21.03.2013
Pogoda płata nam figla - Czesław OwczarekDziś już pierwszy dzień wiosny, a za oknami cały czas leży śnieg. Prognozy pogody także nie są optymistyczne, na ocieplenie się nie zapowiada, co oznacza że nie można wznowić rozgrywek w rundzie wiosennej.
Atak zimy w marcu sparaliżował rozgrywki piłkarskie w całej Polsce. Jedyną liga, która jest rozgrywana zgodnie z planem to T-Mobile Ekstraklasa, gdzie wszystkie stadiony posiadają podgrzewaną murawę. W pozostałych rozgrywkach rozgrywane są pojedyncze spotkania lub odwoływane są całe kolejki tak jak to nastąpiło w III lidze. - Na pewno jest to niekomfortowa sytuacja dla wszystkich tych drużyn. Wiadomo że mamy odwołane na tę chwilę wszystkie swoje mecze, więc na pewno forma każdego zespołu jest wielką niewiadomą. My o tę formę zagramy w najbliższym sparingu. Zobaczymy w jakim jesteśmy miejscu, czy idziemy w dobrym kierunku i czy przekładanie meczów nie przeszkodziło nam w przygotowaniach. Mieliśmy już mieć kilka spotkań o stawkę za sobą, ale aura jest na tyle niekorzystna że nie możemy rozegrać tych meczów, dlatego musimy cierpliwie czekać aż przyjdzie ocieplenie - tłumaczy trener Polonii, Czesław Owczarek.
Piłkarze już na pewno czują głód piłki w meczach o stawkę. Każdy z zawodników po przepracowanym okresie przygotowawczym myśli już tylko o tym by zdobywać ligowe punkty. Ten okres powinien skończyć się już dawno, jednak z powodu niekorzystnej pogody trwa nadal. - Zima to mozolny okres przygotowawczy, który jest bardzo ciężki dla każdego zespołu. Teraz kiedy przygotowujemy się do meczu mistrzowskiego w okresie startowym pogoda płata nam figla, ciągle dużo śniegu, mróz i treningi na sztucznej murawie. Są to niekomfortowe warunki i czekamy niecierpliwie na ten pierwszy mecz - mówi niezadowolony szkoleniowiec.
Poloniści rozgrywki wiosenne mieli rozpocząć 13 marca. Wiele jednak wskazuje że rozpoczną… 6 kwietnia. Odwołany został już najbliższy mecz z Polonią 1912 Leszno, a pod dużym znakiem zapytania stoi spotkanie z Pogonią Mogilno. Taka różnica czasowa na pewno może źle wpłynąć na formę zawodników. - Już chyba dawno nie było takiej sytuacji by w kwietniu rozegrać inauguracyjny mecz mistrzowski w obojętnie jakiej klasie rozgrywkowej. Jest to dla nas duże zaskoczenie, ale nie mamy wpływu na tą aurę i musimy być bardzo cierpliwi - powiedział trener średzian.
Przekładanie pierwszych spotkań spowoduje że w okresie kwiecień-czerwiec, kiedy odbywać będą się rozgrywki wzrośnie intensywność meczów. W założeniu że Polonia będzie bardzo dobrze radzić sobie w Pucharze Polski ilość spotkań w przeciągu tych trzech miesięcy może wynieść aż 22. - My nie będziemy mieli na to wpływu. Terminarz będzie z pewnością tak ułożony że te mecz będzie trzeba grać co trzy dni. Myślę że decydująca będzie tu kadra, jak jest silna, ilu liczy zawodników i jak została przygotowana. Jeżeli nikt nie przespał tego okresu to mecze będą stały na wysokim poziomie - uważa Czesław Owczarek.
Wydłużający się okres przygotowawczy to dodatkowy czas dla zawodników by wywalczyć sobie miejsce w podstawowym składzie i tych którzy leczą kontuzje. - Ten okres działa na pewno korzystnie dla zawodników którzy byli kontuzjowani i mają czas by się wyleczyć. My takie urazy również mieliśmy. Można powiedzieć że zawodników w lepszej formie nam przybyło, co oczywiście cieszy. Moja wizja zespołu nie rozprzestrzeniła się na tyle żebym mógł jakieś drastyczne zmiany wprowadzać w jedenastce czy osiemnastce - powiedział trener.
Najnowsze aktualności
-
13.03.2023
Remis po dwóch samobójach
W kolejnym spotkaniu ligowym piłkarki Polonii Środa podejmowały na własnym boisku Checz Gdynia. Spotkanie toczone było w trudnych warunkach atmosferycznych przy padającym śniegu.
-
10.03.2023
Mecz z Unią Solec w Środzie Wlkp.
Ze względu na zalegający na boisku w Solcu Kujawskim śnieg, a także niesprzyjające prognozy pogody na najbliższe dni spotkanie 19 kolejki III ligi grupy 2 pomiędzy Unią Solec Kujawski, a Polonią Środa Wielkopolska zostanie rozegrane na Stadionie Średzkim w Środzie Wielkopolskiej.
-
09.03.2023
4. miejsce w Dniu Kobiet z FutbolGangiem (młodziczki)
W weekend zespół młodziczek średzkiej Polonii wziął udział w piłkarskim Dniu Kobiet z FutbolGangiem. Polonistki zakończyły całe zawody na czwartym miejscu ze stratą jednego punktu do podium. Julia Wawroska została wybrana do Drużyny Gwiazd turnieju.
-
09.03.2023
Transmisja z Solca Kujawskiego
Oczywiście tradycyjnie jak z każdego meczu ligowego rozgrywanego poza Środą Wielkopolską tak i tym razem z meczu 19 kolejki III ligi grupy 2 w którym piłkarze Polonii Środa zmierzą się z Unią Solec Kujawski przeprowadzimy bezpośrednią transmisję na naszym kanale na You Tubie.
Początek transmisji o godzinie 11:50.
Transmisję znajdziecie tutaj.
-
07.03.2023
Gry wewnętrzne orlików młodszych (2013)
W niedzielę drużyna orlików młodszych - grupa II - odbyła grę wewnętrzną w sali gimnastycznej Centrum Sportu i Rekreacji. W 90-minutowej rywalizacji udział wzięło czternastu zawodników.
-
07.03.2023
Gra kontrolna z Jarotą (2012)
W sobotę grupa druga orlików starszych Polonii Środa Wielkopolska rozegrała mecz kontrolny z rówieśnikami z Jaroty Jarocin.
-
07.03.2023
Pora na Unię Solec
Po fantastycznym starcie rundy wiosennej w drugim meczu ligowym w 2023 roku zespół prowadzony przez Marcina Duchałę i Pawła Juszczyka będzie się mierzyć z beniaminkiem rozgrywek trzecioligowych – Unię Solec Kujawski.
-
07.03.2023
Gry kontrolne młodzików (2010)
Zespoły młodzików starszych rozegrały w weekend kolejne gry kontrolne. Grupa pierwsza w sobotę rywalizowała z AP Reissa Jarocin, natomiast w niedzielę zmierzyła się z akademią Mały Piłkarz Sępólno Krajeńskie. Zawodnicy z grupy drugiej zagrali w sobotę na poznańskim Golęcinie z młodziczkami Warty Poznań.

























































