20.11.2012
Podsumowanie 15. kolejki klasy AW mieniony weekend rozegrana została 15. kolejka poznańskiej klasy A grupy I. Mistrzem jesieni został Pelikan Niechanowo, natomiast drugie miejsce przypadło rezerwom naszej Polonii.
W meczu na szczycie, który odbył się na stadionie w Środzie podopieczni Waldemara Grześkowiaka nie wykorzystali szansy na zajęcie pierwszej lokaty i tylko zremisowali z Pelikanem 2:2.
Dość sensacyjnie zakończyło się spotkanie Phytopharmu Klęka z GKS-em Gułtowy. Faworyzowani gospodarze podzielili się punktami z zajmującym przedostatnie miejsce GKS-em 2:2.
Szansy na zakończenie jesieni na czwartym miejscu nie wykorzystał Poznań FC. Piłkarze ze stolicy wielkopolski ulegli na własnym boisku niżej notowanym Czarnym Czerniejewo 0:1. Dla zwycięzców była to pierwsza w tym sezonie wyjazdowa wygrana.
Niespodziewanie w Poznaniu punkty stracił Maratończyk Brzeźno, który zremisował z tamtejszym Przemysławem 2:2.
Zgodnie z przewidywaniami zwycięstwo zanotował Orkan Jarosławiec. Tym razem drużyna spod Środy wysoko pokonała Zawiszę Dolsk, strzelając jej pięć bramek i nie tracąc przy tym żadnej.
Zajmująca czwartą lokatę Pogoń Książ Wielkopolski uległa na wyjeździe LKS Kicin 0:2. Stratę punktów przez Pogoń wykorzystał wspominany już Orkan, który kosztem właśnie pogonistów awansował na czwartą pozycję.
Obyło się bez niespodzianki w meczu Orkanu Działyń z Błękitnymi Owińska. Wygrali ci pierwsi, gładko 3:0.
Wyniki 15. kolejki
sobota, 17 listopada
LKS Kicin - Pogoń Książ Wielkopolski 2:0
Orkan Jarosławiec - Zawisza Dolsk 5:0
Przemysław Poznań - Maratończyk Brzeźno 2:2
niedziela, 18 listopada
Polonia II Środa Wielkopolska - Pelikan Niechanowo 2:2
Phytopharm Klęka - GKS Gułtowy 2:2
Poznań FC - Czarni Czerniejewo 0:1
Orkan Działyń - Błękitni Owińska 0:3
Najnowsze aktualności
-
19.05.2012
Porażka rezerw w Książu Wlkp.
W sobotnie popołudnie 19 maja zespół rezerw udał się na kolejny mecz ligowy do Książa Wlkp. Po przecietnej pierwszej odsłonie oraz bardzo dobrej drugiej nasz zespół uległ miejsowej Pogoni 3:2, przegrywając do przerwy 3:1. Bramki dla Polonii zdobyli w 5 minucie debiutant Maciej Polody oraz w 53 minucie Dominik Baziór. W zespole rezerw zadebiutowało w meczu kilku nowych zawodników, w tym dwóch graczy z juniorów młodszych, którzy zaliczyli bardzo dobre zawody.
-
19.05.2012
Minimalna przegrana młodzików
W sobotę 19 maja na boisku w Środzie Wlkp. zespół młodzików rozegrał kolejne spotkanie mistrzowskie. Tym razem nasi zawodnicy wystąpili jako goście prtzeciwko drużynie Warty Poznań. Po bardzo ciekawym i emocjonującym spotkaniu Poloniści przegrali mecz 2:1 (1:0).























































