22.03.2026
Podział punktów w starciu z OlimpiąW kolejnym meczu zespół rezerw Polonii Środa Wielkopolska podejmował na własnym boisku Olimpię Koło. Dla młodych polonistów była to kolejna okazja na odniesienie zwycięstwa i zainkasowania kompletu punktów.
Już od samego początku poloniści odważnie ruszyli do ataków. W 5 minucie podanie z głębi pola Gracjana Hyla dociera do Antoniego Storozuma a ten uderza z około16 metrów wprost w poprzeczkę. Chwilę później kolejna sytuacja i kolejne uderzenie w poprzeczkę tym razem Pawła Ratajczaka. W 28 minucie po faulu w polu karnym na Pawle Ratajczaku sędzia dyktuje rzut karny dla Polonii Środa. Do piłki podchodzi sam poszkodowany, ale jego intencje wyczuł bramkarz rywala i nadal mamy bezbramkowy remis. W końcówce na prowadzenie mogli wyjść goście, ale ich uderzenie z rzutu wolnego pewnie obronił Nikodem Walkowiak. Ostatecznie pierwsza część spotkania kończy się bezbramkowym remisem.
Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Przewaga leżała po stronie Polonii Środa która jednak nie potrafiła jej udokumentować strzeleniem gola. Z kolei goście liczyli na kontrataki. Oba zespoły grały jednak bardzo czujnie w defensywie a to zaowocowało tym że ostatecznie kibice nie obejrzeli bramek a mecz zakończył się podziałem punktów.
Polonia II Środa wystąpiła w składzie: Walkowiak – Gałka, Hyl (46` Kowalski), Maćkowiak, Jachnik (60` Karczewski), Wojciechowski (70` Sobczyński), Motyl, Mostowiak, Ratajczak (60` Kamiński), Storozum (54` Pustkowiak), Jankowiak (70` Szymański).
Najnowsze aktualności
-
29.09.2009
Zmiany przy wejściu na mecz z Lechią Kostrzyn
Klub Sportowy Polonia Środa uprzejmie informuje, że na mecz ligowy z Lechią Kostrzyn, który odbędzie się w sobotę 3 października br. zmienia zasady wstępu kibiców na stadion.
-
29.09.2009
Pucharowe mecze Polonii
W najbliższą środę o godzinie 16.30 nasz II zespół podejmie u siebie IV- ligowca z Lubonia, tamtejszy FC. Z kolei mecz pierwszej drużyny został przełożony na następny wtorek 6 października na godz. 16.15.
-
28.09.2009
2675 dni czekaliśmy... i się doczekaliśmy
Niesamowita walka i ambicja polonistów w niedzielnym meczu z Gromem, a także korzystne wyniki pozostałych spotkań spowodowały, że Polonia po 87 miesiącach wraca na fotel lidera IV ligi.
-
28.09.2009
Polonia II na fotelu lidera
Zespół Polonii II prowadzony przez trenera Jacka Nowaczyka miniony weekend może również zaliczyć do bardzo udanych. W sobotnie popołudnie zawodnicy jechali do Łopuchowa na spotkanie z liderem rozgrywek A- klasy. Dobra i skuteczna gra polonistów zostałą okraszona nie tylko okazałym zwycięstwem, ale również pozycją lidera tabeli po 6 kolejkach.
-
28.09.2009
Ostro i bez gry Fair Play w Jarocinie
Zespół juniorów starszych w ramach 8 kolejki spotkań w Wielkopolskiej Lidze w dniu 26 września rozegrał mecz z Jarotą w Jarocinie. Po bardzo brzydkim, nerwowym spotkaniu gospodarze wygrali 3:0, pokazując jednak że obce są im zasady „FAIR PLAY” panujące w piłce.





















































