30.05.2025
Podział punktów z WdąW piątek 30 maja średzka Polonia rozegrała ostatnie ligowe domowe w tym sezonie spotkanie. Nasza drużyna podejmowała Wdę Świecie która jest tegorocznym beniaminkiem rozgrywek trzecioligowych ale nie absolutnym debiutantem na tym poziomie. Dla obu zespołów mecz ten był pucharowymi przedbiegami bo kilka dni później 4 czerwca obie ekipy zagrają w wojewódzkich finałach Pucharu Polski.
Z tego też powodu szkoleniowiec Polonii Środa Wielkopolska Maciej Rozmarynowski mocno zmienił skład wyjściowy swojego zespołu. Największe gwiazdy zespołu dostały wolne lub zagrały raptem kilka minut a w ich miejsce na boisku pojawili się utalentowani wychowankowie będący w kręgu zainteresowań sztabu szkoleniowego pierwszego zespołu. od samego początku spotkanie było bardzo wyrównane. Oba zespoły nie atakowały zaciekle bramek rywala, grały uważnie w obronie i czekały na swój moment do zadania decydującego ciosu. Po stronie Polonii Środa groźnie uderzali Jędrzej Drame, Bartosz Bartkowiak czy Patryk Słomczyński ale za każdym razem piłka przelatywała obok słupka. Z kolei ze strony Wdy Świecie największe zagrożenie robiły akcje Oskara Kubiaka i Oskara Januszewskiego. Zresztą piłka po strzale tego drugiego nawet zatrzymała się na słupku. Ostatecznie jednak żadnemu z zespołów w pierwszej części spotkania nie udało się pokonać bramkarza rywali i na przerwę obie ekipy schodziły przy bezbramkowym remisie.
Po zmianie stron oba zespoły zagrały nieco odważniej i od razu więcej działo się pod obiema bramkami. Jednak na trafienia przyszło nam czekać do samej końcówki spotkania. najpierw w 80 minucie Oskar Kubiak huknął jak z armaty z około 25 metrów a piłka wpadła tuż przy słupku średzkiej bramki. Po stracie bramki poloniści ruszyli do ataków. W 88 minucie Adam Krzos idealnie przymierzył z okolic 16 metra i piłka zatrzepotała w siatce bramki Wdy. Do końca spotkania żaden z zespołów nie przechylił szali zwycięstwa na swoją stronę i ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów.
Polonia Środa wystąpiła w składzie: Frąckowiak – Wujec, Kledecki, Hyl (80` Walczak), Budych, Motyl, Drame, Bartkowiak (64` Krzos), Słomczyński (64` Stangel), Mikołajczak (52` Kołtański), Szczypek (64` Łasocha).
Wda Świecie wystąpiła w składzie: Zapała – Wypij, Dziarkowski, Kubiak, Kalitta (89` Ratkowski), Januszewski (78` Węgrzyn), Nawrocki, Kotras (78` Słaby), Wenerski, Bogusiewicz, Jaskólski (64` Majka).
Bramki: Krzos (88`) - Kubiak (80`)
Najnowsze aktualności
-
10.10.2020
Seria bez porażki nadal trwa
W sobotę 10 października na Stadionie Średzkim kolejne spotkanie ligowe rozegrali piłkarze Polonii Środa. Tym razem rywalem podopiecznych trenera Krzysztofa Kapuścińskiego był zespół Unii Swarzędz.
-
09.10.2020
Grają poloniści
Zapraszamy na Stadion Średzki gdzie w weekend możecie przeżyć emocje piłkarskie.
Kalendarz spotkań zespołów Polonii Środa na najbliższy weekend:
-
07.10.2020
Weekend w doborowym towarzystwie (2011)
W miniony weekend drużyna Polonii Środa rocznik 2011 udała się na międzynarodowy turniej Estima Cup do Nowej Rudy. Podczas dwudniowej rywalizacji Nasi piłkarze mieli okazję konkurować z czołowymi Akademiami Piłkarskimi w kraju. Ależ to były emocje! Rywalizacja z Górnikiem Zabrze, Wisłą Kraków, FC Barca Academy czy Zagłębiem Lubin to dla podopiecznych Trenera Grzegorza Burchackiego duże wyzwanie.
-
07.10.2020
Nadzwyczajne Walne zebranie Zarządu
‼️UWAGA‼️Zarząd Klubu Sportowego Polonia Środa Wielkopolska zwołuje Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Klubu Sportowego Polonia Środaw dniu 23 października 2020 roku o godzinie 19.00 w Ośrodku Kultury w Środzie Wielkopolskiej, ul. 20 Października 30.Walne zostało zwołane z inicjatywy Zarządu Klubu i ma na celu wprowadzenie zmian w statucie klubu dotyczące uaktualnienia kodów PKD oraz rozszerzenie formy działalności gospodarczej klubu.Zarząd także będzie proponował wprowadzenie nowych celów działalności klubu. -
06.10.2020
Derbowy pojedynek z Unią
W sobotę 10 października piłkarzy Polonii Środa czeka kolejne spotkanie ligowe. Tym razem nasz zespół zagra ponownie na własnym boisku a rywalem podopiecznych trenera Krzysztofa Kapuścińskiego będzie Unia Swarzędz. Zapowiadają się zatem małe lokalne derby, a oba zespoły po raz ostatni w lidze miały okazję się spotkać w sezonie 2015/16.
-
06.10.2020
Polonia Cup dla żaków (2012)
W niedzielę 04.10 na boisku głównym podopieczni Trenerów Radosław Falgiera i Adriana Błaszaka rozegrali turniej Polonia Cup podczas którego mierzyli się z zespołami Warta Poznań, MOS Dwójka Gubin oraz Akademia Reissa Poznań.
-
05.10.2020
Pierwsza porażka rezerw
Pierwszej porażki doznała w tym sezonie druga drużyna Polonii. Nasi młodzi piłkarze w swoim ósmym meczu ligowym ulegli w niedzielę na własnym boisku Płomieniowi Nekla. Jak często się w takich sytuacjach określa, była to porażka na własne życzenie. Poloniści bowiem zdecydowanie górowali nad swoimi rywalami, większość czasu przebywali na ich połowie ale niestety nie potrafili pokonać bramkarza gości. Ta sztuka nie udała im się nawet z rzutu karnego, którego obronił bramkarz Płomienia. Został on zresztą bohaterem całego meczu, ponieważ kilkukrotnie ratował swój zespół przed utratą bramki i walnie przyczynił się do zwycięstwa swojego zespołu. Jego koledzy raptem parokrotnie znaleźli się pod naszą bramką, a przy jedynej bramce, jaką zdobyli w tym meczu mieli furę szczęścia, bo po rykoszecie od nóg jednego z polonistów piłka wpadła do naszej bramki.
-
05.10.2020
Rozgromili Piasta (2005)
W sobotę 3 października o godzinie 16.00 zespół juniorów młodszych Polonii Środa podejmował u siebie zespół Piasta Łubowo.






































































































