OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

12.11.2012

Podsumowanie 16. kolejki III ligi

W sobotę i niedzielę rozegrana została ostatnia w tym roku, 16. kolejka III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Pozycję lidera utrzymać udało się Ostrovii Ostrów, która ma jednak tyle samo punktów co Wda Świecie. 

Świecianie w sobotę pokonali na własnym boisku Górnika Konin i przez jeden dzień prowadzili w ligowej tabeli. Obie bramki dla Wdy padły w drugiej połowie meczu, a ich autorami Patryk Urbański i Bartosz Czerwiński. Górnik kończy jesień na ostatniej pozycji i na pewno czeka go ciężka walka o punkty wiosną.

Wiele emocji dostarczyło spotkanie Nielby Wągrowiec z Notecianką Pakość, które zakończyło się remisem 3:3. Pierwszego gola zdobyli gospodarze, gdy trzy minuty przed końcem pierwszej połowy fantastycznym strzałem popisał się Marcin Ankudowicz. Chwilę później Ariel Jastrzembski zdołał jednak wyrównać stan meczu. Po przerwie do siatki trafił Damian Tofil i goście prowadzili 1:2. Na kolejną bramkę kibice musieli czekać do 85. minuty. Najpierw Jacek Figaszewski, a po chwili Marcin Ankudowicz pokonali bramkarza przyjezdnych i wydawało się że spotkanie zakończy się wygraną Nielby. Już w doliczonym czasie gry dośrodkowanie głową na bramkę zamienił Ariel Jastrzembski, który zagwarantował jeden punkt swojej drużynie.

Aż sześć bramek zaaplikowali Lubuszaninowi Trzcianka gracze Cuiavii Inowrocław, którzy pokonali wielkopolski zespół 6:2. Bramki dla miejscowych strzelali Dawid Janicki, Paweł Mądrzejewski, Mateusz Kucharski, Szymon Maziarz i dwukrotnie Krzysztof Kretkowski. Dla gości trafiali natomiast Daniel Popiołek oraz Adrian Kaczanowicz.

Także wysoko wygrała Polonia 1912 Leszno pokonując Piasta Kobylin 5:2. Goście po półgodzinie gry prowadzili po golach Jakuba Borowczyka i Macieja Tomkowiaka 0:2, jednak później strzelali już tylko gospodarze. Najpierw trafił Łukasz Bugzel, a później Tomasz Malinowski, Hubert Olszak oraz Bogumił Ceglarek i do przerwy było już 4:2. W drugiej połowie swoje drugie trafienie zanotował Tomasz Malinowski ustalając ostatecznie wynik spotkania na 5:2.

Ważne zwycięstwo zanotował GKS Dopiewo wygrywając na własnym boisku z Unią Swarzędz 2:0. Przyjezdni nie są ostatnio w dobrej formie co potwierdzili w Dopiewie z zajmującym przed tą kolejną przedostatnie miejsce GKSem. Wynik otworzył w dziewiątej minucie Michał Chmielecki pewnie wykorzystując rzut karny. Natomiast rezultat ustalił już w drugiej połowie Jacek Kopaniarz.

Aż w trzech meczach padł bezbramkowy remis. Punktami podzielili się Unia Solec Kujawski z Pogonią Mogilno, Luboński KS Luboń z Sokołem Kleczew i nasza Polonia z Ostrovią Ostrów.

Teraz zespoły czeka okres zimowy, a wczesną wiosną powrót do rozgrywek. Szczegółowe podsumowanie rundy jesiennej opublikujemy na naszej stronie w późniejszym czasie.

Najnowsze aktualności

  • 15.02.2014

    Porażka z pierwszoligowcem

    W rozegranym dziś meczu kontrolnym piłkarze Polonii Środa Wielkopolska ulegli pierwszoligowej Chojniczance Chojnice 1:4 (0:0). Spotkanie odbyło się w Wągrowcu, gdzie do rundy wiosennej przygotowuje się chojnicki zespół.

  • 14.02.2014

    Adrian Lis zagra w Polonii

    Po trzech latach przerwy w barwach naszej Polonii znów występować będzie Adrian Lis. Kończący w maju 22 lata bramkarz związał się z średzkim klubem do końca obecnego sezonu.

  • 13.02.2014

    Głosujmy na Wielki Piłkarski Piknik

    Przypominamy wszystkim kibicom, że Kapituła Sulisława nominowała organizowany przez nasze stowarzyszenie PIKNIK PIŁKARSKI KOLEJORZ KONTRA POLONIA  do tytułu WYDARZENIE ROKU 2013  .

  • 13.02.2014

    Z pierwszoligowcem w sobotę

    Przebywająca na obozie przygotowawczym w Wągrowcu, pierwszoligowa Chojniczanka Chojnice będzie czwartym tej zimy sparingowym rywalem naszej Polonii.

  • 11.02.2014

    Zwycięstwo juniorów na turnieju w Śremie

    Zespół juniorów młodszych Polonii Środa z  rocznika 1999 wziął udział w halowym turnieju w Śremie. 

  • 09.02.2014

    Minimalna porażka rezerw z Vitcovią Witkowo

    W niedzielne popołudnie  9 lutego na boisku hokejowym w Środzie Wlkp. zespół rezerw Polonii stoczył pojedynek sparingowy z III zespołem poznańskiej okręgówki Vitcovią Witkowo. Do przerwy Poloniści prowadzili 1:0 po bramce strzelonej przez Grzegorza Filipiaka prezentując dobrą grę. Jednak w drugiej odsłonie nasi młodzi gracze musieli uznać wyższość wyżej notowanemu rywalowi, tracąc dwie bramki. Ostatecznie mecz zakończyl sie zwycięstwem Vitkovii Witkowo 2:1.

  • 08.02.2014

    Bramki z meczu Lechia - Polonia

    Zapraszamy do obejrzenia wszystkich bramek z dzisiejszego meczu sparingowego średzkiej Polonii z Lechią Kostrzyn. Mimo prowadzenia do przerwy czwartoligowcy nie utrzymali przewagi do końca i przegrali z naszym zespołem 4:1.

  • 08.02.2014

    Fotorelacja ze sparingu z Lechią

    Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z dzisiejszego meczu towarzyskiego Polonii Środa Wielkopolska z Lechią Kostrzyn. Spotkanie zakończyło się wygraną średzian 4:1.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.