22.03.2026
Podział punktów w starciu z OlimpiąW kolejnym meczu zespół rezerw Polonii Środa Wielkopolska podejmował na własnym boisku Olimpię Koło. Dla młodych polonistów była to kolejna okazja na odniesienie zwycięstwa i zainkasowania kompletu punktów.
Już od samego początku poloniści odważnie ruszyli do ataków. W 5 minucie podanie z głębi pola Gracjana Hyla dociera do Antoniego Storozuma a ten uderza z około16 metrów wprost w poprzeczkę. Chwilę później kolejna sytuacja i kolejne uderzenie w poprzeczkę tym razem Pawła Ratajczaka. W 28 minucie po faulu w polu karnym na Pawle Ratajczaku sędzia dyktuje rzut karny dla Polonii Środa. Do piłki podchodzi sam poszkodowany, ale jego intencje wyczuł bramkarz rywala i nadal mamy bezbramkowy remis. W końcówce na prowadzenie mogli wyjść goście, ale ich uderzenie z rzutu wolnego pewnie obronił Nikodem Walkowiak. Ostatecznie pierwsza część spotkania kończy się bezbramkowym remisem.
Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Przewaga leżała po stronie Polonii Środa która jednak nie potrafiła jej udokumentować strzeleniem gola. Z kolei goście liczyli na kontrataki. Oba zespoły grały jednak bardzo czujnie w defensywie a to zaowocowało tym że ostatecznie kibice nie obejrzeli bramek a mecz zakończył się podziałem punktów.
Polonia II Środa wystąpiła w składzie: Walkowiak – Gałka, Hyl (46` Kowalski), Maćkowiak, Jachnik (60` Karczewski), Wojciechowski (70` Sobczyński), Motyl, Mostowiak, Ratajczak (60` Kamiński), Storozum (54` Pustkowiak), Jankowiak (70` Szymański).
Najnowsze aktualności
-
13.08.2009
Ostatni sparing rezerw
W najbliższą niedziele II drużyna Polonii, prowadzona przez trenera Jacka Nowaczyka zagra ostatni sparing przed rozpoczeciem oficjalnych meczy w A- Klasie grupie I. Rywalem będzie dobrze znana średzkim kibicom drużyna Phytopharmu Klęka.
-
14.08.2009
Ruszają rozgrywki juniorskie
15 sierpnia juniorzy starsi i młodsi zaczynją start w najwyższych rozgrywkach w swoje kategorii: w Wielkopolskiej Lidze Juniorów.
-
14.08.2009
Pierwszy poważny egzamin średzkich piłkarzy
W sobotę 15 sierpnia o godzinie 17.00, Polonia zagra swój drugi mecz ligowy w obecnym sezonie, z silną drużyną Sokoła Pniewy. Nasz przeciwnik to zespół który zapewne będzie walczył o awans do wyższej ligi, czego dowodem jest bardzo dobra postawa w zeszłym sezonie i wzmocnienie kadry w okresie przygotowawczym.
-
13.08.2009
Czarni Wróblewo pozostają w IV lidze
Rozgrywki IV ligi rozoczęły się już w sobote, a dopiero wczoraj poznaliśmy ostatnią drużynę, która zagra w naszej lidze. Po barażach z udziałem 4 zespołów , prawo gry w rozgrywkach IV- ligowych otrzymali Czarni Wróblewo.
-
13.08.2009
Liczymy na doping w Pniewach
Już w sobotę 15 sierpnia piłkarzy Polonii czeka pierwszy poważny egzamin. Nasz zespół podejmie na wyjeździe faworyta rozgrywek IV ligi grupy północnej- zespół Sokoła Pniewy.
-
12.08.2009
Witamy na www.polonia-sroda.pl !!!
Miło nam poinformować, że od dzisiaj wszyscy sympatycy średzkiej piłki mogą korzystać z nowego portalu Polonii Środa !!! Strona jest kontynuacją działań podjętych w celu sprostania oczekiwaniom naszych kibiców. Mamy nadzieje, że nowy portal będzie jeszcze lepszy.





















































