30.05.2025
Podział punktów z WdąW piątek 30 maja średzka Polonia rozegrała ostatnie ligowe domowe w tym sezonie spotkanie. Nasza drużyna podejmowała Wdę Świecie która jest tegorocznym beniaminkiem rozgrywek trzecioligowych ale nie absolutnym debiutantem na tym poziomie. Dla obu zespołów mecz ten był pucharowymi przedbiegami bo kilka dni później 4 czerwca obie ekipy zagrają w wojewódzkich finałach Pucharu Polski.
Z tego też powodu szkoleniowiec Polonii Środa Wielkopolska Maciej Rozmarynowski mocno zmienił skład wyjściowy swojego zespołu. Największe gwiazdy zespołu dostały wolne lub zagrały raptem kilka minut a w ich miejsce na boisku pojawili się utalentowani wychowankowie będący w kręgu zainteresowań sztabu szkoleniowego pierwszego zespołu. od samego początku spotkanie było bardzo wyrównane. Oba zespoły nie atakowały zaciekle bramek rywala, grały uważnie w obronie i czekały na swój moment do zadania decydującego ciosu. Po stronie Polonii Środa groźnie uderzali Jędrzej Drame, Bartosz Bartkowiak czy Patryk Słomczyński ale za każdym razem piłka przelatywała obok słupka. Z kolei ze strony Wdy Świecie największe zagrożenie robiły akcje Oskara Kubiaka i Oskara Januszewskiego. Zresztą piłka po strzale tego drugiego nawet zatrzymała się na słupku. Ostatecznie jednak żadnemu z zespołów w pierwszej części spotkania nie udało się pokonać bramkarza rywali i na przerwę obie ekipy schodziły przy bezbramkowym remisie.
Po zmianie stron oba zespoły zagrały nieco odważniej i od razu więcej działo się pod obiema bramkami. Jednak na trafienia przyszło nam czekać do samej końcówki spotkania. najpierw w 80 minucie Oskar Kubiak huknął jak z armaty z około 25 metrów a piłka wpadła tuż przy słupku średzkiej bramki. Po stracie bramki poloniści ruszyli do ataków. W 88 minucie Adam Krzos idealnie przymierzył z okolic 16 metra i piłka zatrzepotała w siatce bramki Wdy. Do końca spotkania żaden z zespołów nie przechylił szali zwycięstwa na swoją stronę i ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów.
Polonia Środa wystąpiła w składzie: Frąckowiak – Wujec, Kledecki, Hyl (80` Walczak), Budych, Motyl, Drame, Bartkowiak (64` Krzos), Słomczyński (64` Stangel), Mikołajczak (52` Kołtański), Szczypek (64` Łasocha).
Wda Świecie wystąpiła w składzie: Zapała – Wypij, Dziarkowski, Kubiak, Kalitta (89` Ratkowski), Januszewski (78` Węgrzyn), Nawrocki, Kotras (78` Słaby), Wenerski, Bogusiewicz, Jaskólski (64` Majka).
Bramki: Krzos (88`) - Kubiak (80`)
Najnowsze aktualności
-
28.09.2020
Bez punktów w Tczewie
W sobotę o godzinie 6.00 seniorki Polonii Środa Wielkopolska ruszyły w podróż do Tczewa by tam punktualnie o godzinie 12.00 mierzyć się z miejscowym KS Pogoń Dekpol Tczew.
-
28.09.2020
Trzy punkty rezerw
W niedzielę 27 września druga drużyna Polonii podejmowała zespół z Junikowa. Scenariusz tego meczu był bardzo podobny do poprzednich spotkań : przeciwnik cofnięty głęboko pod własne pole karne czekający tylko na okazje do szybkiego ataku i nasz zespół długo utrzymujący się przy piłce na połowie przeciwnika. Jeszce jedna cecha wspólna jest dla tych wszystkich meczów – seryjnie marnowane sytuacje przez naszych zawodników. Dość wspomnieć, że rywale w niedzielę dwukrotnie wybijali piłkę z linii bramkowej, że znowu bramkarz gości wychodził obronną ręką z sytuacji sam na sam z naszymi piłkarzami. Ale przyszła w końcu 84 min. meczu, w której na indywidualną akcję zdecydował się D. Słabikowski. Bardzo dynamicznie wbiegł z piłka w pole karne gdzie został sfaulowany przez jednego z obrońców. Sędzia bez wahania wskazał na ,, jedenastkę’’, którą pewnym strzałem na bramkę zamienił M. Górzyński. Do końca meczu wynikł nie uległ już zmianie i dzięki temu Rezerwy mogły dopisać sobie kolejne trzy punkty, dzięki którym wskoczyli na czwarte miejsce w tabeli.
-
25.09.2020
Wspaniała passa trwa
W kolejnym spotkaniu ligowym piłkarze Polonii Środa zmierzyli się na własnym boisku z Chemikiem Police. Choć rywal tym razem nie był z górnej półki to piłkarzy Polonii Środa na pewno czekał ciężki mecz.
-
25.09.2020
Grają poloniści
Zapraszamy na Stadion Średzki gdzie w weekend możecie przeżyć emocje piłkarskie.
Kalendarz spotkań zespołów Polonii Środa na najbliższy weekend:
-
22.09.2020
Polonia bez punktów (2008)
W kolejnym meczu ligowym młodzi piłkarze Polonii Środa z rocznika 2008 podejmowali na własnym boisku rówieśników z Akademii Piłkarskiej Reissa.
-
22.09.2020
Remis w starciu z Kotwicą (2009)
W poprzednią sobotę na boisku w Środzie Wielkopolskiej zespół młodzika podejmował zespół Kotwicy Kórnik. Mecz zapowiadał się bardzo ciekawie.







































































































