21.03.2013
Pogoda płata nam figla - Czesław OwczarekDziś już pierwszy dzień wiosny, a za oknami cały czas leży śnieg. Prognozy pogody także nie są optymistyczne, na ocieplenie się nie zapowiada, co oznacza że nie można wznowić rozgrywek w rundzie wiosennej.
Atak zimy w marcu sparaliżował rozgrywki piłkarskie w całej Polsce. Jedyną liga, która jest rozgrywana zgodnie z planem to T-Mobile Ekstraklasa, gdzie wszystkie stadiony posiadają podgrzewaną murawę. W pozostałych rozgrywkach rozgrywane są pojedyncze spotkania lub odwoływane są całe kolejki tak jak to nastąpiło w III lidze. - Na pewno jest to niekomfortowa sytuacja dla wszystkich tych drużyn. Wiadomo że mamy odwołane na tę chwilę wszystkie swoje mecze, więc na pewno forma każdego zespołu jest wielką niewiadomą. My o tę formę zagramy w najbliższym sparingu. Zobaczymy w jakim jesteśmy miejscu, czy idziemy w dobrym kierunku i czy przekładanie meczów nie przeszkodziło nam w przygotowaniach. Mieliśmy już mieć kilka spotkań o stawkę za sobą, ale aura jest na tyle niekorzystna że nie możemy rozegrać tych meczów, dlatego musimy cierpliwie czekać aż przyjdzie ocieplenie - tłumaczy trener Polonii, Czesław Owczarek.
Piłkarze już na pewno czują głód piłki w meczach o stawkę. Każdy z zawodników po przepracowanym okresie przygotowawczym myśli już tylko o tym by zdobywać ligowe punkty. Ten okres powinien skończyć się już dawno, jednak z powodu niekorzystnej pogody trwa nadal. - Zima to mozolny okres przygotowawczy, który jest bardzo ciężki dla każdego zespołu. Teraz kiedy przygotowujemy się do meczu mistrzowskiego w okresie startowym pogoda płata nam figla, ciągle dużo śniegu, mróz i treningi na sztucznej murawie. Są to niekomfortowe warunki i czekamy niecierpliwie na ten pierwszy mecz - mówi niezadowolony szkoleniowiec.
Poloniści rozgrywki wiosenne mieli rozpocząć 13 marca. Wiele jednak wskazuje że rozpoczną… 6 kwietnia. Odwołany został już najbliższy mecz z Polonią 1912 Leszno, a pod dużym znakiem zapytania stoi spotkanie z Pogonią Mogilno. Taka różnica czasowa na pewno może źle wpłynąć na formę zawodników. - Już chyba dawno nie było takiej sytuacji by w kwietniu rozegrać inauguracyjny mecz mistrzowski w obojętnie jakiej klasie rozgrywkowej. Jest to dla nas duże zaskoczenie, ale nie mamy wpływu na tą aurę i musimy być bardzo cierpliwi - powiedział trener średzian.
Przekładanie pierwszych spotkań spowoduje że w okresie kwiecień-czerwiec, kiedy odbywać będą się rozgrywki wzrośnie intensywność meczów. W założeniu że Polonia będzie bardzo dobrze radzić sobie w Pucharze Polski ilość spotkań w przeciągu tych trzech miesięcy może wynieść aż 22. - My nie będziemy mieli na to wpływu. Terminarz będzie z pewnością tak ułożony że te mecz będzie trzeba grać co trzy dni. Myślę że decydująca będzie tu kadra, jak jest silna, ilu liczy zawodników i jak została przygotowana. Jeżeli nikt nie przespał tego okresu to mecze będą stały na wysokim poziomie - uważa Czesław Owczarek.
Wydłużający się okres przygotowawczy to dodatkowy czas dla zawodników by wywalczyć sobie miejsce w podstawowym składzie i tych którzy leczą kontuzje. - Ten okres działa na pewno korzystnie dla zawodników którzy byli kontuzjowani i mają czas by się wyleczyć. My takie urazy również mieliśmy. Można powiedzieć że zawodników w lepszej formie nam przybyło, co oczywiście cieszy. Moja wizja zespołu nie rozprzestrzeniła się na tyle żebym mógł jakieś drastyczne zmiany wprowadzać w jedenastce czy osiemnastce - powiedział trener.
Najnowsze aktualności
-
05.04.2023
Transmisja meczu z Pogonią
Ze spotkania 23. kolejki III ligi grupy 2 w którym piłkarze Polonii Środa zmierzą się z KS Pogoń Nowe Skalmierzyce przeprowadzimy bezpośrednią transmisję na naszym kanale na You Tubie.
Początek transmisji o godzinie 13:45.
-
05.04.2023
Transmisja meczu CLJ
Z dzisiejszego spotkania Centralnej Ligi Juniorów w którym młodzi piłkarze Polonii Środa zmierzą się z FASE - Football Academy School of Excellence przeprowadzimy bezpośrednią transmisję na naszym kanale na You Tubie.
Początek transmisji o godzinie 13:50.
-
04.04.2023
Turnieje żaków (2015)
Ubiegły weekend dla żaków urodzonych w roku 2015 był okazją do sprawdzenia się w Turniejach pod egidą WZPN. W sobotę grupa biała była organizatorem turnieju w Środzie Wielkopolskiej. W niedzielę grupa czerwona udała się na turniej do Jarocina, organizowany przez miejscowe Antonio.
-
04.04.2023
Sześć bramek z Sokołem (2009)
W niedzielę rozgrywki zainaugurowała także II liga okręgowa C2 rocznika 2009. W swoim meczu Poloniści pokonali Sokół Damasławek 6:3. Bramki dla Polonii zdobywali: Antoni Staszak - dwie, Jakub Janiszewski, Karol Jaguś, Krzysztof Maciejewski, Stanisław Solarski.
-
04.04.2023
Minimalna porażka z Lechem (2009)
W rozegranym w sobotę meczu 3 kolejki Ligi Wojewódzkiej grupy 1, trampkarze młodsi Polonii Środa Wielkopolska (rocznik 2009) pechowo ulegli 3:2 zespołowi Lecha Poznań. Bramki dla Polonii strzelał: Kamil Jankowiak.
-
04.04.2023
Pierwsza wygrana w CLJ (2008)
W niedzielę o godzinie 16:00 na głównej płycie Stadionu Średzkiego, mieszczącej się przy ulicy Sportowej 12 w Środzie Wielkopolskiej nasz zespół z rocznika 2008 gający w Centralnej Lidze Juniorów podejmował swoich rówieśników z Koszalińskiej Gwardii.
-
04.04.2023
Zrewanżować się za jesień
W Wielką Sobotę 8 kwietnia piłkarze Polonii Środa rozegrają kolejne spotkanie ligowe. Tym razem nasz zespół zmierzy się z innym Wielkopolskim trzecioligowcem – Pogonią Nowe Sklamierzyce.
-
03.04.2023
Początek zmagań ligowych młodziczek (2010)
W sobotę zespół młodziczek rozpoczął ligowe zmagania. Dziewczyny zagrały przeciwko drużynie Błękitni Psary Polskie na boisku w Psarach. Niestety zespół naszej akademii uległ kolegom aż 0:5.

























































