29.12.2015
Plan sparingów Polonii ŚrodaTrener średzkiego zespołu Mariusz Bekas ustalił ostateczny plan przygotowań swojej drużyny do rundy wiosennej sezonu 2015/16. Szkoleniowiec podał także plan meczy towarzyskich jakie poloniści rozegrają w ramach tychże przygotowań. W sumie podopieczni Mariusza Bekasa mają zaplanowane 7 spotkań kontrolnych. Dwa terminy są jeszcze wolne ale o ich ewentualnym wykorzystaniu nasz sztab szkoleniowy zadecyduje w późniejszym terminie – prawdopodobnie już podczas samych przygotowań do rundy wiosennej. Wszystkie mecze odbędą się na boiskach ze sztuczną nawierzchnią. Podczas przygotowań poloniści zagrają między innymi z juniorami Lecha Poznań występującymi w Centralnej Lidze Juniorów, z KS Polkowice, Ilanką Rzepin czy Formacją Port 2000 Mostki. Nasz zespół prawdopodobnie wyjedzie także na tygodniowy obóz przygotowawczy do Słubic. Ostatnim akcentem przygotowań będzie spotkanie ćwierćfinału Pucharu Polski z Luboński 1943 Luboń. Tydzień później poloniści powrócą do zmagań ligowych.
Plan meczy towarzyskich pierwszego zespołu Polonii Środa:
16 styczeń 2016, sobota, godzina 10:00 (boisko na Cytadeli w Poznaniu)
Lech Poznań CLJ - Polonia Środa
23 styczeń 2016, sobota (boisko w Grodzisku Wlkp.)
KS Polkowice - Polonia Środa
25 styczeń - 31 styczeń 2016
Obóz sportowy w Słubicach
27 styczeń, środa, (boisko w Słubicach)
Ilanka Rzepin – Polonia Środa Wlkp.
30 styczeń, sobota (boisko w Słubicach)
Formacja Port 2000 Mostki – Polonia Środa
6 luty 2016, sobota, godzina 14:00 (boisko w Gnieźnie)
Mieszko Gniezno - Polonia Środa
10 luty 2016, środa,
Wolny termin
20 luty 2016, sobota, godzina 16:00 (boisko w Gnieźnie)
Vitkowia Witkowo - Polonia Środa
20 luty 2016, sobota, godzina 18:00 (boisko w Gnieźnie)
Unia Janikowo - Polonia Środa
27 luty 2016, sobota
Wolny termin
5 marzec 2016, sobota
Puchar Polski
Najnowsze aktualności
-
20.03.2023
Aktywny weekend orlików (2012)
Aktywny piłkarski weekend zaliczyli zawodnicy grupy II Orlików Starszych Polonii. W piątek zmierzyli się z zespołem Młodziczek, a w sobotę udali się do Jarocina na sparing z miejscową Jarotą.
-
20.03.2023
Towarzyskie granie młodziczek
Młodziczki Polonii zagrały mecz kontrolny z drużyną młodzików Pelikana Niechanowo. Mecz rozegrany został w dystansie 2x30 w formule młodzika i 1x30 w formule trampkarza. Młodziczki jak równy z równym rywalizowały z Pelikanem, a mecz cechował się wysoką kulturą gry i był miły do oglądania dla kibiców.
-
20.03.2023
Ostatni sprawdzian młodzików (2011)
Młodzicy młodsi w ostatnim sprawdzianie przed liga zmierzyli się z zespołem Canarinhos Skorzewo. Młodzicy trzymali się założeń przedmeczowych skupiających się na spokojnym budowaniem gry w środkowej strefie boiska, lecz mieli problem z fazą przejściową po stracie piłki gdzie zbyt późno się organizowali po stracie. Mecz zakończył się wynikiem 5:1, bramkę zdobył Piotrek Nowaczyk.
-
20.03.2023
Trzy punkty wróciły do Środy Wlkp.
W sobotę 18 marca punktualnie o godzinie 15:00 rozpoczął się mecz I ligi kobiet w którym piłkarki Polonii Środa rywalizowały z KS SWD Wodzisław Śląski. Polonistki wiedziały, że czeka je bardzo trudne zadanie, bo bilans meczów rozegranych z rywalkami ma ich terenie nie był korzystny dla naszego zespołu.
-
20.03.2023
Porażka na inaugurację
Drugi zespół Polonii Środa Wlkp., na inaugurację rundy wiosennej przegrywa w Strzałkowie z Polaninem 1:2 (0:2) i wraca do domu bez punktów.
-
18.03.2023
Z nieba do piekła
W sobotnie popołudnie 18 marca piłkarze Polonii Środa rozegrali kolejne spotkanie ligowe. Tym razem do naszego miasta przyjechał Sokół Kleczew. Spotkania między tymi zespołami to już ligowe klasyki w naszej grupie trzeciej ligi więc kibice mogli się spodziewać bardzo ciekawego spotkania.
-
16.03.2023
Towarzysko z Reissem (2015)
Ubiegły weekend dla żaków urodzonych w roku 2015 był okazją do sprawdzenia się w rywalizacji z zawodnikami Akademii Piłkarskiej Reissa Poznań. Mecze odbywały się na pięknej APR Arenie, czyli boisku typu orlik pod balonem na ul. Łozowej 77.
-
16.03.2023
Udane zakończenie przygotowań (2009)
W rozegranym w sobotę meczu sparingowym trampkarze młodsi Polonii Środa Wielkopolska (rocznik 2009) wygrali 7:0 z zespołem Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp. Bramki dla Polonii strzelali: Marcel Kuźniewski - trzy, Kamil Jankowiak - dwie, Eryk Popis, Stanisław Jaskólski. Bardzo dziękujemy gościom za przyjazd mimo fatalnych warunków pogodowych.
























































