29.03.2022
Podtrzymać dobrą passęRunda wiosenna doskonale rozpoczęła się dla piłkarzy Polonii Środa. W dwóch dotychczas rozegranych spotkaniach podopieczni Marcina Duchały i Pawła Juszczyka zainkasowali komplet punktów i umocnili swoją pozycję w górnej części ligowej tabeli. W sobotę nasz zespół czeka kolejne spotkanie ligowe. Tym razem rywalem Polonii Środa będzie Unia Janikowo.
Mimo korzystnego bilansu spotkań bezpośrednich z Unią Janikowo piłkarzy Polonii Środa czeka w sobotę bardzo trudne i ciężkie spotkanie. Najbliższy rywal naszego zespołu zimą poczynił bardzo mocne wzmocnienia w swoim zespole pozyskując między innymi bramkarza z przeszłością w Serie A Wojciecha Pawłowskiego, napastnika z Bałtyku Koszalin Sebastiana Gintera czy środkowego pomocnika, wychowanka właśnie naszej Polonii – Jędrzeja Kujawę. Dodatkowo przed samym spotkaniem z Polonią Środa w ekipie z Janikowa nastąpiła zmiana trenera. Tuż po wygranym spotkaniu 4:2 z Sokołem Kleczew podziękowano za współpracę dotychczasowemu trenerowi Piotrowi Klepczarkowi. W momencie pisania tego artykułu nie jest jeszcze znane nazwisko jego następcy ale wróbelki w Janikowie ćwierkają że będzie to znana postać w środowisku piłkarskim. Czy w Janikowie zadziała efekt nowej miotły? A może ekipa duetu trenerskiego Duchała – Juszczyk okaże się zbyt ciężka do zmiecenia przez Janikowską miotłę? To wszystko rozstrzygnie się w sobotę.
Polonia Środa wprost rewelacyjnie rozpoczęła rundę wiosenną obecnego sezonu. W trzech dotychczasowych spotkaniach (wliczając w to walkower za spotkanie z Elaną) poloniści zainkasowali komplet punktów tracąc tylko jedną bramkę. Ogólnie do tej pory pod wodzą trenerów Marcina Duchały i Pawła Juszczyka poloniści na pięć rozegranych spotkań ligowych odnieśli cztery zwycięstwa i zanotowali jedną porażkę. Bilans bramkowy tych spotkań to 8-3. Wszyscy kibice Polonii Środa na pewno liczą na kontynuowanie tej dobrej passy.
Oba zespoły w ostatnim czasie spotkały się ze sobą pięć razy. Cztery razy górą w tych pojedynkach był zespół Polonii Środa a raz zwyciężała Unia Janikowo. Bilans bramkowy tych pojedynków to 18:2 na korzyść średzkiego zespołu. W trzech dotychczas rozegranych spotkaniach na Stadionie Średzkim trzy razy górą był nasz zespół wygrywając 5:0, 6:0 i 4:1. Każde z tych spotkań było bardzo emocjonujące a wyniki nie do końca oddają przebieg boiskowych wydarzeń. Z kolei w spotkaniach rozgrywanych w Janikowie (a były dwa takie spotkania) razy wygrywała Unia Janikowo (1:0), a raz górą był zespół Polonii Środa wygrywając 3:0.
Spotkanie z Unią Janikowo zostanie rozegrane w sobotę 2 kwietnia a jego początek zaplanowano na godzinę 15:00 na stadionie w Janikowie.
Najnowsze aktualności
-
23.03.2026
CLJ WU-16: Domowe zwycięstwo z Pogonią (Juniorki)
W pierwszym domowym meczu rundy wiosennej zespół juniorek Polonii Środa Wielkopolska wygrał 5:3 z Pogonią Szczecin. Polonistki do przerwy prowadziły już 3:0 po dwóch trafieniach Julii Wawroskiej - z rzutu karnego i rzutu wolnego - oraz Martyny Szymańskiej. W drugiej połowie gola z rzutu karnego dołożyła Szymańska i było 4:0. W końcówce rywalki rzuciły się do odrabiania strat, ale Polonia dołożyła piątego gola, a bramkarkę pokonała Aleksandra Małecka. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zasłużonym zwycięstwem Polonii 5:3.
-
23.03.2026
Akademia: Raport ligowy (21/22.03.2026)
Wyniki meczów ligowych drużyn akademii w dniach 21/22 marca 2026.
-
22.03.2026
Podział punktów w starciu z Olimpią
W kolejnym meczu zespół rezerw Polonii Środa Wielkopolska podejmował na własnym boisku Olimpię Koło. Dla młodych polonistów była to kolejna okazja na odniesienie zwycięstwa i zainkasowania kompletu punktów.
-
22.03.2026
Pewna wygrana w Koninie
Po bardzo długiej przerwie rundę wiosenną w Orlen I lidze kobiet zainaugurowały piłkarki Polonii Środa. Polonistki w pierwszym meczu mierzyły się z jednym z kandydatów do awansu – zespołem Medyka Konin.
-
21.03.2026
Podział punktów we Wronkach
W kolejnym meczu ligowym piłkarze Polonii Środa udali się do Wronek na spotkanie z rezerwami Ekstraklasowego Lecha Poznań. Derby Wielkopolski zawsze dostarczają kibicom wielu emocji i nie inaczej zanosiło się tym razem. Polonia chciała powetować sobie porażkę z Wikędem Luzino, a Lech miał świadomość, że w przypadku wygranej podłącza się do walki o awans do drugiej ligi.
-
21.03.2026
Transmisja z meczu CLJ
Zapraszamy Was na transmisję z meczu Centralnej Ligi Juniorek U16 w którym polonistki zmierzą się z Poognią Szczecin. Mecz odbędzie się w niedzielę 22 marca o godzinie 18:00. Transmisja oczywiście z komentarzem.
-
20.03.2026
Akademia: Zapowiedź (21/22.03.2026)
Kalendarz meczów ligowych drużyn akademii w dniach 21/22 marca 2026.
-
18.03.2026
Polonia trzynasta w SBG Jarocin Cup (2013)
W miniony weekend zespół Polonii 2013 wziął udział w turnieju SBG Cup w Jarocinie. Podopieczni Bartosza Kadrzyńskiego i Jędrzeja Kujawy wygrali dwa mecze - z Chemikiem Bydgoszcz oraz Karkonoszami Jelenia Góra - i zostali sklasyfikowani na trzynastym miejscu.























































