OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

30.03.2015

Pogrom młodzików (2003)

W niedzielę 29 marca na boisku Centrum Treningowego Polonii w Środzie, młodzicy naszego klubu podejmowali rówieśników UKS Dyskoboli Grodzisk Wlkp. w ramach pierwszej kolejki rozgrywek WZPN w grupie mistrzowskiej. Nasi piłkarze pierwszy raz w swojej przygodzie z piłką spotkali się z wychowankami z Grodziska, więc nie było wiadomo czego mogą się po nich spodziewać, ale patrząc na fakt iż nasi niedzielni przeciwnicy wygrali swoją jesienną grupę, spodziewaliśmy się wyrównanego spotkania.

Mecz był wyrównany zaledwie przez pierwsze kilkadziesiąt sekund, gdyż w tym czasie piłkarze z Grodziska przekroczyli dwa razy naszą połowę oraz oddając strzał na bramkę Sebastiana Łopatki. Dalsza część meczu to już dominacja naszego zespołu, który w każdym elemencie był zdecydowanie lepszy.

Kibice którzy przybyli na to spotkanie obejrzeli, aż 16 bramek zdobytych przez piłkarzy Polonii Środa, a pierwsza wpadła w 5 minucie zdobyta przez Kapiego, który wykorzystał zamieszanie pod bramką rywali.

Kolejne bramki zdobyte były następująco:

8’ – 2:0 – Kamil Tabaczka – po rzucie rożnym

13’ – 3:0 – Kacper Cyka – dobijając strzał Witka Moroza

15’ - 4:0 – Olek Kluczyński – strzał zza pola karnego

18’ - 5:0 – Marcel Scholz – głową z rzutu rożnego

19’ - 6:0 – Kacper Cyka – dobijając strzał jednego z naszych piłkarzy

20’ - 7:0 – Witek Moroz – dobijając strzał Olka Kluczyńskiego

24’ - 8:0 – Witek Moroz – po wejściu prawą stroną w pole karne i strzałem po bliższym słupku

26’ – 9:0 – Olek Kluczyński – bramka zdobyta z rzutu rożnego

28’ – 10:0 - Olek Kluczyński – bramka zdobyta z rzutu rożnego

32’ – 11:0 - Olek Kluczyński – bramka zdobyta z rzutu rożnego

33’ – 12:0 – Witek Moroz – po akcji dwójkowej z Olkiem Kluczyńskim

46’ – 13:0 – Kamil Tabaczka – po wejściu z piłką w pole karne, strzał obok bramkarza

47’ – 14:0 – Kamil Tabaczka – po wejściu z piłką w pole karne, strzał obok bramkarza

50’ – 15:0 – Kacper Cyka – po przejęciu piłki i wyjściu sam na sam z bramkarzem

59’ – 16:0 – Adrian Cukrowski – po dobitce strzału Marcela Scholza

Wynik mógłby być znacznie wyższy jednak golkiper Dyskoboli wielokrotnie ratował swoich kolegów przed utratą kolejnych bramek, m.in. uratował ich w 17 minucie kiedy to po faulu w polu karnym na naszym piłkarzu, sędzia podyktował rzut karny, wtedy to do piłki podszedł nasz bramkarz, jednak w pojedynku zawodników z nr 1, lepszy okazał się bramkarz gości.

Szybko trzeba zapomnieć o tym zwycięstwie i skupić się już na następnym meczu który odbędzie się w czwartkowe popołudnie również na boisku w Środzie, a tym razem gościć będziemy UKS Śrem.

Polonia wystąpiła w składzie: S. Łopatka, F. Półrolniczak, K. Tabaczka, M. Kościelniak, A. Kluczyński, W. Moroz, A. Rozwora, M. Scholz, K. Cyka, W. Król, A. Cukrowski, M. Dolata, I. Motyl

Zdjęcia z tego spotkania można obejrzeć tutaj.

 

Najnowsze aktualności

  • 13.04.2026

    Akademia: Rozgrywki dziecięce WZPN (11/12.04.2026)

    Raport z dziecięcych rozgrywek bezwynikowych WZPN drużyn akademii w dniach 11/12 kwietnia 2026.

