09.01.2025
Podsumowanie jesieni 2024: trampkarze (2010/2011)
Aż pięć drużyn chłopców brało udział w rozgrywkach ligowych Wielkopolskiego ZPN w kategorii trampkarz. Wszystkie trzy zespoły z rocznika 2010 wygrały rozgrywki, których rywalizowały, tj. 1. ligę wojewódzką, 1. ligę okręgową oraz 2. ligę okręgową. Polonia 2011 zajęła 12. miejsce w 1. lidze wojewódzkiej, natomiast drugi zespół zakończył rundę 1. ligi okręgowej na drugiej pozycji w ligowej tabeli.
POLONIA 2010 I
Pierwsza grupa Polonii 2010 ze względu na swoją liczebność prowadzona była przez trio Marcin Łopusiński, Marcin Grabowski oraz Michał Furmańczyk. W rozgrywkach 1. ligi wojewódziej trenerzy od początku stawiali sobie wysokie cele oraz rozwój zawodników, ale wyniki przerosły oczekiwania. Polonia w czternastu meczach odniosła trzynaście zwycięstw i tylko raz zremisowała z wicemistrzem ligi - Victorią Września.
Drugi zespół zgłoszony był do 1. ligi okręgowej i od początku celował w awans do 2. ligi wojewódzkiej, aby móc sprawdzić zawodników w rywalizacji z mocniejszymi rywalami. Cel udało się zrealizować, choć konkurencja nie dawała za wygraną. Poloniści wygrali dziewięć meczów, dwa razy zremisowali i tylko raz przegrali, co pozwoliło wygrać rozgrywki i wywalczyć awans.
| 1. liga wojewódzka C1 (2010) | ||||
|---|---|---|---|---|
| Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt. | |
| 1. | Polonia Środa Wielkopolska | 14 | 82:12 | 40 |
| 2. | Victoria Września | 14 | 43:19 | 34 |
| 3. | Polonia 1912 Leszno | 14 | 48:26 | 32 |
| 4. | Six AF Nowy Tomyśl | 14 | 35:26 | 31 |
| 5. | Lech Poznań | 14 | 62:23 | 28 |
| 6. | AP Reissa Poznań | 14 | 47:30 | 23 |
| 7. | GES Poznań | 14 | 27:30 | 19 |
| 8. | Mieszko Gniezno | 14 | 34:35 | 19 |
| 9. | Suchary Suchy Las | 14 | 23:40 | 15 |
| 10. | UKS AP Reissa/Szkoła Gortata Poznań | 14 | 18:36 | 14 |
| 11. | Warta Poznań | 14 | 23:38 | 10 |
| 12. | Poznańska 13 II Poznań | 14 | 22:60 | 9 |
| 13. | Obra 1912 Kościan | 14 | 19:47 | 9 |
| 14. | Górnik Konin | 14 | 15:45 | 9 |
| 15. | Koziołek Poznań | 14 | 21:52 | 8 |
| 1. liga okręgowa C1, gr. Poznań 1 (2010) | ||||
|---|---|---|---|---|
| Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt. | |
| 1. | Polonia II Środa Wielkopolska | 12 | 91:17 | 29 |
| 2. | Talent Poznań | 12 | 60:33 | 25 |
| 3. | Unia Swarzędz | 12 | 72:40 | 24 |
| 4. | Huragan Pobiedziska | 12 | 44:25 | 23 |
| 5. | Błękitni Owińska | 12 | 61:33 | 16 |
| 6. | Lider Swarzędz | 12 | 11:86 | 3 |
| 7. | OTPS Winogrady Poznań | 12 | 12:117 | 3 |
POLONIA 2010 II
Zespół Polonii 2010 II rywalizował w 2. lidze okręgowej. Start rozgrywek nie był wymarzony, ponieważ drużyna zremisowała z Clescevią Kleszczewo. Później było już znacznie lepiej i Poloniści pewnie wygrywali kolejne mecze, ale decydujące okazało się wyjazdowe rewanżowe starcie z Clescevią. Nasz zespół wygrał 3:2 i awans był już o krok. Podopieczni Kornela Ladrowskiego nie zmarnowali okazji, wygrali ostatnie mecze i zajmując pierwsze miejsce awansowali do 1. ligi okęgowej.
