29.12.2015
Plan sparingów Polonii ŚrodaTrener średzkiego zespołu Mariusz Bekas ustalił ostateczny plan przygotowań swojej drużyny do rundy wiosennej sezonu 2015/16. Szkoleniowiec podał także plan meczy towarzyskich jakie poloniści rozegrają w ramach tychże przygotowań. W sumie podopieczni Mariusza Bekasa mają zaplanowane 7 spotkań kontrolnych. Dwa terminy są jeszcze wolne ale o ich ewentualnym wykorzystaniu nasz sztab szkoleniowy zadecyduje w późniejszym terminie – prawdopodobnie już podczas samych przygotowań do rundy wiosennej. Wszystkie mecze odbędą się na boiskach ze sztuczną nawierzchnią. Podczas przygotowań poloniści zagrają między innymi z juniorami Lecha Poznań występującymi w Centralnej Lidze Juniorów, z KS Polkowice, Ilanką Rzepin czy Formacją Port 2000 Mostki. Nasz zespół prawdopodobnie wyjedzie także na tygodniowy obóz przygotowawczy do Słubic. Ostatnim akcentem przygotowań będzie spotkanie ćwierćfinału Pucharu Polski z Luboński 1943 Luboń. Tydzień później poloniści powrócą do zmagań ligowych.
Plan meczy towarzyskich pierwszego zespołu Polonii Środa:
16 styczeń 2016, sobota, godzina 10:00 (boisko na Cytadeli w Poznaniu)
Lech Poznań CLJ - Polonia Środa
23 styczeń 2016, sobota (boisko w Grodzisku Wlkp.)
KS Polkowice - Polonia Środa
25 styczeń - 31 styczeń 2016
Obóz sportowy w Słubicach
27 styczeń, środa, (boisko w Słubicach)
Ilanka Rzepin – Polonia Środa Wlkp.
30 styczeń, sobota (boisko w Słubicach)
Formacja Port 2000 Mostki – Polonia Środa
6 luty 2016, sobota, godzina 14:00 (boisko w Gnieźnie)
Mieszko Gniezno - Polonia Środa
10 luty 2016, środa,
Wolny termin
20 luty 2016, sobota, godzina 16:00 (boisko w Gnieźnie)
Vitkowia Witkowo - Polonia Środa
20 luty 2016, sobota, godzina 18:00 (boisko w Gnieźnie)
Unia Janikowo - Polonia Środa
27 luty 2016, sobota
Wolny termin
5 marzec 2016, sobota
Puchar Polski
Najnowsze aktualności
-
18.11.2024
Wysokie zwycięstwo na zakończenie (2008)
W ostatniej kolejce 1. ligi wojewódzkiej juniorów B1 zespół Polonii 2008 wysoko wygrał 5:0 (1:0) z bezpośrednim rywalem w walce o podium - zespołem GES Poznań. Nasi zawodnicy mogą zakończoną właśnie rundę uznać za udaną, ponieważ zajęli trzecie miejsce ze stratą jedynie dwóch punktów do Warty Poznań, która wygrała rozgrywki.
-
18.11.2024
Koniec pucharowej przygody kobiet
W meczu 1/16 finału Orlen Pucharu Polski kobiet piłkarki Polonii Środa Wielkopolska rywalizowały z MOSiR Lubartów a spotkanie zostało rozegrane na boisku rywalek.
-
18.11.2024
Akademia: Raport z rozgrywek (16/17.11.2024)
W miniony weekend większość drużyn akademii rozegrała swoje ostatnie ligowe mecze, odnosząc w nich cztery zwycięstwa. Polonia 2008 na zakończenie rozgrywek wygrała 5:0 z zespołem GES Poznań i ostatecznie zakończyła rundę jesienną na trzecim miejscu, do zwycięzcy tracąc dwa punkty. Polonia 2010 II tylko zremisowała z Błękitnymi Owińska, ale już wcześniej zapewniła sobie awans do 2. ligi wojewódzkiej. Juniorki wygrały na wyjeździe 3:1 z Kotwicą Kórnik, zaś Polonia 2012 aż 9:1 pokonała AT Krotoszyn i w ostatnim meczu zawalczy o triumf w rozgrywkach. Polonia 2011 przegrała swój mecz w Lesznie, ale mimo to utrzymała się w 1. lidze wojewódzkiej.
-
17.11.2024
Bez bramek na Stadionie Średzkim
W sobotnie popołudnie na Nowym Stadionie Średzkim piłkarze Polonii Środa Wielkopolska rozegrali kolejne spotkanie ligowe. Tym razem ich rywalem był absolutny beniaminek tego poziomu rozgrywkowego Wybrzeże Rewalskie Rewal.
-
14.11.2024
Minimalna porażka na Rolibudzie (2011)
W rozegranym w środę meczu 1. ligi wojewódzkiej C2 zespół Polonii Środa 2011 doznał na stadionie lekkoatletycznym minimalnej porażki z SMS AP Reissa Ślesin. Mimo tego Poloniści są już pewni utrzymania i wiosną będą rywalizować już w nieco zmodyfikowanej lidze wojewódzkiej.
-
14.11.2024
Akademia: Zapowiedź weekendu (16/17.11.2024)
Większość naszych zespołów w nadchodzący weekend rozegra ostatnie w rundzie jesiennej mecze o ligowe punkty. Trzy sobotnie spotkania rozegrane zostaną na średzkich boiskach, ponadto jeden domowy mecz zaplanowano też na wtorek.
-
18.11.2024
Gry kontrolne orlików (2015)
W poprzedni weekend zespół Polonii 2015 rozegrał dwa ciekawe mecze kontrolne. Grupa biała zmierzyła się z rok młodszymi kolegami z Lecha Poznań, natomiast grupa czerwona rywalizowała z Czarnymi Czerniejewo.
-
14.11.2024
Euronauka powraca
Lubię wracać tam, gdzie byłem... bo zatęskniłem! Euronauka wraca do grona sponsorów KS Polonia Środa Wlkp. i to od razu jako srebrny partner.



























































