OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

29.09.2015

Podejmą Unię Swarzędz

W meczu dziewiątej kolejki III ligi piłkarze Polonii Środa podejmować będą na własnym boisku lokalnego rywala – Unię Swarzędz. Spotkanie to zostało zaplanowane na sobotę 3 października na godzinę 16:00.

Poloniści w miniony weekend przełamali złą passę meczy wyjazdowych najpierw pokonując na obcym boisku w meczu Pucharu Polski na szczeblu okręgu Vitcovię Witkowo, a następnie remisując po bardzo dobrym meczu w Kleczewie z tamtejszym Sokołem 1:1. Spotkaniem z Unią nasz zespół na pewno będzie chciał podtrzymać dobrą passę meczy na własnym boisku. Przypomnijmy że Polonia wygrała w tym sezonie wszystkie cztery spotkania przed własną publicznością tracąc w nich zaledwie jedną bramkę, a samej aplikując rywalom aż osiem.

W naszym zespole pod znakiem zapytania stoją występy Pawła Przybyłka, Michała Stańczyka, braci Olczyków, Krzysztofa Bartoszaka i Radosława Barabasza. Wszyscy ci zawodnicy narzekają na drobne urazy i decyzję co do ich występów sztab szkoleniowy naszego zespołu podejmie krótko przed sobotnim spotkaniem. W naszym zespole na pewno zabraknie pauzującego za nadmiar żółtych kartek Adama Boruckiego. Reszta zawodników jest do dyspozycji Mariusza Bekasa i może bez żadnych przeszkód brana pod uwagę przy ustalaniu meczowej osiemnastki.

Unia w tym sezonie po ośmiu kolejkach ligowych rozgrywek zajmuje dwunastą lokatę z dorobkiem 10 punktów i bilansem bramkowym 11:16. Na ten dobytek złożyły się trzy zwycięstwa, jeden remis i cztery porażki. Podopieczni Andrzeja Ostańskiego lepiej radzą sobie na własnym boisku gdzie odnieśli dwa zwycięstwa, jeden mecz zremisowali i dwa przegrali. Z kolei na wyjazdach zespół Unii jedno spotkanie wygrał i dwa przegrał.

Oba zespoły w rozgrywkach trzeciej ligi po awansie naszego zespołu do tej klasy rozgrywkowej e sezonie 2011/12 spotkały się ośmiokrotnie. Bilans tych spotkań jest korzystniejszy dla naszego zespołu. Polonia wygrała cztery mecze, dwa razy był remis i dwa razy zwyciężała Unia Swarzędz. Bilans bramkowy tych pojedynków to 12:8 na korzyść naszego zespołu.

Ostatni raz obie drużyny w lidze spotkały się w sezonie 2014/15. W pierwszym meczu rozegranym jesienią w Swarzędzu Polonia przegrała wysoko 4:0 kończąc mecz w dziewięciu po czerwonych kartkach dla Przemka Warota i Jakuba Solarka. Wiosną na boisku w Środzie Wlkp. padł remis 1:1 a bramkę dla naszego zespołu zdobył z rzutu karnego Krzysztof Bartoszak.

Spotkanie dziewiątej kolejki III ligi grupy kujawsko pomorsko wielkopolskiej odbędzie się w sobotę 3 października o godzinie 16:00 na głównej płycie Centrum Sportu i Rekreacji Stadion Średzki. Wszystkich kibiców już teraz serdecznie zapraszamy.

 

Najnowsze aktualności

  • 08.11.2021

    Wygrana z Koziołkiem w Poznaniu (2006)

    W niedzielę 7 listopada juniorzy młodsi naszego klubu w ramach 13 kolejki ligowej wybrali się na wyjazdowe spotkanie z Koziołkiem Poznań. Po dobrym i dość emocjonującym meczu nasi zawodnicy pokonali gospodarzy 4-2.

  • 08.11.2021

    Zwycięstwo w Jarocinie (2005)

    W sobotę o godzinie 12:00 zespół juniorów Polonii Środa mierzył się na wyjeździe z zespołem Jaroty Jarocin.

  • 08.11.2021

    Gra wewnętrzna skrzatów (2015)

    Skrzaty Starsze rozegrały w sobotni poranek grę wewnętrzna na boisku CTP1.

  • 08.11.2021

    Żaki grały w Jarocinie (2014)

    W niedzielny poranek zespół Polonii Środa Wlkp. z rocznika 2014 wziął udział w siódmej rundzie Turnieju Żaków Młodszych pod przewodnictwem Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Mecze odbyły się na boiskach trawiastych w Jarocinie.

  • 08.11.2021

    Turniej w Mosinie (2013)

    W sobotni poranek zawodnicy Polonii Środa z rocznika 2013 wzięli udział w ostatnim już jesiennym turnieju Żaków F1 Wielkopolskiego ZPN. Gospodarzem zmagań był zespół Orlik Mosina.

  • 08.11.2021

    Pewna wygrana w Swarzędzu (2009)

    Szóstego listopada rocznik drugi zespół Polonii Środa z rocznika 2009 udał się do Swarzędza by zagrać ostatnią kolejkę III ligi okręgowej.

  • 08.11.2021

    Pierwsza domowa porażka

    W niedzielę 7 listopada piłkarki Polonii Środa podejmowały na własnym boisku zespół Pogoni Tczew. I niestety po raz pierwszy w tej rundzie nasze zawodniczki zeszły z własnego boiska jako pokonane.

  • 08.11.2021

    Bez bramek w Żerkowie

    W niedzielę 7 listopada rezerwy Polonii zmierzyły się w 12 kolejce spotkań  z drużyną z Żerkowa. Nasi piłkarze wzmocnieni kilkoma zawodnikami z pierwszej drużyny wydawali się zdecydowanymi  faworytami tego spotkania ale niestety po końcowym gwizdku wynik brzmiał 0:0. Z przebiegu meczu niewątpliwie naszej drużynie należało się zwycięstwo, bo mimo iż rywal cofnął się głęboko pod swoją bramkę, to nasi piłkarze stworzyli sobie kilka znakomitych okazji do zdobycia goli. Jednak najczęściej trafiali w dobrze ustawiającego się bramkarza gospodarzy albo w najważniejszym momencie interweniowali obrońcy GKS-u.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.