OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

29.09.2015

Podejmą Unię Swarzędz

W meczu dziewiątej kolejki III ligi piłkarze Polonii Środa podejmować będą na własnym boisku lokalnego rywala – Unię Swarzędz. Spotkanie to zostało zaplanowane na sobotę 3 października na godzinę 16:00.

Poloniści w miniony weekend przełamali złą passę meczy wyjazdowych najpierw pokonując na obcym boisku w meczu Pucharu Polski na szczeblu okręgu Vitcovię Witkowo, a następnie remisując po bardzo dobrym meczu w Kleczewie z tamtejszym Sokołem 1:1. Spotkaniem z Unią nasz zespół na pewno będzie chciał podtrzymać dobrą passę meczy na własnym boisku. Przypomnijmy że Polonia wygrała w tym sezonie wszystkie cztery spotkania przed własną publicznością tracąc w nich zaledwie jedną bramkę, a samej aplikując rywalom aż osiem.

W naszym zespole pod znakiem zapytania stoją występy Pawła Przybyłka, Michała Stańczyka, braci Olczyków, Krzysztofa Bartoszaka i Radosława Barabasza. Wszyscy ci zawodnicy narzekają na drobne urazy i decyzję co do ich występów sztab szkoleniowy naszego zespołu podejmie krótko przed sobotnim spotkaniem. W naszym zespole na pewno zabraknie pauzującego za nadmiar żółtych kartek Adama Boruckiego. Reszta zawodników jest do dyspozycji Mariusza Bekasa i może bez żadnych przeszkód brana pod uwagę przy ustalaniu meczowej osiemnastki.

Unia w tym sezonie po ośmiu kolejkach ligowych rozgrywek zajmuje dwunastą lokatę z dorobkiem 10 punktów i bilansem bramkowym 11:16. Na ten dobytek złożyły się trzy zwycięstwa, jeden remis i cztery porażki. Podopieczni Andrzeja Ostańskiego lepiej radzą sobie na własnym boisku gdzie odnieśli dwa zwycięstwa, jeden mecz zremisowali i dwa przegrali. Z kolei na wyjazdach zespół Unii jedno spotkanie wygrał i dwa przegrał.

Oba zespoły w rozgrywkach trzeciej ligi po awansie naszego zespołu do tej klasy rozgrywkowej e sezonie 2011/12 spotkały się ośmiokrotnie. Bilans tych spotkań jest korzystniejszy dla naszego zespołu. Polonia wygrała cztery mecze, dwa razy był remis i dwa razy zwyciężała Unia Swarzędz. Bilans bramkowy tych pojedynków to 12:8 na korzyść naszego zespołu.

Ostatni raz obie drużyny w lidze spotkały się w sezonie 2014/15. W pierwszym meczu rozegranym jesienią w Swarzędzu Polonia przegrała wysoko 4:0 kończąc mecz w dziewięciu po czerwonych kartkach dla Przemka Warota i Jakuba Solarka. Wiosną na boisku w Środzie Wlkp. padł remis 1:1 a bramkę dla naszego zespołu zdobył z rzutu karnego Krzysztof Bartoszak.

Spotkanie dziewiątej kolejki III ligi grupy kujawsko pomorsko wielkopolskiej odbędzie się w sobotę 3 października o godzinie 16:00 na głównej płycie Centrum Sportu i Rekreacji Stadion Średzki. Wszystkich kibiców już teraz serdecznie zapraszamy.

 

Najnowsze aktualności

  • 02.11.2021

    Pewna wygrana juniorów (2005)

    W dniu 30.10.2021 juniorzy młodsi Polonii Środa udali się na mecz ligowy do Śremu aby podjąć rywalizację z UKS-em. W pierwszym meczu tej rundy wygrana naszego zespołu pewna 4-2 co przed rewanżem dawało nam większą pewność siebie.

  • 02.11.2021

    Porażka juniorów w Gostyniu (2006)

    W sobotę 30 października zawodnicy z rocznika 2006 rozegrali swój kolejny mecz ligowy. Tym razem poloniści wybrali się na mecz do Gostynia, gdzie podejmowani byli przez miejscową Kanię. W pierwszym spotkaniu w Środzie bo bardzo dobrym i emocjonującym pojedynku padł remis 3-3. Niestety w rewanżu górą byli gospodarze, którzy wygrali zasłużenie 3-0.

  • 02.11.2021

    Remis w Radomiu

    W sobotę o godzinie 6.00 rano po bardzo długiej przerwie reprezentacyjnej wyruszyłyśmy w podróż do Radomia by tam walczyć o kolejne punkty ligowe. Runda jesienna powoli dobiega końca i trudy rozgrywek są już dość mocno odczuwane przez nasze zawodniczki. Zdajemy sobie jednak sprawę w jak dobrym położeniu się znajdujemy i nie chcemy tej szansy zaprzepaścić dlatego przed każdym meczem motywacja w naszych szeregach jest ogromna. Mecz w Radomiu rozpoczął się o godzinie 12.30. Przeciwniczki dobrze nam znane i dotychczas nie miałyśmy dobrego bilansu spotkań z nimi. Chciałyśmy tę złą passę odmienić.

  • 02.11.2021

    Zwycięstwo z LZS Cielcza

    W niedzielę 31.10.2021 o godz. 14.00 na boisku w Środzie Wlkp.  drużyna rezerw Polonii Środy rozegrała spotkaniu w klasie okręgowej z zespołem LZS Cielcza. Mecz zakończył się zwycięstwem Polonii Środa 2-0. Bramki dla Polonii strzelili: Krystian Pawlak -1, Oliwier Matoszko - 1.

  • 30.10.2021

    Bez bramek w Kołobrzegu

    W meczu piętnastej kolejki III ligi grupy drugiej piłkarze Polonii Środa mierzyli się w Kołobrzegu z miejscowym zespołem Kotwicy.

  • 29.10.2021

    Transmisja z Kołobrzegu

    Ze spotkania piętnastej kolejki III ligi grupy 2 pomiędzy Polonią Środa Wlkp., a Kotwicą Kołobrzeg przeprowadzimy bezpośrednią transmisję...
    Jest to możliwe dzięki sponsorowi transmisji firmie TRANS PRO ???? ????????
    Firma zajmuje się transportem krajowym i międzynarodowym oraz spedycją na terenie Polski i Europy.
    ???? bartosz.ratajczak@transpro.com.pl
    ☎️ 509-120-300
    Transmisja:
    ???? 30.10.2021
    ⏰ 14:50

     

  • 28.10.2021

    Wygrana juniorów w Złotowie (2006)

    W sobotę 23 października juniorzy młodsi naszego klubu rozegrali kolejny mecz ligowy. Poloniści na własnym boisku podejmowali zespół Fair Play Złotów.

  • 26.10.2021

    Zagrają u wicelidera

    W sobotę 30 października piłkarze Polonii Środa rozegrają kolejne spotkanie ligowe w tym sezonie. Rywalem podopiecznych Krzysztofa Kapuścińskiego będzie wicelider ligowej tabeli Kotwica Kołobrzeg. Spotkanie pomiędzy oboma zespołami zawsze są bardzo emocjonujące i dostarczają kibicom wielu wrażeń.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.