09.04.2012
Podsumowanie XX kolejki III ligiW ostatnią sobotę rozegrana została 20. kolejka spotkań III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiego.
Do dużej niespodzianki doszło w Rypinie, gdzie miejscowy Lech podejmował Unię Swarzędz. Po ciekawym i wyrównanym meczu sensacyjnie zwyciężyli goście 1:0. Zwycięską bramkę w tym meczu dla Wielkopolan zdobył Marek Gołembowski w 76. minucie.
Zajmujący drugą pozycję wraz z naszą Polonią Sokół Kleczew pewnie pokonał na własnym stadionie Piasta Kobylin 3:0. Gole dla zwycięzców zdobyli Jakub Dębowski, Jacek Kopaniarz oraz Maciej Lisiecki.
Kolejny remis zanotowali Notecianka Pakość i Lubuszanin Trzcianka. Tym razem oba zespoły w bezpośrednim starciu strzeliły sobie po jednej bramce. Jako pierwsi prowadzenie objęli zawodnicy z Pakości po strzale Dariusza Słupskiego. Lubuszanin do wyrównania doprowadził osiem minut później po trafieniu Michała Wawszczaka.
Do podziału punktów doszło także w Lesznie, gdzie miejscowa Polonia podejmowała drużynę GKS-u Dopiewo. Była to pierwsza strata punktowa drużyny gości, która dotychczas wygrała wszystkie mecze i nie straciła nawet bramki. Spotkanie rozpoczęło się od bramki Jakuba Budzynia w 4 minucie dającej prowadzenie gościom. Jednak jeszcze przed przerwą do wyrównania doprowadził Artur Krawczyk, który tym samym uratował punkt dla zespołu z Leszna.
Victoria Koronowo już raczej zaczyna myśleć o czwartej lidze. Zespół który w 21 meczach zdobywa tylko pięć punktów utrzymania sobie nie zapewni. W dodatku w pięciu wiosennych grach piłkarze Victorii zdobyli zaledwie jednego gola, a stracili 21. W sobotę trzy punkty po wizycie w Koronowo zapisali sobie zawodnicy Cuiavii Inowrocław, który wygrali pewnie 4:0. Hat-tricka w tym meczu zaliczył Krzysztof Kretkowski, natomiast jednego gola dołożył jeszcze Bartosz Gralewski.
Emocji nie zabrakło na stadionie w Świeciu, gdzie Wda pokonała Górnika Konin 3:1. W 54. minucie prowadzenie po trafieniu Adama Kosmali objęli goście, którzy już jednak po trzech minutach przegrywali (!). Najpierw strzelił Łukasz Subkowski, a następnie Damiel Grzywaczewski i Wda prowadziła 2:1. Wynik ustalił dziesięć minut później wspomiany już Łukasz Subkowski.
Na prowadzeniu mimo porażki nadal Lech Rypin, który ma już tylko cztery punkty przewagi nad naszą Polonią i Sokołem Kleczew. Na samym dole tabeli wycofany Chemik Bydgoszcz, którego wyprzeda Victoria Koronowo. W strefie spadkowej znajdują się jeszcze także Notecianka Pakość, Polonia 1012 Leszno i Sparta Brodnica.
Następna kolejka:
Sobota, 14.04.2012
17:00 Cuiavia Inowrocław - Polonia 1912 Leszno
14:00 GKS Dopiewo - Notecianka Pakość
15:00 Lubuszanin Trzcianka - BKS Sparta Brodnica
15:00 Wda Świecie - Lech Rypin
17:00 Górnik Konin - Unia Janikowo
Niedziela, 15.04.2012
15:00 Piast Kobylin - Unia Swarzędz
15:00 Polonia Środa Wielkopolska - Sokół Kleczew
Chemik Bydgoszcz - Victoria Koronowo 0:3 w.o.
