07.08.2016
Pogrom na inauguracjęInauguracja nowego sezonu piłkarskiej w zreorganizowanej III lidze nie wypadała po myśli kibiców i zawodników Polonii Środa. Średzka drużyna przegrała przed własną publicznością 0:4 (0:1) z Jarotą Jarocin i po pierwszej kolejce zajmuje ostatnią lokatę w ligowej tabeli.
Spotkanie ułożyło się nie pomyśli średzkich graczy. Już w 6 minucie bokiem boiska przedarł się Piotr Skokowski, a jego strzał z narożnika pola karnego po krótkim słupku znalazł drogę do bramki i Jarota objęła prowadzenie. Poloniści pierwszy raz poważnie bramce rywali zagrozili w 27 minucie, ale po doskonałym dośrodkowaniu w pole karne Adama Gajdy piłki nie sięgnął Krystian Pawlak. Osiem minut później w pole karne dośrodkowywał Damian Buczma. Piłka spadła na idealnie na głowę Przemysława Otuszewskiego, którego strzał był niestety niecelny. Jeszcze przed przerwą sprzed pola karnego ładnie uderzał Damian Buczma, ale bramkarz Jaroty zdołał przenieść piłkę nad poprzeczką. Chwilę później sędzia zakończył pierwszą część spotkania.
Po zmianie stron Polonia rzuciła się do ataków. W 51 minucie po strzale głową wprowadzonego po przerwie Adriana Świątka piłka trafiła w słupek, a dobitka Igora Jurgi padła łupem bramkarza Jaroty. Cztery minuty później było już 0:2 dla gości. Szybka akcja bokiem boiska Jaroty kończy się dośrodkowaniem na drugi słupek. Całą akcję zamyka Jacek Pacyński, który strzałem głową z najbliższej umieścił piłkę w bramce. Po stracie drugiej bramki trener Bekas postawił wszystko na jedną kartę desygnując do gry Krzysztofa Bartoszaka i Łukasza Przybyłka. Ustawienie zespołu było bardzo ofensywne, ale poloniści nie mieli już czego bronić. Takie ustawienie się spowodowało, że nasz zespół narażał się na groźne kontrataki rywali. W 67 minucie bokiem boiska urwał się Mateusz Molewski a będąc już w polu karnym zdecydował się na strzał, po którym piłka wpadła po raz trzeci tego dnia do średzkiej bramki. W 75 minucie po dośrodkowaniu Mateusza Roszaka z rzutu rożnego groźnie uderzał Radosław Barabasz, ale piłka padła łupem bramkarza rywali. Minutę później ponownie górą był bramkarz Jaroty, który wygrywa pojedynek sam na sam z Krzysztofem Bartoszkiem. W samej końcówce spotkania w zasadzie w doliczonym czasie gry Jarota dołożyła czwartą bramkę, której autorem był Hubert Antkowiak. Chwilę później sędzia zakończył to spotkanie. Ostatecznie Polonia przegrała z Jarotą 0:4.
Polonia Środa wystąpiła w składzie: Biba – Otuszewski, Barabasz, Buczma, Borucki, Jurga (60` Ł. Przybyłek), Gajda (46` Świątek), Roszak, Solarek (60` Bartoszak), Wolkiewicz (72` Stańczyk), Pawlak.
Jarota wystąpiła w składzie: Zolech- Antkowiak, Czapliński (89` Dunaj), Garbarek, Grobelny, Ludwiczak, Maksymiv, Molewski (78` Wichłacz), Pacyński (85` Łukaszyk), Piróg, Skokowski.
Najnowsze aktualności
-
23.10.2017
Hokejowy wynik z LPFA Bułgarska (2008)
W sobotę 21 października zespół Polonii Środa z rocznika 2008 rozegrał mecz z drużyną LPFA Bułgarska, czyli z drugą drużyną z rocznika 2009 Lecha Poznań.
-
23.10.2017
Plan wykonany
W IX kolejce rozgrywek II ligi kobiet, „Polonia” Środa podejmowała na własnym boisku beniaminka- „Kotwicę” Kołobrzeg.
-
23.10.2017
Pewna wygrana z Lechitą
Polonia II Środa pokonała w meczu Klasy A zespół Lechity Kłecko 2:1 (1:1). Bramki dla naszego zespołu zdobyli Mikołaj Łopatka oraz Krzysztof Kaźmierczak.
-
23.10.2017
Mecz z Unią Solec okiem apartu
Prezentujemy galerię zdjęć z meczu Polonii z Unią Solec Kujawski. Autorem zdjęć jest Czesław Kościelski.
-
22.10.2017
Wywiady po meczu z Unią Solec
Zapraszamy do zapoznania się z pomeczowymi wypowiedziami trenera Polonii Środa Tomasza Dłużyka i naszego bramkarza Oliwera Wienczatka.
-
21.10.2017
Trzy punkty w Solcu
W kolejnym meczu ligowym piłkarze Polonii Środa zagrali na wyjeździe w Solcu Kujawskim a ich rywalem była miejscowa Unia. W składzie naszego zespołu zabrakło na ten mecz kontuzjowanych Krystiana Pawlaka, Jakuba Solarka, Alaina Ngamayamy. Dało to szansę gry innym piłkarzom znajdującym się w kadrze zespołu.
-
20.10.2017
Grają z nami: KAS-BUD!
Jesień sprzyja wszelkiego rodzaju porządkowaniu w domu, odnawianiu, pracy w ogródku.
-
18.10.2017
Porażka z Akademią Reissa (2003)
W sobotę 14 października trampkarzy starszych Polonii Środa rozegrali kolejny mecz ligowy. Tym razem poloniści zmierzyli się w Jarocinie z tamtejszą Akademią Reissa.





















































