostrego kąta nie dał szans bramkarzowi. Ostatnią w tym meczu bramkę dla Polonii zdobył po raz kolejny z rzutu wolnego W.Moroz ustalając wynik na 16:2.
Na pochwałę zasługuje cały zespół który tworzył bardzo ładne akcje zaczynając od bramkarza do napastników.
Już za tydzień ostatni i jednocześnie najważniejszy mecz z Lechią Kostrzyn, który wyłoni drużynę awansującą do grupy mistrzowskiej. Lechia traci do Nas 2 pkt ale gra bardzo dobrze więc Poloniści mogą mieć w Kostrzynie wiele problemów. Miejmy nadzieje że dobrze grający piłkarze ze Środy pokonają drużynę z Kostrzyna i jednocześnie zapewnią sobie drugie miejsce w grupie co premiuje awansem w wcześniej wspomnianej grupy mistrzowskiej. Ten mecz odbędzie się 05.11 o godz 12:30 w Kostrzynie. Zapraszam wszystkich chętnych rodziców/kibiców do wsparcia żaków w tym meczu.
Polonia wystąpiła w składzie:
S. Łopatka, T. Norkiewicz, F. Półrolniczak, A. Kluczyński, W. Moroz, W. Król, K. Cyka, A. Rozwora
K. Kusik, J. Maćkowiak, M. Scholz, J. Kasprzyk ,K. Królikiewicz, M. Dubiński, M. Hulewicz, S. Kornaszewski, A. Krotofil, F. Wieland, M. Dolata
Zdjęcia z tego meczu autorstwa Radosława Kluczyńskiego można obejrzeć klikając tutaj.
Najnowsze aktualności
-
01.10.2024
Bramkostrzelny Przybyłek (2013)
Polonia 2013 z powodu pauzy w lidze wojewódzkiej zagrała w sobotę mecz 1. ligi okręgowej D1 przeciwko Liderowi Swarzędz 2012. Nasz zespół spisał się doskonale w walce ze starszymi kolegami, wygrywając 5:0. Cztery bramki strzelił świetnie dysponowany Jakub Przybyłek, a jedno trafienie dołożył Nikodem Mazurczak.
-
01.10.2024
Porażka z Orlikiem Poznań (2012)
Drugi zespół rocznika 2012 udał się w sobotę do Poznania. W meczu 2. ligi okręgowej nasz zespół przegrał 1:8 (1:3) z miejscowym Orlikiem, a jedynego gola dla Polonistów strzelił Antoni Przybyła.
-
01.10.2024
Zwycięstwo z Wartą (2012)
Polonia 2012 w sobotę udała się do Śremu na mecz z miejscową Wartą. Pojedynek nie należał do łatwych, ale po wymianie ciosów w pierwszej połowie nasz zespół wygrał 5:3. Co ciekawe, wszystkie gole padły w pierwszej połowie. Nasz zespół jest drugi w tabeli za stratą jednego punku to Polonii 1912 Leszno, średzka drużyna rozegrała jednak jeden mecz mniej.
-
01.10.2024
Porażka z Wielkopolską (2011)
Nie udał się Polonii 2011 wyjazd do Komornik na mecz 1. ligi wojewódzkiej z tamtejszą Wielkopolską. Niemal do końca pierwszej połowy utrzymywał się bezbramkowy remis, ale w doliczonym czasie gospodarze wyszli na prowadzenie. W drugiej części Polonistom nie udało się odrobić strat, a goście dołożyli trzy trafienia i ostatecznie wygrali 4:0. Lepiej poszło drugiemu zespołowi w 1. lidze okręgowej, który wygrał 4:3 z Koziołkiem Poznań.
-
01.10.2024
Remis z Miejską Górką (Juniorki)
W piątek trzeci mecz w lidze wojewódzkiej juniorek rozegrała drużyna Polonii Środa Wielkopolska. Nasze zawodniczki na własnym boisku zremisowały 1:1 (0:0) ze Spartą Miejska Górka i na półmetku rozgrywek prowadzą w tabeli. Jedynego gola dla Polonistek w piątkowym meczu zdobyła Wiktoria Nowicka.
-
01.10.2024
Lech zagra w Środzie Wlkp.
Już w najbliższy piątek 4 października piłkarzy Polonii Środa czeka kolejne spotkanie ligowe. Tym razem nasz zespół podejmować będzie na własnym boisku rezerwy Lecha Poznań. Na pewno podopiecznych Macieja Rozmarynowskiego czeka bardzo trudne spotkanie a w szeregach poznaniaków możemy się spodziewać kilku zawodników którzy na co dzień grają w PKO Bank Polski Ekstraklasie.
-
01.10.2024
Zwycięstwo z Golem (2010)
Drugi zespół Polonii z rocznika 2010 rywalizujący w 2. lidze okręgowej w sobotę odniósł swoje drugie zwycięstwo ligowe. Nasz zespół na boisku CTP wygrał 12:0 (7:0) z SP Gol Środa Wielkopolska i po trzech kolejkach prowadzi w tabeli mając na koncie 7 punktów. W niedzielę skutecznością błysnął strzelec pięciu goli - Marcel Kaleta.
-
01.10.2024
Dwa weekendowe zwycięstwa (2010)
Doskonałą serię zwycięstw planuje Polonia 2010. Oba zespoły rywalizujące w 1. lidze wojewódzkiej i 1. lidze okręgowej wygrały swoje mecze i obie z kompletem punktów prowadzą w swoich rozgrywkach. Pierwsza drużyna tym razem wygrała na wyjeździe 5:1 (1:0) z AP Reissa Poznań, natomiast druga drużyna pokonała 3:2 (2:1) Błękitnych Owińska.




























