| 2. liga okręgowa C1, gr. Poznań 4 (2010) | ||||
|---|---|---|---|---|
| Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt. | |
| 1. | Polonia III Środa Wielkopolska | 8 | 64:11 | 22 |
| 2. | Clescevia Kleszczewo | 8 | 33:16 | 16 |
| 3. | LPFA Poznań/Dominowo/Krzykosy | 8 | 32:14 | 15 |
| 4. | Sparta Orzechowo | 8 | 28:54 | 3 |
| 5. | SP Gol Środa Wielkopolska | 8 | 7:69 | 3 |
POLONIA 2011

Rocznik 2011 reprezentowany był w rozgrywkach ligowych przez dwa zespoły. Pierwsza drużyna rywalizowała w 1. lidze wojewódzkiej, a za cel stawaiała sobie ona miesce w TOP8. Początek rundy był obiecujący w pięciu meczach drużyna trzy razy wywalczyła komplet punktów. Niestety później zespół zgubił dobry rytm i mimo szans i równorzędnej rywaliacji nie udało się wygrać kolejnych meczów. Ostatecznie zespół prowadzony przez Kamila Kudłę i Łukasza Żeglenia zakończył rywalizację na 12. miejscu zdobywając dziesięć punktów.
Druga drużyna rywalizowała w 1. lidze okręgowej, która była bardzo wyrównana. Świadczy o tym między innymi bilans Polonii, która była bezkompromisowa - wygrała siedem meczów i przegrała pięć, ani razu nie remisując. Nasza drużyna zajęła drugie miejsce ustępując jedynie Przemysławowi Poznań, a minimalnie wyprzedzając Mieszko II Gniezno, Avię Kamionki i Koziołka Poznań.
| 1. liga wojewódzka C2 (2011) | ||||
|---|---|---|---|---|
| Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt. | |
| 1. | AP Reissa Poznań | 14 | 80:9 | 36 |
| 2. | Wielkopolska Komorniki | 14 | 70:15 | 36 |
| 3. | Lech Poznań | 14 | 60:14 | 33 |
| 4. | KKS 1925 Kalisz | 14 | 37:20 | 31 |
| 5. | Polonia 1912 Leszno | 14 | 65:26 | 30 |
| 6. | Górnik Konin | 14 | 38:45 | 22 |
| 7. | SMS AP Reissa Ślesin | 14 | 25:31 | 21 |
| 8. | Warta Poznań | 14 | 33:44 | 19 |
| 9. | Canarinhos Skórzewo | 14 | 41:26 | 19 |
| 10. | Unia Swarzędz | 14 | 26:48 | 16 |
| 11. | Poznańska 13 Poznań | 14 | 34:53 | 15 |
| 12. | Polonia Środa Wielkopolska | 14 | 23:60 | 10 |
| 13. | Lider Swarzędz | 14 | 18:53 | 9 |
| 14. | Olimpia Koło | 14 | 14:56 | 6 |
| 15. | Orkan Chorzemin | 14 | 17:81 | 4 |
| 1. liga okręgowa C1, gr. Poznań 1 (2011) | ||||
|---|---|---|---|---|
| Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt. | |
| 1. | Przemysław Poznań | 12 | 55:23 | 34 |
| 2. | Polonia II Środa Wielkopolska | 12 | 52:46 | 21 |
| 3. | Mieszko II Gniezno | 12 | 36:36 | 19 |
| 4. | Avia Kamionki | 12 | 43:33 | 18 |
| 5. | Koziołek Poznań | 12 | 57:43 | 17 |
| 6. | MKS Trzemeszno | 12 | 31:52 | 9 |
| 7. | LPFA Poznań/Gniezno | 12 | 19:60 | 6 |
Najnowsze aktualności
-
15.06.2018
Grają poloniści
W najbliższy weekend kolejne mecze ligowe zagrają zespoły młodzieżowe Polonii Środa. W sumie odbędzie się siedem spotkań i jeden turniej ligowy. Cztery spotkania zostaną rozegrane na obiektach w Środzie Wlkp., a trzy mecze i jeden turniej odbędą się na boiskach rywali.
