29.09.2015
Podejmą Unię SwarzędzW meczu dziewiątej kolejki III ligi piłkarze Polonii Środa podejmować będą na własnym boisku lokalnego rywala – Unię Swarzędz. Spotkanie to zostało zaplanowane na sobotę 3 października na godzinę 16:00.
Poloniści w miniony weekend przełamali złą passę meczy wyjazdowych najpierw pokonując na obcym boisku w meczu Pucharu Polski na szczeblu okręgu Vitcovię Witkowo, a następnie remisując po bardzo dobrym meczu w Kleczewie z tamtejszym Sokołem 1:1. Spotkaniem z Unią nasz zespół na pewno będzie chciał podtrzymać dobrą passę meczy na własnym boisku. Przypomnijmy że Polonia wygrała w tym sezonie wszystkie cztery spotkania przed własną publicznością tracąc w nich zaledwie jedną bramkę, a samej aplikując rywalom aż osiem.
W naszym zespole pod znakiem zapytania stoją występy Pawła Przybyłka, Michała Stańczyka, braci Olczyków, Krzysztofa Bartoszaka i Radosława Barabasza. Wszyscy ci zawodnicy narzekają na drobne urazy i decyzję co do ich występów sztab szkoleniowy naszego zespołu podejmie krótko przed sobotnim spotkaniem. W naszym zespole na pewno zabraknie pauzującego za nadmiar żółtych kartek Adama Boruckiego. Reszta zawodników jest do dyspozycji Mariusza Bekasa i może bez żadnych przeszkód brana pod uwagę przy ustalaniu meczowej osiemnastki.
Unia w tym sezonie po ośmiu kolejkach ligowych rozgrywek zajmuje dwunastą lokatę z dorobkiem 10 punktów i bilansem bramkowym 11:16. Na ten dobytek złożyły się trzy zwycięstwa, jeden remis i cztery porażki. Podopieczni Andrzeja Ostańskiego lepiej radzą sobie na własnym boisku gdzie odnieśli dwa zwycięstwa, jeden mecz zremisowali i dwa przegrali. Z kolei na wyjazdach zespół Unii jedno spotkanie wygrał i dwa przegrał.
Oba zespoły w rozgrywkach trzeciej ligi po awansie naszego zespołu do tej klasy rozgrywkowej e sezonie 2011/12 spotkały się ośmiokrotnie. Bilans tych spotkań jest korzystniejszy dla naszego zespołu. Polonia wygrała cztery mecze, dwa razy był remis i dwa razy zwyciężała Unia Swarzędz. Bilans bramkowy tych pojedynków to 12:8 na korzyść naszego zespołu.
Ostatni raz obie drużyny w lidze spotkały się w sezonie 2014/15. W pierwszym meczu rozegranym jesienią w Swarzędzu Polonia przegrała wysoko 4:0 kończąc mecz w dziewięciu po czerwonych kartkach dla Przemka Warota i Jakuba Solarka. Wiosną na boisku w Środzie Wlkp. padł remis 1:1 a bramkę dla naszego zespołu zdobył z rzutu karnego Krzysztof Bartoszak.
Spotkanie dziewiątej kolejki III ligi grupy kujawsko pomorsko wielkopolskiej odbędzie się w sobotę 3 października o godzinie 16:00 na głównej płycie Centrum Sportu i Rekreacji Stadion Średzki. Wszystkich kibiców już teraz serdecznie zapraszamy.
Najnowsze aktualności
-
29.01.2022
Remis w starciu z Kotwicą
W drugim spotkaniu towarzyskim rozgrywanym tej zimy piłkarze Polonii Środa Wlkp. zmierzyli się na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Poznaniu z czwartoligową Kotwicą Kórnik.
-
27.01.2022
Przedstawienie rywala: Kotwica Kórnik
W sobotę 29 stycznia piłkarze Polonii Środa rozegrają kolejne spotkanie ligowe. Tym razem ich rywalem będzie zajmująca czwarte miejsce w IV lidze Kotwica Kórnik.
-
22.01.2022
Wygrana na początek przygotowań
W pierwszym zimowym meczu towarzyskim podczas okresu przygotowawczego piłkarze Polonii Środa zmierzyli się w Swarzędzu na boisku ze sztuczną nawierzchnią z liderem rozgrywek czwartoligowych – Unią Swarzędz.
-
20.01.2022
Przedstawienie rywala: Unia Swarzędz
W sobotę piłkarze Polonii Środa rozpoczną gry towarzyskie jakie tej zimy zaplanował dla swoich podopiecznych nasz sztab szkoleniowy. Pierwszym rywalem naszego zespołu będzie lider czwartej ligi Unia Swarzędz.
-
19.01.2022
PHU Kicińscy przedłuża współpracę z Polonią
Cenimy sobie współpracę z szerokim gronem naszych partnerów i cieszymy się, gdy ta pozytywna ocena spotyka się z wzajemnością. Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe KICIŃSCY przedłużyło umowę sponsorską z KS Polonia Środa Wielkopolska rozszerzając zakres wsparcia. Dziękujemy za zaufanie i jesteśmy dumni, że możemy realizować nasz piłkarski projekt przy udziale cieszącego się uznaniem lokalnego przedsiębiorstwa.
-
18.01.2022
Rozpoczęli drugi tydzień przygotowań
W poniedziałek 17 stycznia piłkarze Polonii Środa rozpoczęli drugi tydzień zimowych przygotowań do rundy wiosennej sezonu 2021/22. Podopieczni Marcina Duchały i Pawła Juszczyka będą trenować w tym tygodniu codziennie, a na koniec mikrocyklu zmierzą się z czwartoligową Unią Swarzędz.
-
13.01.2022
Pierwsze miejsce we Wrocławiu (2006)
W niedzielę 9 stycznia po przerwie świątecznej młodzi poloniści z rocznika 2006 wybrali się na charytatywny turniej do Wrocławia, którego celem było wsparcie finansowe na leczenie jednego z zawodników FC Wrocław Academy. Podrzędnym celem turnieju była gra z bardzo ciekawymi zespołami takimi jak Śląsk Wrocław, Parasol Wrocław czy FC Wrocław Academy oraz Polonia Środa Śląska i Polonia Leszno. A więc zespoły z, którymi na co dzień nasi zawodnicy nie mają możliwości zagrania. Turniej został rozegrany na dwóch boiskach ze sztuczną nawierzchnią a przeznaczony był dla kategorii wiekowej 2006 oraz 2007. Dla naszego zespołu najważniejszą rzeczą było to, aby każdy zawodnik spędził na boisku tyle samo minut i pokazał się z jak najlepszej strony. Trenerzy w tym dniu do wykorzystania mieli aż 18 zawodników. Poloniści kolejno w swoich spotkaniach osiągnęli następujące wyniki:
-
13.01.2022
Parcela oficjalnym Biurem Nieruchomości KS Polonia
Biuro Nieruchomości Parcela staje się Oficjalnym Biurem Nieruchomości KS Polonia Środa Wielkopolska! Biuro świadczy usługi w zakresie pośrednictwa w zakupie, sprzedaży i wynajmie mieszkań, domów, działek i lokali użytkowych. Udziela fachowych porad niezbędnych do zrealizowania korzystnych transakcji. Cieszymy się, że Nieruchomości Parcela dołączają do rodziny Polonii, a was zapraszamy do siedziby biura przy ulicy Kościuszki 47A w Środzie Wielkopolskiej.

























