Strzelcy: 17 goli - Paweł Piceluk (Lech Rypin)
12 goli - Paweł Błaszczak (Górnik Konin), Michał Wawszczak (Lubuszanin Trzcianka)
11 goli - Krzysztof Kretkowski (Cuiavia Inowrocław)
10 goli - Jakub Bojas (Lech Rypin), 9 goli - Michał Chmielecki (Unia Janikowo 8, GKS Dopiewo 1), Jacek Kopaniarz (Sokół Kleczew)
8 goli - Krzysztof Błędkowski (Polonia Środa Wielkopolska), Jakub Dębowski (Sokół Kleczew), Marek Gołembowski (Unia Swarzędz), Łukasz Grube (Lech Rypin), Michał Stańczyk (Polonia Środa Wielkopolska), Paweł Tabaczyński (Notecianka Pakość)
7 goli - Billy Abbott (Cuiavia Inowrocław), Krzysztof Kendzia (Piast Kobylin), Maciej Lisiecki (Sokół Kleczew), Radosław Mik (Wda Świecie), Serhij Szapował (Polonia 1912 Leszno), Adam Wiśniewski (Notecianka Pakość)
Najnowsze aktualności
-
27.08.2013
Rezerwy zaczynają grę w Pucharze Polski
Już w najbliższą środę drugi zespół Polonii rozpocznie przygodę w Pucharze Polski na szczeblu okręgu poznańskiego. Pierwszym rywalem średzian będzie Avia Kamionki.
-
26.08.2013
Trampkarze najlepsi w Nowym Tomyślu
W sobotę 24 sierpnia nasi trampkarze udali się na turniej do Nowego Tomyśla. Oprócz Polonistów wystąpiły tam drużyny reprezentujące : Akademię Piłkarską Owińska, Sokół Pniewy i gospodarz zawodów – Nowotomyska Akademia Piłkarska.
-
26.08.2013
Derby dla Orkana
W niedzielę 25 sierpnia na boisku w Środzie Wlkp. doszło do powiatowych derbów w rozgrywkach A – klasy. Rezerwy Polonii Środa Wlkp. podejmowały bowiem Orkana Jarosławiec. Ciekawe i zacięte spotkanie zakończyło się zwycięstwem gości 2:1. Jedyną bramkę dla Polonii w 79 minucie kapitalnym uderzeniem z dystansu zdobył Mateusz Stanisławski.
-
26.08.2013
Orliki starsze najlepsze w Trzemesznie
W przedostatnią niedziele wakacji, kadra orlików starszych licząca 9 piłkarzy wyjechała na turniej do Trzemeszna w którym udział wzięły także: Gniewko Gniezno 2003 oraz 2004, Mieszko Gniezno, Viking Aleksandrów Kujawski, DAP Mały Piłkarz Inowrocław, Pogoń Mogilno oraz drużyna organizatora MKS Trzemeszno.
-
26.08.2013
Statystyki z meczu Unia - Polonia
Zapraszamy do zapoznania się ze statystykami z sobotniego meczu Polonii Środa wielkopolska z Unią Swarzędz. Spotkanie zakończyło się skromną wygrana unitów 1:0.
-
26.08.2013
Skrót i zdjęcia z derbów
Zapraszamy wszystkich kibiców do obejrzenia skrótu wideo niedzielnych derbów gminnych pomiędzy rezerwami Polonii, a Orkanem Jarosławiec. Dostępna jest także galeria zdjęć przygotowana przez naszego klubowego fotografa Czesława Kościelskiego.
-
25.08.2013
Juniorzy przegrali w Jarocinie
Zespół juniorów młodszych przegrał swój drugi ligowy mecz. Przeciwnikiem naszego zespołu był Jarota Jarocin, który pokonała nasz zespół 1:0. Bramka dla Jaroty padła na pięć minut przed zakończeniem spotkania, na dodatek po samobójczej interwencji Szymona Chudego.
-
25.08.2013
Galeria: Unia Swarzędz - Polonia Środa
Dostępna jest już galeria z sobotniego meczu średzkiej Polonii w Swarzędzu. Nasi zawodnicy po dość wyrównanym spotkaniu ulegli miejscowej Unii 0:1 po golu Macieja Łazara z 87. minuty.





















