-
15.06.2018
Udane zakończenie sezonu (2008)
W środowe popołudnie do Dalewa na ostatni mecz ligowy udał się drugi zespół rocznika 2008.
-
14.06.2018
Rafał Ratajczak prezesem Polonii
W środę 13 czerwca w Restauracji Turystyczna u Moniki odbyło się Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo Wyborcze KS Polonia Środa Wlkp. Głównym punktem tegorocznego zgromadzenia były wybory nowego zarządu i prezesa Klubu.
-
13.06.2018
Wygrana z Mieszko (2004)
W sobotę 9 czerwca trampkarze młodsi rozegrali ostatni mecz sezonu 2017/2018 a rywalem naszego zespołu był Mieszko Gniezno. Poloniści po dobrym meczu pokonali swoich rywali 3-1 i na koniec sezonu znajdą się na podium ligowej tabeli.
-
13.06.2018
Ostatni akcent sezonu
Dla średzkiej Polonii ostatnim akcentem sezonu 2017/18 będzie mecz na wyjeździe z rezerwami Pogoni Szczecin.
-
12.06.2018
Krzysztof Kapuściński trenerem Polonii Środa
Dziś podczas konferencji prasowej która odbyła się na naszym stadionie zarząd naszego Klubu przedstawił nowego trenera trzecioligowej Polonii. Został nim były trener Błękitnych Stargard Szczeciński – Krzysztof Kapuściński. Swoje obowiązku przejmie on od 1 lipca 2018 roku. Warto dodać że trener podpisał z naszym Klubem dwuletni kontrakt.
-
12.06.2018
Mini spot reklamowy z udziałem naszych piłkarzy
Wczoraj w godzinach popołudniowych nasi piłkarze podczas swojego treningu brali również udział w produkcji mini spotu reklamowego dotyczącego bycia eco i picia wody.
-
11.06.2018
Dwa zwycięstwa juniorów młodszych
Drużyna juniora młodszego w ostatnich kliku dniach rozegrała dwa bardzo ważne mecze. Pierwszy z nich odbył się w czwartek7 czerwca na własnym boisku z drużyną Lechity Kłecko, natomiast w niedziele 10 czerwca na wyjeździe, podejmowani byli przez Kłosa Gałowo.
Oba spotkania przyniosły komplet punktów, ale zarówno jeden jak i drugi mecz były bardzo nerwowe, zwłaszcza czwartkowy mecz z Lechitą, gdyż sędzia już w 2 minucie meczu, pokazał średzkiemu bramkarzowi czerwony kartonik. Niemalże przez cały mecz poloniści grali w osłabieniu, a mimo to zdołali strzelić 3 bramki i wygrać to spotkanie.
Bramki w tym meczu zdobywali – damian Kaczmarski, Kacper Cyka oraz Igor Motyl.
W meczu w Gałowie, poloniści natomiast musieli gonić wynik, gdyż do przerwy przegrywali 1:0, ale dobra i konsekwentna gra w drugiej część przyniosła, aż 4 bramki zdobyte przez Damiana Kaczmarskiego, Bartka Włodarczaka, Macieja Misterskiego i Bartka Widerę.
Dzięki temu zwycięstwu Polonia awansowała w ligowej tabeli i obecnie zajmują 5 miejsce.
do zakończenia obecnego sezonu pozostał już tylko jeden mecz w którym przez własną publicznością podejmować będą Orkan Objezierze. Ten mecz już w najbliższą sobotę o godz. 10:00.


























