  • 13.04.2026

    Zwycięstwo z Jarotą na start wiosny (Dziewczyny)

    Trzeci zespół kobiecy dobrze rozpoczął rundę wiosenną, pokonując Jarotę Jarocin 7:1 (3:0) w meczu 4. ligi. Cztery gole strzeliła Aleksandra Szukalska, dwa zdobyła Natasza Szymańska, a wynik ustaliła Alicja Doros. Trampkarki przegrały 1:6 z UKS APR Lampart Poznań/Mosina, a młodziczki przegrały 2:6 z Avią II Kamionki.

  • 13.04.2026

    Przełamanie młodzików (2014)

    W poniedziałek udało się przełamać Polonii 2014, która dzięki zwycięstwu 2:0 (1:0) z UKS APR Lampart Poznań zdobyła swoje pierwsze punkty w rundzie wiosennej 1. ligi wojewódzkiej D2. Bramki na wagę trzech punktów strzelili Witold Artomski i Karol Krawczewski. Druga drużyna przegrała w Dominowie 1:5 (0:0) z Lechem Poznań/Dominowo-Krzykosy.

  • 13.04.2026

    Miła niespodzianka w Ostrzeszowie (2013)

    Miłą niespodziankę sprawiła w niedzielę Polonia 2013, która w Ostrzeszowie pokonała 2:1 (1:1) wicelidera rozgrywek 1. ligi wojewódzkiej D1 - Lecha Poznań/Południe. Choć to gospodarze pierwsi objęli prowadzenie to Poloniści odwrócili losy meczu za sprawą bramek Leona Jackowa i Jakuba Przybyłka. Drugi zespół przegrał na wyjeździe 1:3 (1:1) z Clescevią Kleszczewo, a gola dla Polonii strzelił Bruno Obiegły.

  • 13.04.2026

    Dziesięć goli Polonii w Szczodrzykowie (2012)

    Kolejne wysokie zwycięstwo w 2. lidze wojewódzkiej C2 odniosła Polonia 2012, która na boisku w Szczodrzykowie pokonała aż 10:1 (4:0) Kotwicę Kórnik. Hat tricka w tym spotkaniu skompletował Karol Marciniak. Drugi zespół, który rywalizuje w 2. lidze okręgowej C2, przegrał na wyjeździe z Avią Kamionki.

  • 13.04.2026

    Pechowa porażka w Kępnie (2011)

    Pechowo zakończył się wyjazd Polonii 2011 do Kępna. Nasz zespół od 14. minuty prowadził po golu Kuby Kucharskiego, ale gospodarze po przerwie wyrównali, a w doliczonym czasie gry niestety zdobyli zwycięskiego gola. Lepiej spisała się druga drużyna, która na boisku treningowym pokonała 9:1 (2:0) Juna-Trans II Stare Oborzyska. Hat trickiem w tym meczu popisał się Jan Marciniak.

  • 13.04.2026

    Zwycięski thriller z KKS-em (2009)

    Na Stadionie Gminnym im. Zygmunta Woźniaka w Klęce zespół Polonii 2009 odniósł cenne zwycięstwo 2:1 (0:0) z KKS-em 1925 Kalisz. Na boisku długo utrzymywał się bezbramkowy remis, choć to Poloniści byli stroną dominującą. W 68. minucie zawodnik gości został ukarany czerwoną kartką za faul taktyczny przed polem karnym i przewaga Polonii jeszcze wzrosła aż w 76. minucie gola na 1:0 strzelił Marcel Kliszkowiak. Gdy wydawało się, że nasz zespół dowiezie zwycięstwo do końcowego gwizdka to goście wykorzystali niefrasobliwość w obronie i doprowadzili do remisu. W doliczonym czasie jednak średzka drużyna zdobyła gola na wagę trzech punktów, a po dobrym dośrodkowaniu Franciszka Błaszyka wynik ustalił Benjamin Wałuszko.

  • 13.04.2026

    Klasa A: Stadion w Klęce odczarowany

    Trzeci zespół seniorów odniósł w niedzielę bardzo cenne zwycięstwo 4:3 (1:0) z Kosynierem Sokołowo. Choć na stadionie w Klęce Poloniści prowadzili już od 2. minuty to emocji nie brakowało aż do ostatniego gwizdka sędziego. Bramki dla średzkiej drużyny strzelali Antoni Sobczyński, Filip Staszak, Oleksii Steblin oraz Mikołaj Szymański.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.