15.05.2021
Pogrom w StarogardzieW kolejnym spotkaniu ligowym piłkarze Polonii Środa mierzyli się w Starogardzie Gdańskim z miejscowym Klubem Piłkarskim. Nasz zespół do tego meczu przystąpił w najsilniejszym składzie i chciał powalczyć o kolejne trzy punkty które zwiększyły by przewagę nad grupą pościgową której przewodzi właśnie nasz sobotni rywal.
Od samego początku przewagę w tym spotkaniu posiadali piłkarze Polonii Środa i to oni groźniej atakowali bramkę rywali. Prowadzenie poloniści powinni byli już objąć w 5 minucie ale Damian Buczma przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem KP Starogard Patrykiem Kotłowskim. Swoje sytuacje mieli też Krystian Pawlak i Luis Henriquez oraz Paweł Mandrysz ale zawsze górą był bramkarz rywali. Aż nadeszła 42 minuta. W pole karne rywali wpadł Oskar Kozłowski i mimo że uderzał słabszą lewą nogą to piłka zatrzepotała w bramce. Chwilę później sędzia zakończył pierwszą część spotkania i na przerwę oba zespoły schodziły przy jednobramkowym prowadzeniu rywali.
Po zmianie stron pierwszy kwadrans należał do zespołu gospodarzy którzy próbowali odwrócić losy spotkania. W 64 minucie po zagraniu ręką jednego z zawodników Polonii Środa w polu karnym sędzia podyktował rzut karny dla rywali. Do piłki podszedł Robert Wesołowski ale nasz bramkarz Przemysław Frąckowiak wyczuł intencje strzelca i pewnie obronił jedenastkę. To na pewno dodało wiatru w skrzydła naszemu zespołowi. Już trzy minuty później poloniści prowadzili 2:0. Krzysztof Biegański zagrał piłkę wzdłuż linii końcowej a do bramki rywali z bliska wpakował ją Adrian Szynka. Na kolejne trafienie w wykonaniu piłkarzy Polonii Środa przyszło nam czekać do 85 minuty. Wtedy to Szymon Zgarda idealnym podaniem obsłużył Krzysztofa Biegańskiego a ten z około 11 metrów pokonał Patryka Kotłowskiego. Ale to nie było ostatnie zdanie Polonii w tym meczu. Już w doliczonym czasie kropkę nad i postawił Adrian Szynka który głową skierował piłkę do bramki rywali wykorzystując w ten sposób świetne podanie od Luisa Henriqueza. Zwycięstwem 4:0 Polonii Środa kończy się to spotkanie.
Polonia Środa wystąpiła w składzie: Frąckowiak – Henriquez, Wujec, Skrobosiński, Kozłowski (76` Chraplak), Zgarda, Bartkowiak (72` Sobkowiak), Brychlik, Mandrysz (63` Biegański), Buczma (63` Nowak), Pawlak (54` Szynka).
KP Starogard wystąpił w składzie: Kotłowski – Sylwestrzak (58` Kowalczyk P.), Moskiewicz (46` Górski), Wiśniewski, Wohlert (46` Kuźniarski), Kowalczyk (46` Mrozik), Wesołowski, Powszuk, Sosnowski, Piesio, Korpalski.
Żółte kartki: Korpalski - Chraplak
Bramki: Kozłowski (42`), Szynka (67`), (90`), Biegański (85`)
Najnowsze aktualności
-
24.12.2012
4 miejsce młodzików na turnieju w Ślesinie
W sobotę 22 grudnia młodzicy Polonii Środa wybrali się na turniej halowy do Ślesina. W turnieju brało udział siedem zespołów ( LKS Ślesin, Notecianka Pakość, Górnik Konin, Gopło Kruszwica, Kościelec Kujawski, Mieszko Gniezno, Polonia Środa Wlkp.). Turniej był rozgrywany na zasadzie "każdy z każdym", nie było podziału na grupy a mecze trwały 15 minut.
-
24.12.2012
Adam Rozwora najlepszym strzelcem Polonii
Adam Rozwora z drużyny orlików młodszych został najlepszym strzelcem Polonii Środa Wielkopolska w rundzie jesiennej sezonu 2012/2013. Zawodnik zespołu prowadzonego przez Mariusza Kułka w dziesięciu meczach zdobył 22 bramki.
-
23.12.2012
Polonia TV: Spotkanie opłatkowe
Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo ze spotkania opłatkowego naszego klubu, które odbyło się w mieniony czwartek w hali Szkoły Podstawowej nr 2.
-
23.12.2012
Loba najczęściej kartkowany w 2012
Piotr Loba był najczęściej kartkowanym zawodnikiem Polonii Środa Wielkopolska w 2012 roku w rozgrywkach trzeciej ligi. Były pomocnik średzkiej drużyny obejrzał w sumie osiem żółtych "kartoników".
-
22.12.2012
Sędziowie w 2012 roku
W 2012 roku mecze III ligi i Pucharu Polski z udziałem Polonii Środa Wielkopolska prowadziło w sumie dwudziestu arbitrów.
-
21.12.2012
Galeria ze spotkania opłatkowego
Dostępna jest już galeria zdjęć z środowego spotkania opłatkowego w którym uczestniczyły wszystkie trzy sekcje naszej Polonii.
-
21.12.2012
Spotkanie opłatkowe
W czwartek o godzinie 18:00 w hali Szkoły Podstawowej nr 2 w Środzie odbyło się coroczne spotkanie opłatkowe naszego klubu.























































